wieczór kawalerski
Jeśli jesteś organizatorem wieczoru kawalerskiego, takie wydarzenie musisz zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszystko było „dopięte na ostatni guzik” | fot.: materiał partnera

Wieczór Kawalerski – o czym musisz pamiętać, by był udany?

Zgodnie z tradycją, jeśli jesteś świadkiem na ślubie swojego przyjaciela czy brata, to właśnie Ty powinieneś postarać się o organizację wieczoru kawalerskiego, podczas którego wspólnie pożegnacie jego dotychczasowy stan cywilny. Wieczór kawalerski zazwyczaj odbywa się w męskim gronie i jest ostatnią okazją do „wyszalenia się”. Jak go zorganizować, aby był nie tylko udany, ale również niezapomniany. Poznaj nasze wskazówki.

Pomysły na udany wieczór kawalerski

Jeśli jesteś organizatorem wieczoru kawalerskiego, takie wydarzenie musisz zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszystko było „dopięte na ostatni guzik”.

Priorytetem jest dopasowanie charakteru imprezy do indywidualnych upodobań Pana Młodego. Jeśli lubi sport, może świetnym pomysłem będzie wypad na ściankę wspinaczkową w gronie najbliższych przyjaciół. Jeżeli uwielbia rozrywkę z nutą adrenaliny, wybierzcie się na tor wyścigowy. Do tych najpopularniejszych pomysłów na udany wieczór kawalerski zaliczają się również:

  • wypady na strzelnicę,
  • paintball,
  • gokarty,
  • escape room.

Nie da się jednak ukryć, że przyszły mąż liczy na wieczór, a nawet całą noc wrażeń i imprezę, jakiej jeszcze nie przeżył nikt.

Szalona zabawa w męskim gronie

Oczywiście możesz zorganizować kolację w męskim gronie „pod krawatem”, ale może okazać się, że nie na taki rodzaj rozrywki liczy przyjaciel, który już za chwilę weźmie ślub. Zaplanuj raczej coś szalonego, wyjątkowego, chociaż dobre jedzenie jak najbardziej może być niezłym wstępem do nocy niezwykłych przygód.

Często wieczór kawalerski odbywa się po prostu w domu przy stole. Co warto przygotować, jako przekąski? Niech pojawią się tradycyjne przystawki w eleganckim wydaniu – tatar, steki, wysokiej jakości wędliny. Do tego świetnie sprawdzi się whisky, wódka ziemniaczana, a może gin? Wybór trunków jest naprawdę ogromny i bez problemu możesz wybrać ten najbardziej preferowany przez gości gatunek. Ważne, aby oprócz napojów alkoholowych pojawiły się także dzbanki z wodą, aby dobrze nawodnić organizm podczas spożywania trunków.

Spotkanie w domu to jednak opcja budżetowa, a biorąc pod uwagę, że na organizację wieczoru kawalerskiego z reguły składają się wszyscy uczestnicy, może warto zaplanować nieco bardziej wyszukaną atrakcję? Zamów limuzynę i zarezerwuj stolik w najlepszym klubie w mieście. Pamiętaj jednak, że odpowiedzialne spożycie alkoholu jest bardzo ważne, aby wydarzenia wieczoru pozostały z nami na zawsze i żeby film się nie urwał.

O tym musisz pamiętać

Zanim zaczniesz organizować wieczór kawalerski, weź pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, ustal datę wydarzenia. Najczęściej wieczór kawalerski odbywa się weekend przed ślubem. Zaproś też najbliższych kumpli przyszłego Pana Młodego. Zrób to znacznie wcześniej, weź pod uwagę, że sporo czasu może zająć Ci zdobywanie kontaktu do wszystkich, którzy mają wziąć udział w zabawie.

Co najważniejsze, utrzymuj organizację wydarzenia w tajemnicy, główny zainteresowany nie może się dowiedzieć, kiedy i jakie atrakcje na niego czekają. Dzięki temu wieczór kawalerski będzie ogromną niespodzianką i miłym zaskoczeniem.

Materiał partnera