kurier do firmy
Bardzo ważne przy wyborze firmy kurierskiej jest zwrócenie uwagi na dostępność narzędzi, umożliwiających terminowy transport przesyłek | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Co brać pod uwagę wybierając firmę kurierską dla obsługi firmy?

Efektywna i niezakłócona współpraca między firmami jest podstawą osiągania założonych zysków dla obydwu stron umowy. Niezależnie od ilości i specyfiki czynników, kształtujących szansę na rozwój i zwiększanie zysków Twojego przedsiębiorstwa bardzo istotną rolę odgrywa dobór firm współpracujących. Dla wielu branż podstawą profesjonalizmu oraz jakości oferowanych towarów i usług jest terminowa realizacja zamówień, dla kolejnych liczy się płynność przepływu informacji i dokumentów. Dla każdej z tych firm ważny jest właściwy wybór firmy kurierskiej, oferującej kompleksową obsługę w zakresie logistyki i dostaw kurierskich. Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy.

Jaki zakres działań oferuje firma kurierska?

Firma logistyczno-kurierska, której oferta adresowana jest dla firm, przede wszystkim dla właścicieli biur, prywatnych gabinetów oraz właścicieli przedsiębiorstw z branży e-commerce powinna oferować kompleksowe usługi transportu i dostarczenia paczek oraz dokumentów. Bardzo ważny jest zakres, w ramach którego pracują kurierzy oraz dostępność nowoczesnych systemów i urządzeń, pozwalających na koordynację, kontrolę i usprawnienie działań. Kurierzy, których warto wybierać skupieni są w firmie, oferującej dostawy:

  • miejskie (w obrębie jednego miasta lub aglomeracji),
  • lokalne (na terenie gminy, powiatu i województwa),
  • krajowe,
  • międzynarodowe (realizowane drogą lądową – samochód, pociąg oraz lotniczą).

Bardzo ważne przy wyborze firmy kurierskiej jest zwrócenie uwagi na dostępność narzędzi, umożliwiających terminowy transport przesyłek.

Na jakich zasadach opiera się współpraca B2B z firmą kurierską?

Współpraca z wybraną firmą kurierską powinna opierać się nie tylko o szeroki zakres oferty, uwzględniającej transport lokalny, krajowy i międzynarodowy. We współpracy pomiędzy firmami liczy się profesjonalizm, rozumiany jako właściwe zarządzanie przepływem informacji, pełna kontrola realizowanej dystrybucji i przekazu dokumentów, a także dbałość o bezpieczeństwo i poufność przesyłek, w szczególności tych, zawierających dane wrażliwe. Profesjonalna firma kurierska, którą warto wybrać dysponuje wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji zróżnicowanych usług transportowych, a każda dostawa traktowana jest priorytetowo. 

Jakie rozwiązania online powinny odnosić się do klientów?

Jednym z filarów efektywnej współpracy z firmą kurierską jest możliwość skorzystania z narzędzi online, ułatwiających wykonywanie czynności, związanych z koniecznością przesłania dokumentów i paczek. Z dbałością o optymalizację procesu dostawy oraz nieustanny rozwój firma kurierska powinna oferować zestaw narzędzi online, dzięki którym szybko i łatwo można:

  • zamówić kuriera,
  • śledzić etapy realizacji dostawy przesyłki,
  • odszukać dostęp do usług i faktur VAT, a także
  • korzystać z możliwości integracji systemu dla użytkowników platform w przypadku właścicieli e-commerce. 

Firma kurierska, a ekologia – to ważne!

Zwróć uwagę na podejście firmy kurierskiej do kwestii ekologii. Przecież emisja spalin jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na zanieczyszczenie powietrza. Firma kurierska w Warszawie dba o szybkość dostaw oraz eliminuje emisyjność. Aż 30% kurierów w firmie riders.com.pl to dostawcy rowerowi, którzy nie stoją w korkach. Dzięki ekologicznemu podejściu możesz korzystać z przesyłek ekspresowych, które w mieście mogą zostać dostarczone w czasie do dwóch godzin (dla wybranego pakietu ekspresowego). 

Czy czas pracy ma znaczenie dla efektywności współpracy między firmami?

Czy firma kurierska powinna pracować w weekendy? Dla odbiorców indywidualnych często problemem jest przerwa w realizacji łańcucha dostaw na czas weekendu. W przypadku firm nie można sobie na to pozwolić. Jeśli szukasz kuriera w Warszawie zapraszamy do nas –  pracujemy przez cały tydzień, dwadzieścia cztery godziny w ciągu doby, by zapewniać klientom nieustanne wsparcie i optymalny czas realizacji usług. 

Tekst sponsorowany: Firma kurierska z Warszawy – RIDERS – riders.com.pl

Sprawdź także

Paczki przygotowane do wysyłki

Jak wybrać taniego kuriera?

Wysyłanie przesyłek kurierskich przez długi czas było dość drogie, jednak obecnie zwiększenie liczby firm kurierskich …