5 pomysłów na kreatywne plakaty na ścianę

Nie da się ukryć, że plakaty są jednym z najlepszych nośników kreatywności. | fot.: Fotolia

Jeśli szukasz pomysłu na błyskawiczną metamorfozę wnętrz, prawdopodobnie polubisz designerskie postery. Zobacz nasze inspiracje i ubierz ściany we własną kreatywność.

Za co lubimy postery?

Podobno plakaty są jak pudełko czekoladek – baaardzo trudno im się oprzeć. Nie da się ukryć, że plakaty są jednym z najlepszych nośników kreatywności. Ale do rzeczy – za co lubimy plakaty na ścianę?

  • Plakaty są idealnym uzupełnieniem wnętrz. Są dość tanie, można je stylowo wkomponować w daną aranżację, a w razie potrzeby szybko przenieść lub zastąpić innymi.
  • Postery to wdzięczne pole do designerskich eksperymentów – także w wynajmowanych mieszkaniach lub biurach. Można je powiesić na ścianie, drzwiach albo witrynie – nie niszcząc przy tym danej powierzchni. Dobrze tez wyglądają ustawione na komodzie albo podłodze.
  • Plakaty można wypełnić dowolnym kolorem, myślą, słowem lub wspomnieniem – są po prostu otwarte na Twoje pomysły.
  • Plakaty występują w różnych formatach – od wąskich szarf po plakaty XXL. Pozwala to na tworzenie ciekawych kompozycji i idealne dopasowanie do danego wnętrza.
  • Postery dobrze wyglądają zawieszone na ścianach, ale dobrze się też prezentują w ciekawych ramach, antyramach. Można je też umieścić np. na sztalugach lub przypiąć klamerkami na jutowym sznurku.

No dobrze, o zaletach plakatów można pisać i pisać, ale lepiej je po prostu pokazać. Oto 5 pomysłów na kreatywne plakaty na ścianę od colour.me. Bierzcie, inspirujcie się i (być może) drukujcie. Powodzenia!

1. Plakat – z miłości do typografii

Co tu dużo mówić – typografia i minimalizm to bardzo zgrany duet. Monochromatyczne plakaty świetnie wyglądają w większości wnętrz – zarówno w tradycyjnych, jak i w industrialnych oraz eklektycznych. Minimalistyczne plakaty są eleganckie, a przy tym dodają wnętrzu elegancji i charakter(k)u. Jak tu ich nie kochać?

colour.me-plakat-1
Minimalistyczne plakaty są eleganckie, a przy tym dodają wnętrzu charakter(k)u. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

2. Geometria – zawsze w formie!

Geometryczne wzory są ponadczasowe i dają ogromne pole do designerskiego popisu. Plakaty z geometrycznymi grafikami świetnie uzupełniają loftowe, sterylne wnętrza, ale można je dopasować także do innej stylistyki. Geometria muśnięta kolorem idealnie ożywi jasne, przestronne wnętrza, z kolei te jednokolorowe dobrze stonują barwne aranżacje. Plakaty z geometrycznymi wzorami na pewno docenią ludzie ceniący niebanalny i wysmakowany design.

colour.me-plakat-2
Geometryczne wzory są ponadczasowe i dają ogromne pole do designerskiego popisu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

3. Marynistyczne plakaty

Motywy morskie to świeży trend, który pozwala wypłynąć na szerokie wody kreatywności (a wiadomo, że pomysły jak rybka – luuubią pływać). Marynistyczne dodatki sprawdzą się w wielu wnętrzach, także tych urządzanych w stylu retro, shabby chic lub etnicznym. Jeśli szukasz zabawnego plakatu, który będzie świeżym wspomnieniem wakacyjnych żeglug – marynistyczne plakaty są dla Ciebie.

colour.me-plakat-3
Marynistyczne dodatki sprawdzą się w wielu wnętrzach, także tych urządzanych w stylu retro, shabby chic lub etnicznym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

4. Plakat w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to proste formy, naturalne materiały i dużo światła. Prostotę tych wnętrz warto uzupełnić niebanalnymi plakatami w stylu skandynawskim. Takie postery wleją Twoje pomysły w kojące, skandynawskie przestrzenie. Co o nich myślisz?

colour.me-plakat-4
Styl skandynawski to proste formy, naturalne materiały i dużo światła. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5. Plakaty motywacyjne

Niektóre zdania mają taką siłę motywacyjną, że warto ją wyeksponować. Jeśli masz zdanie, które dodaje Ci energii, bawi lub po prostu włącza Twoje supermoce – po prostu wydrukuj je! Otaczaj się kaloryczną motywacją i dziel się pożywną energią – co Ty na to?

colour.me-plakat-5
Niektóre zdania mają taką siłę motywacyjną, że warto ją wyeksponować. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

(Wszystkie prezentowane plakaty zostały zaprojektowane przez grafików z Colour.me, uwaga, uwaga – można je znaleźć w bazie darmowych szablonów!)

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

drzwi wewnętrzne

Jak dopasować drzwi wewnętrzne do stylu mieszkania?

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto się zastanowić, w jakim stylu będzie urządzone wnętrze mieszkania. Klasyczne, nowoczesne, …