Jeśli wybierasz się np. w Alpy, to warto pomyśleć o sprzęcie narciarskim, a raczej jego kontroli | fot.: Materiał partnera zewnetrznego

Ubiór oraz sprzęt na narty – przygotowanie do ferii zimowych

Ferie zimowe, to ogromna frajda dla każdego dziecka. Rozpoczęcie wakacji zimowych, oznacza lepienie bałwanów, wylegiwanie się w łóżku, nocowanie u kolegów i koleżanek. A przynamniej oznaczało jeszcze do czasu, kiedy każdej zimy pojawiał się śnieg. Teraz niestety, coraz rzadziej zima jest biała, a coraz częściej szara i ponura. W takim wypadku, warto skorzystać z sezonu narciarskiego w górach, który w czasie ferii, trwa w pełni.

Polskie oferty zimowisk jak naferie.pl/ są wyjątkowo atrakcyjne. Doświadczeni organizatorzy wiedzą dokładnie w jakie miejsca we Włoszech zabrać Twoje dziecko. Z racji, że zapewne na narty nie jeździsz w lecie, to warto z powrotem przygotować ciało do innego rodzaju aktywności, aby po pierwszym dniu nie mieć zakwasów. Jednak kondycja to nie wszystko, trzeba również przygotować odzienie wierzchnie, które pomoże przetrwać wszelkie niskie temperatury oraz ekstremalny zjazdy ze stoków.

Skontroluj stan sprzętu

Jeśli wybierasz się np. w Alpy, to warto pomyśleć o sprzęcie narciarskim, a raczej jego kontroli. Nie opłaca się bowiem, kupować takich rzeczy na miejscu, w razie usterki. Aby mieć pewność, że nie zawiedzie on nas w czasie zjazdów, warto oddać sprzęt do specjalistów, którzy się nim zajmą czyli do serwisu. Warto również pamiętać o tym, aby został ustawiony pod indywidualną siłę wypięcia, o co najlepiej poprosić serwisanta. Następnym krokiem jest ostrzenie nart, a konkretnie ich krawędzi. Będzie to ułatwiać manewry. Pamiętaj także, o posmarowaniu nart odpowiednim preparatem. Wybieramy go, w zależności od warunków atmosferycznych.

Narciarska odzież

Podczas zjazdów, które łączą się nie tylko z ruchem, ale także wystawianiem się na niskie temperatury, warto pamiętać o ubraniu na tzw. Cebulkę czyli warstwowe. Jak powinny takie warstwy wyglądać, aby się nie przegrzać, ani nie zmarznąć? Pierwszą warstwą powinna być bielizna termoaktywna. Jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Następna warstwa, to tzw. Docieplająca, czyli spodnie, które magazynują ciepło oraz polar. Na warstwę ochronną, składa się kurtka narciarska, spodnie oraz inne akcesoria chroniące przed zimnem. Pamiętaj, aby zachować kolejność warstw. Zapewni to, doskonałe odprowadzanie potu na zewnątrz, bez uczucia chłodu. Będzie ci ciepło i nie narazisz się na choroby.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sklep internetowy z odzieżą

Dlaczego warto skorzystać z oferty sklepu internetowego z odzieżą?

Modne ubrania w dzisiejszych czasach można znaleźć w różnych punktach sprzedażowych. Korzystnym rozwiązaniem jest przeniesienie …