Obrączki ślubne
W zależności od rodzaju danego stopu złoto może być białe, różowe i żółte. | fot.: materiał partnera

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla przyszłej narzeczonej?

Wybór pierścionka zaręczynowego to zdaniem większości mężczyzn zadanie trudne niczym zdobycie Mount Everestu. Chodzi przecież o pierścionek, który przyszła żona będzie nosić do końca życia! Pierścionek, który symbolizować ma bezgraniczną miłość i oddanie.

Pierścionek, który zmieni całe dotychczasowe życie obojga zakochanych. Jak wybrać model, dzięki któremu ukochana bez chwili zawahania powie „tak“? Jak sprawić, żeby poza łzami wzruszenia, w Jej oczach błysnęła iskierka zachwytu? Aby ułatwić zadanie panom, którzy o biżuterii nie mają zielonego pojęcia a zamierzają w najbliższym czasie poprosić o rękę swoją ukochaną, przygotowałyśmy mały poradnik jak wybrać TEN pierścionek zaręczynowy.

Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Najlepiej kierować się gustem ukochanej. Jeśli nosi delikatną biżuterię minimalistyczną TEN pierścionek także powinien odpowiadać wymienionym określeniom. Subtelny złoty pierścionek zaręczynowy z pojedynczym, połyskującym diamentem będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak Jej biżuteria jest zazwyczaj awangardowa to lepszym wyborem będzie pierścionek o nieco bardziej fantazyjnym kształcie. W tym przypadku lepiej postawić na pierścionki zaręczynowe z różnymi motywami. Motyw nieskończoności, który symbolizować będzie nieskończoną miłość, motyw serca, który stanowi najbardziej rozpoznawalny symbol miłości czy bardziej oryginalny motyw abstrakcyjny, który symbolizować będzie Jej indywidualizm. Klasyczny pierścionek z brylantem zdecydowanie się tu nie sprawdzi. Jeśli natomiast Jej biżuteria to bogato zdobione dodatki w stylu brytyjskiej rodziny królewskiej najlepszym rozwiązaniem będzie kupno pierścionka z pięknym kolorowym kamieniem szlachetnym ozdobionym drobnymi, błyszczącymi jak gwiazdy, brylantami. Morska barwa szafiru, niebiański odcień tanzanitu, gorąca głębia rubinu czy kojąca zieleń szmaragdu sprawią, że odpowiedź na to najważniejsze pytanie w życiu zabrzmi „tak“.

Biały, żółty czy różowy? Jaki kolor złota wybrać i od czego on zależy?

Wybierając pierścionek zaręczynowy warto zwrócić uwagę nie tylko na wzór, ale także na jego kolor. Złoto bowiem, mimo swej nazwy, nie zawsze jest złote. W zależności od rodzaju danego stopu złoto może być białe, różowe i żółte. Kupując złoty pierścionek zaręczynowy należy sprawdzić jaką posiada on próbę. Najczęściej zalecaną przez jubilerów próbą jest próba 585. Jest ona odpowiednio plastyczna, aby można było wykonać z niej wymarzony wzór oraz na tyle trwała, aby biżuteria dłużej pozostawała lśniąca i była mniej podatna na uszkodzenia. Próba 585 oznacza, że 58,5% stopu stanowi złoto. Domieszki, które stanowią pozostałe 41,5% stopu nadają mu odpowiedniej barwy i połysku. To właśnie od proporcji i rodzaju domieszek zależy czy biżuteria ma kolor białego, żółtego czy różowego złota.

Przy wyborze koloru pierścionka zaręczynowego należy kierować się kolorem biżuterii, którą najczęściej nosi ukochana. Jeśli nosi Ona na co dzień biżuterię srebrną wybór powinien ograniczyć się do białego złota. Jeśli najczęściej noszoną przez Nią biżuterią jest biżuteria złota lub pozłacana najlepiej wybrać pierścionek w kolorze klasycznego, żółtego złota. Jeśli natomiast w Jej szkatułce znajduje się zarówno biżuteria w kolorze złotym jak i srebrnym najbardziej sprawdzi się pierścionek, który łączy w sobie te dwa niesamowite kolory złota. Połączenie białego złota ze złotem żółtym potrafi stworzyć niepowtarzalny efekt idealnej symbiozy.

Zdaniem większości kobiet trafienie w gust ukochanej nie powinno stanowić dla przyszłego narzeczonego problemu. Wystarczy bowiem zaobserwować jaką biżuterię nosi najczęściej i wybrać pierścionek, który będzie do niej pasował. Mimo wszystko jednak dla mężczyzny wybór pierścionka zaręczynowego może stanowić podobny problem jaki stanowi dla kobiety wybór odpowiedniego oleju silnikowego. Jak temu zaradzić? Należy przecząco odpowiedzieć jedno konkretne pytanie.

Czy wybór pierścionka zaręczynowego zawsze należy do mężczyzny?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie, jeśli wie on, że nie podoła zadaniu albo, jeśli obawia się zawodu w oczach ukochanej. Jak w takim razie można wybrnąć z tej sytuacji? Najlepiej poprosić o pomoc inną kobietę- najbliższą przyjaciółkę przyszłej żony, siostrę, jeśli takowa istnieje lub przyszłą teściową. Kobietę, która zna gust ukochanej i będzie mogła podsunąć parę sugestii odnośnie wzoru i koloru idealnego pierścionka zaręczynowego. Z taką pomocą mordercza trasa na Mount Everest stanie się spokojnym spacerem po Krupówkach.

Mimo, że wydaje się to nierealne, wybór pierścionka zaręczynowego, który zachwyci przyszłą pannę młodą wcale nie musi być trudny. Wystarczy wziąć pod uwagę opisane przez nas sugestie i ewentualnie… przyjaciółkę ukochanej. Potem pozostaje już tylko stworzyć romantyczny nastrój i czekać na ochy i achy zachwyconej narzeczonej.

Materiał partnera