Brama garażowa
Różne rodzaje bram garażowych to nie wszystko – nie można zapomnieć także o materiałach (drewno, stal, aluminium), kolorystyce i wzorze. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bramy garażowe – wśród jakich bram można wybierać?

Garaż przylegający do domu to częsty widok zarówno w przypadku starego, jak i nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Jak wybrać bramę garażową? Jak wygląda aktualna propozycja producentów?

Rodzaje bram garażowych – oferta producentów

Wybór bramy garażowej wcale nie jest sprawą oczywistą. Z jednej strony należy mieć na względzie aspekt funkcjonalny, z drugiej to, aby pasowała ona do całej aranżacji i wybranego stylu architektonicznego. Współcześni producenci bram garażowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują różnorodne rozwiązania.

Wśród bram garażowych najczęściej wybieranych przez inwestorów prywatnych znajdują się bramy skrzydłowe, które otwierają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz (odpowiednio na podjazd i do garażu). Z uwagi na taką konstrukcję wymagają one sporo miejsca – sprawdzają się wyłącznie tam, gdzie pojazd jest długi. Więcej o tym rodzaju bram garażowych można dowiedzieć się z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=S2D_zvZazDk.

W ostatnich latach dużą coraz większą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe. W odróżnieniu od bram skrzydłowych otwierają się one pionowo i tym samym nie wymagają tyle miejsca – sprawdzają się na krótkich podjazdach. Zalet bram segmentowych jest jednak więcej, bo są one także szczelne. Dzięki wysokiej izolacji termicznej specjaliści zalecają ich zastosowanie inwestorom, którzy ogrzewają garaż.

Oferta bram garażowych obejmuje również nowoczesne bramy rolowane. Są one tak zaprojektowane, że gwarantują maksymalną ilość miejsca zarówno na podjeździe, jak i wewnątrz garażu – sufit jest wolny, bo nie jest na nim montowana specjalna konstrukcja. W zależności od potrzeb inwestora, brama garażowa może być rolowana na zewnątrz lub do wewnątrz.

Szukasz bramy garażowej? Skorzystaj z pomocy specjalistów

Różne rodzaje bram garażowych to nie wszystko – nie można zapomnieć także o materiałach (drewno, stal, aluminium), kolorystyce i wzorze. W efekcie szerokie możliwości często sprawiają, że wybór bramy jest sprawą skomplikowaną. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy zajmują się projektowaniem i produkcją bram garażowych na co dzień.

Firma Hörmann (www.hormann.pl) ma ponad 80 lat doświadczenia w branży, a w jej ofercie znajdują się bramy o różnych sposobach otwierania. Niezależnie od tego, czy zamierzasz zakupić bramę do właśnie projektowanego domu jednorodzinnego, czy też chcesz wymienić starą bramę na nową, specjaliści z tej firmy pomogą Ci wyborze.

Materiał partnera zewnętrznego