To, czego ona pragnie
Im wcześniej zaczniemy myśleć o prezencie, tym więcej mamy czasu, żeby solidnie się przygotować do podarowania czegoś wyjątkowego. | fot.: prezenty.pl

Prezenty na Święta – zaimponuj niezwykłym prezentem

Gdy myślimy o grudniu i Świętach, kolejnym pojawiającym się w naszych głowach skojarzeniem są prezenty. Dla niektórych z nas są to skojarzenia bardzo przyjemne, bo mają w głowie milion pomysłów czym obdarować najbliższych. Dla innych – jest to źródło stresu, bo kolejny raz będą musieli głowić się nad tym co i jak? Jeśli jesteś w tej drugiej grupie, poniżej znajdziesz kilka rad o tym, jak nie tylko uniknąć stresu, ale i sprawić, by podarowany bliskiej osobie prezent był wyjątkowy.

Im wcześniej, tym spokojniej

Na początek może kilka słów o tym, dlaczego warto o prezentach pomyśleć wcześniej. Grudzień to czas, kiedy każde centrum handlowe i większość sklepów pęka w szwach od ilości klientów. Zawrót głowy rozpoczynają prezenty na Mikołajki, a prawdziwe apogeum przychodzi razem z prezentami świątecznymi. Zamiast cisnąć się w tłumie i wybierać ze sklepowych wystaw przebrane już artykuły – naprawdę warto odwiedzić sklepy chociażby miesiąc wcześniej. Ceny są wtedy niższe, wybór większy, a natężenie ruchu w sklepach zdecydowanie sprzyja robieniu powolnych i przemyślanych zakupów. Czasem zdarza nam się czekać do ostatniej chwili, bo jesteśmy kuszeni wizją „świątecznych promocji” – które czasem polegają na obniżeniu podwyższonej wcześniej ceny. Może się zdarzyć, że uda nam się załapać na naprawdę świetną promocję i dobrej jakości produkty. Ale jeśli nie? Wtedy zostaniemy na lodzie i – poza stresem – będziemy musieli poradzić sobie z, prawdopodobnie wyższą niż standardowo, ceną.

Im wcześniej zaczniemy myśleć o prezencie, tym więcej mamy czasu, żeby solidnie się przygotować do podarowania czegoś wyjątkowego. Półtorej miesiąca przed Świętami łatwiej jest mimochodem wspomnieć o jakiejś książce lub dopytać o ulubionego artystę czy plany na najbliższą podróż – tak, by nie wzbudzać podejrzeń, że „coś knujemy”.

Wyjdź poza schemat

Co sprawi, że prezent będzie wyjątkowy? Z całą pewnością powinno to być coś, czego obdarowana osoba się nie spodziewa. Czyli standardowe krawaty, pidżamy czy skarpety raczej odpadają. Zatem czym obdarować naszych najbliższych? Może to być na przykład bilet na koncert ulubionego zespołu, książka z autografem autora czy płyta CD z wypisaną na niej dedykacją. Trzeba jednak pamiętać o tym, by trafić w czyjś gust, ponieważ fan muzyki rockowej raczej nie ucieszy się z płyty gospel – nawet jeśli będzie z dedykacją od artysty.

Jeśli chcemy, aby nasz podarunek był wyjątkowy, możemy nadać mu szczególne znaczenie. A gdyby przyjąć, że prezenty świąteczne mogą też być motywacją do rozwoju? Z całą pewnością wiele radości sprawi komuś instrument muzyczny, na którym chciałby nauczyć się grać czy zestaw do zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Płyta do nauki języka obcego, przewodnik po zagranicznych miastach lub ogromna mapa do oznaczania na niej wszystkich zwiedzonych miejsc mogą okazać się świetnym motywatorem do dalszych podróży. A kto nie lubi się rozwijać i zdobywać nowych umiejętności?

Innym pomysłem na uczynienie prezentu wyjątkowym, może być samodzielne jego wykonanie. Nikt nie powiedział przecież, że prezent na Boże Narodzenie musi pochodzić ze sklepowej półki! Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku przygotowania musimy zacząć dużo wcześniej. Na początku trzeba ustalić jaki prezent jest w zasięgu naszych możliwości – i jednocześnie w kręgu zainteresowań jego odbiorcy. Biżuteria sutasz, ramka na zdjęcia, kalendarz na ścianę – to tylko kilka przykładów.

A co zrobić, gdy już zupełnie nie mamy pomysłu na prezent? Albo gdy nasi bliscy należą do osób, które „mają już wszystko”? Z pomocą może przyjść nam internetowa wyszukiwarka prezentów taka jak Prezent.pl. Kiedy zabraknie weny, można zajrzeć na przykład tu https://www.prezenty.pl/prezent-na-swieta i poszukać tego wyjątkowego podarunku dla naszych bliskich. I pamiętajmy – najważniejsze nie jest to, co komuś ofiarujemy, ale to, aby nasz prezent pochodził prosto z serca. Przecież właśnie dlatego obdarowujemy bliskie nas osoby – by pokazać im, że o nich myślimy i że są dla nas ważne.

Artykuł partnera

Sprawdź także

chłopak żółty prezent

Sklep z prezentami – oryginalne upominki na każdą okazję

Na świecie nie ma chyba osoby, która nie lubi dostawać prezentów. Niekiedy jeszcze większą przyjemność …