pierścionek zaręczynowy
Biorąc pod uwagę wyjątkowość pierścionka zaręczynowego stawiamy na materiały szlachetne i trwałe, dlatego od lat króluje tu złoto w różnych odcieniach | fot.: materiał partnera

Jak wybrać idealny pierścionek?

Pierścionek zaręczynowy jest wyjątkowym symbolem miłości i zaangażowania, a wybór odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza gdy chcemy, aby był on spersonalizowany, piękny i wyjątkowy.

Jak wybrać idealny pierścionek?

Przy wyborze pierścionka warto określić najważniejsze cechy które powinien spełniać:

Kruszec

Biorąc pod uwagę wyjątkowość pierścionka zaręczynowego stawiamy na materiały szlachetne i trwałe, dlatego od lat króluje tu złoto w różnych odcieniach. Najczęstszym wyborem jest żółty kolor złota, który jest klasyczny, uniwersalny i w taki kolorze wybierane są obrączki ślubne. Jednak coraz częściej Panie wybierają biżuterię w kolorze białego złota, to te które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Ciekawym pomysłem jest wybór pierścionka z różowego złota, to pomysł dla Pań które szukają nietuzinkowej biżuterii.  Warto zwrócić uwagę na próbę złota, najlepszą użytkową próbą jest 585 i z niej wykonywane są pierścionki w naszej Pracowni.

Kamienie 

Najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny w pierścionku zaręczynowym pozostaje diament, którego piękno jest ponadczasowe. Taki model pierścionka będzie świetnie prezentował się zarówno z obrączką, jak i z dowolną biżuterią na inne okazje. Jest on symbolem wiecznej  miłości.

Jeśli jednak wybranka ma ulubiony kamień szlachetny lub jeżeli chcemy nadać konkretną symbolikę pierścionkowi to warto rozważyć wybór kolorowego kamienia szlachetnego takiego jak rubin, szafir, szmaragd czy topaz. Każdy z nich ma wyjątkowy odcień i może sprawić ze wybrany pierścionek będzie nietuzinkowy.

Styl 

Różnorodność fasonów pierścionków zaręczynowych jest ogromna, jednak najczęściej wybierane są klasyczne modele ze złotą obrączką i wyeksponowanym jednym kamieniem w koronie. Głównemu kamieniowi mogą jednak towarzyszyć mniejsze tworzące różnorodne kompozycje. Od delikatnych kamieni okalających kamień aż po fantazyjne połączenia wielu kamieni o różnych wielkościach.

Sam pierścionek te nie musi być prostą obrączką. Złoto może układać się w symetryczne sploty, fale, ornamenty, serduszka, czy odważne, geometryczne wzory w których ukryty jest kamień. 

Rozmiar

Wybór rozmiaru pierścionka bywa sporym wyzwaniem. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie rozmiaru pierścionka jest „pożyczenie” ze szkatułki wybranki pierścionka który nosi na palcu serdecznym prawej ręki i jego pomiar w salonie jubilerskim. Jednak nie zawsze jest tak łatwo. Można też zmierzyć średnice pierścionka, poprosić o podpowiedź przyjaciółkę wybranki, czy skorzystać z tasiemki lub nitki z której zrobisz pętelkę na palcu i zmierzysz jej długość.

Jednak jeśli nie uda się zdobyć takich informacji to zapraszamy do naszego salonu, na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie. A jeśli  rozmiar pierścionka okaże się nietrafiony to bezpłatnie skorygujemy go po zaręczynach.

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy, ale wiele Inspiracji co do fasonu koloru czy stylu pierścionka warto poszukać w  biżuterii naszej ukochanej, podpowiedziach bliskich osób, czy bardzo często delikatnych sugestiach wybranki 😉

Jeśli stawia ona na proste wzory, najlepiej sprawdzi się klasyka, jeżeli jest miłośniczką bogato zdobionej biżuterii to i taki styl pierścionka zaręczynowego trafi w jej gust. Najważniejsza jest jednak chwila zaręczyn i Wasze uczucie!

rs jubiler
RS jubiler | fot.: materiał partnera

Oto najczęściej wybierane modele w RS jubiler

RSO 336

RSO 414

RSO 226

RSO 313

RSO 291

Materiał partnera zewnętrznego