Jak wybrać taniego kuriera?

Tani kurierzy mają różne cenniki, dlatego ta sama przesyłka może być dostarczona przez poszczególne firmy za zupełnie inną kwotę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wysyłanie przesyłek kurierskich przez długi czas było dość drogie, jednak obecnie zwiększenie liczby firm kurierskich wpłynęło na znaczne obniżenie cen usług. Dzięki temu możliwe jest znalezienie taniego kuriera, który dostarczy nawet dużą przesyłkę paletową. Sprawdź, jak wybrać firmę kurierską, która oferuje najniższe ceny.

  1. Wybierz rodzaj przesyłki kurierskiej
  2. Określ wymiary przesyłki
  3. Podaj adres odbioru i dostawy paczki
  4. Wybierz taniego kuriera spośród wielu ofert

Usługi kurierskie rozwijają się w Polsce w szybkim tempie ze względu na wysoki popyt zarówno wśród firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki tanim kurierom szybko dostarcza się paczki do klientów sklepów internetowych, a także do przyjaciół i członków rodziny, mieszkających w innej części kraju lub za granicą. Jeśli zamierzasz nadać przesyłkę kurierską, sprawdź, jak znaleźć taniego kuriera. Zaoszczędzisz dzięki temu nawet kilkadziesiąt złotych na jednej przesyłce!

Wybierz rodzaj przesyłki kurierskiej

Pierwszym krokiem do znalezienia taniego kuriera jest określenie rodzaju przesyłki. Przesyłki kurierskie dzielą się na zwykłe paczki w formie kartonów, koperty i przesyłki paletowe. Każda z nich jest przystosowana do przewożenia w różnych samochodach, a także objęta zupełnie innym cennikiem. Po określeniu rodzaju paczki, powinno się dokładnie przygotować ją do transportu. Ważne jest zabezpieczenie towaru za pomocą kartonu z twardej tektury, folii bąbelkowej lub folii strecz.

Określ wymiary przesyłki

Przed wybraniem firmy transportowej powinno się dokładnie zmierzyć całą przesyłkę. W celu znalezienia taniego kuriera na tanikurier.com niezbędne jest podanie wysokości, szerokości i głębokości przesyłki. Zaniżanie rozmiarów przesyłki jest złym rozwiązaniem, gdyż w takim przypadku tani kurier może odmówić jej przyjęcia lub naliczyć dodatkowe opłaty. Ważne jest również sprawdzenie, czy wskazany towar może być przewożony jako dany rodzaj przesyłki. Przykładowo, sprzęty AGD takie jak lodówki lub pralki są zabierane wyłącznie na paletach, a za zapakowanie ich w kartony doliczana jest dodatkowa opłata.

Podaj adres odbioru i dostawy paczki

Aby wybrać tanie usługi kurierskie, powinno się podać adres odbioru i dostawy przesyłki. W formularzu wpisuje się dokładny adres nadawcy lub innego miejsca, z którego ma być odebrana paczka. W przypadku odbiorcy wymagane jest podanie dokładnie tych samych informacji oraz określenie, czy przesyłka ma trafić do Polski, czy też za granicę. Z reguły im dłuższą trasę musi pokonać kurier, tym więcej płaci się za przesyłkę, choć niektóre usługi mają standardowe ceny dla wszystkich przesyłek kurierskich danego typu, bez względu na odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą.

Wybierz taniego kuriera spośród wielu ofert

Tani kurierzy mają różne cenniki, dlatego ta sama przesyłka może być dostarczona przez poszczególne firmy za zupełnie inną kwotę. Dzięki porównaniu cen dla poszczególnych przesyłek, można szybko znaleźć firmę transportową, która zaoferuje najlepszą cenę za wykonanie usługi. Oszczędności są ważne zwłaszcza w przypadku dużych sklepów online, które chcą zachęcić klientów do częstszego zamawiania przesyłek. Indywidualni klienci również doceniają możliwość taniego korzystania z przesyłek kurierskich, wybierając je coraz częściej zamiast usług poczty.

Jeśli szukasz taniego kuriera, bez trudu znajdziesz interesującą Cię ofertę w kilka minut. Dodatkowo kurier odbierze przesyłkę prosto z Twojego domu i dostarczy ją do wskazanego miejsca, dbając o bezpieczeństwo przewożonego towaru.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …