grunty mazury
Rozglądając się za działką w mazurskiej okolicy należy pamiętać o sprawdzeniu kilku rzeczy przed decyzją na temat zakupu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mazury – jezioro i działka z linią brzegową. Dlaczego działki i grunty na sprzedaż w warmińsko-mazurskim są warte uwagi?

Warmia i Mazury nieustannie przyciągają urlopowiczów i ludzi szukających chwili spokoju i odpoczynku od zabieganej codzienności. Obfitują one w liczne atrakcje i piękno otaczającej ich natury, więc warto przemyśleć inwestycję w grunty w tym zakątku Polski.

Zalety działek na Mazurach

Województwo warmińsko-mazurskie to bezkonkurencyjny faworyt jeśli chodzi o ilość jezior przypadającą na m2 terenu, dlatego jest idealnym miejscem dla poszukujących działki nad wodą. Częste prywatna linia brzegowa i plaża są wielkimi atutami działek w tej okolicy.

Dzięki różnorodności mazurskich terenów każdy jest w stanie znaleźć działkę idealną dla swoich potrzeb – zaczynając od działek budowlanych idealnych pod budowę domów jednorodzinnych, przez rekreacyjne nadające się do zabudowy wypoczynkowej, aż do działek rolnych. Mazury będą też idealnym miejscem pod przeróżne inwestycje, chociażby ze względu na popularność tego rejonu w sezonie letnim.

Cisza i spokój, które przyciągają do Mazur nie są jednoznaczne z odcięciem od świata – mazurskie okolice są świetnie skomunikowane zarówno pod względem infrastruktury drogowej jak i komunikacji zbiorowej.

Kontakt z przyrodą w warmińsko-mazurskim

Niezapomnianą bliskość natury zapewniają parki krajobrazowe, które oferują liczne ścieżki piesze, rowerowe i dydaktyczne. Aktywnych fizycznie na pewno zainteresują też możliwości uprawiania sportów wodnych, zaś tych lubiących odpocząć w ciszy – możliwości wypoczęcia w spokoju z dala od zmartwień. Mimo częstego kojarzenia Mazur z urlopem jest to okolica tętniąca życiem przez cały rok. W każdym powiecie znajduje się niezliczona liczba atrakcji, zabytków i tras wycieczkowych do odkrycia.

Działki nad jeziorem i ich wady

Rozglądając się za działką w mazurskiej okolicy należy pamiętać o sprawdzeniu kilku rzeczy przed decyzją na temat zakupu. Warto sprawdzić, czy działka nie znajduje się na terenie parku krajobrazowego. Mimo malowniczych widoków i bliskości przyrody trzeba mieć wtedy na względzie obostrzenia środowiskowe. Ponadto należy mieć na uwadze, że działka leżąca nad jeziorem będzie wiązała się z brakiem możliwości ogrodzenia jej w pełni – ogrodzenie powinno kończyć się co najmniej 1,5m od wyznaczonej linii brzegowej. Kolejnym istotnym aspektem, który jest związany z zakupem działki przy zbiorniku wodnym jest ryzyko powodzi, dlatego trzeba wziąć pod uwagę nasycenie gruntu wodą przy wyborze działki.

Mazury nie tylko jako kierunek urlopu

Chociaż działki z dostępem do jeziora kojarzą się zwykle z urlopami i sezonem letnim to część z nich świetnie nadaje się do zabudowy całorocznej. Osoby ceniące sobie spokój ducha powinny rozejrzeć się za działką budowlaną na Mazurach. Bliskość natury zapewnia niepowtarzalną atmosferę i warunki do samorozwoju zarówno dla aktywnych oraz tych, którzy wolą spędzać wolny czas spokojnie.

Jak znaleźć idealną działkę na Mazurach spośród setek ogłoszeń?

Internet pełen jest ogłoszeń osób chcących sprzedać działkę, jak jednak znaleźć tę najlepszą? Warto rozpocząć od ustalenia budżetu na zakup działki. Ważne są też typ działki, preferowana powierzchnia, odległość od większych miast takich jak na przykład Olsztyn. W ogłoszeniach należy też zwrócić uwagę na informacje na temat warunków zabudowy

Najprostszym sposobem poszukiwania działki na sprzedaż są ogłoszenia zamieszczone na stronach internetowych. Pomocny może okazać się serwis Buylando. Dzięki swojemu katalogowi i bazie działek na sprzedaż ułatwi on wyzwanie poszukiwania idealnej działki w mazurskim zaciszu. 

Zainteresowany? W naszej ofercie znajdziesz malownicze działki nad Jeziorem Harsz i nie tylko.

Materiał partnera zewnętrznego