Stare ozdobne pióro piszące po papierze
Klasyczny zestaw piśmienniczy składa się z pióra wiecznego i długopisu, należących do jednej linii | fot.: materiały prasowe

Zestaw piśmienniczy jako prezent dla każdego

Zastanawiasz się, jakie w tym roku wybrać prezenty i nie masz pomysłu? Przytłacza cię myśl, że powinieneś zadbać nie tylko o upominki dla najbliższych, ale również dla twoich kontrahentów i partnerów? Bez obawy, dla każdego z nich możesz znaleźć coś jednocześnie eleganckiego, przydatnego i docenianego zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn: zestaw piśmienniczy.

W rodzinie i w biznesie

Zestawy piśmiennicze mają jedną, ogromną zaletę ponad wszystkimi innymi prezentami: są uniwersalne. Mogą zostać kupione zarówno dla rodziców, rodzeństwa, przyjaciół, jak i osób znanych na poziomie służbowym. Będą doskonałym prezentem dla uczniów i studentów, który na pewno wyróżni ich spośród znajomych, a także niezwykłym przejawem przyjaźni wobec osób, od których w jakiś sposób jesteśmy zależni – na przykład dla wykładowców na uczelni.

Co więcej, zestawy piśmiennicze odznaczają się użytecznością, klasycznym charakterem i elegancją. Stanowią jeden z tych upominków, które po prostu nie mogą “nie wypalić”, zwłaszcza, jeśli zostaną wybrane w tradycyjnej nucie kolorystycznej. W przeciwieństwie na przykład do perfum, których zapach mógłby czasem nie spodobać się obdarowanej osobie, zestawy piśmiennicze są wręcz gwarancją sukcesu.

Klasyczny zestaw piśmienniczy

Klasyczny zestaw piśmienniczy składa się z pióra wiecznego i długopisu, należących do jednej linii. Jednym z wariantów tego zestawu może być też połączenie długopisu i automatycznego ołówka. Eleganckie, najczęściej proste wykonanie i ich gładkie linie to cechy charakterystyczne, pozwalające na obdarowanie nimi dosłownie każdej osoby. Również twarde pudełko, w którym znajduje się zawsze zestaw piśmienniczy, jest jednym z elementów podkreślających rangę takiego upominku.

Niecodzienny zestaw piśmienniczy

Znacznie rzadziej spotykanym zestawem jest taki, w którym znajduje się klasyczne pióro wieczne i atrament do jego napełniania. Jednym z przykładów takich zestawów jest Pióro Wieczne Edycja Specjalna Classic M200 Smoky Quartz z Atramentem, dostępne na stronie bazarnik.pl. Odznacza się ono tradycyjnym designem, podkreślonym między innymi przez złoty klips na skuwce w kształcie dziobu pelikana. Tłoczkowy system napełniania oraz niewielkie okienko, pozwalające kontrolować poziom atramentu, to kolejne zalety tego pięknego pióra, które jest niezwykle praktyczne i łatwe w użytkowaniu nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z podobnym artykułem. Właśnie dlatego może stanowić niecodzienny, a jednocześnie piękny prezent.

Przykładem najbardziej nietypowego zestawu piśmienniczego, który może okazać się unikatowym prezentem dla miłośników niecodziennych przedmiotów, może być zestaw zawierający gęsie pióro i atrament lub zestaw do kaligrafii. W skład tego ostatniego wchodzi uchwyt z demontowanymi stalówkami o różnych krojach, atrament oraz wzornik pisma odręcznego. To nietypowy podarunek, który może być świetną okazją do nauki czegoś nowego albo doskonale znanej już sztuki kaligrafii.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prezent na rocznicę

Uniknij nudy w rocznicę. Sprawdzone prezenty dla dwojga, które zapewnią Wam niezapomniane wrażenia

Rocznica związku to szczególny dzień dla małżonków, niezależnie od ilości wspólnie spędzonych lat. Kwiaty, czekoladki, …