Systemy antykradzieżowe
Warto w porę podjąć odpowiednie kroki i w skuteczny sposób zabezpieczyć swój pojazd przed rabusiami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Skuteczne zabezpieczenia auta

Kradzieże samochodów wciąż zdarzają się. Złodzieje mają coraz lepsze metody, by przywłaszczyć sobie cudze mienie – wystarczy kilka sekund i możemy stracić swój pojazd bezpowrotnie. W jaki sposób można uniknąć tej przykrej sytuacji i na jakie zabezpieczenia decydują się właściciele aut? Zachęcamy do lektury!

Popularne zabezpieczenia antykradzieżowe

Właściciela aut mają różne sposoby na zabezpieczenie pojazdu. Wśród popularnych rozwiązań wymienić można takie, jak:

  • Autoalarm ‒ choć autoalarm jest bardzo często wykorzystywanym zabezpieczeniem, jego skuteczność jest słaba. Niewiele osób zwraca uwagę na sygnał alarmu. Co więcej, alarm nie odstraszy złodzieja i z pewnością nie uniemożliwi mu kradzieży auta, co najwyżej wydłuży nieco czas rabunku.
  • Odcięcie zapłonu i odcięcie dopływu paliwa ‒ właściciele aut często decydują się na ukryty przełącznik, który odcina zapłon bądź dopływ paliwa. Takie rozwiązanie również jest średnio skuteczne. Po pierwsze dlatego, że złodziej może szybko znaleźć ów przełącznik i bez problemu odjechać naszym autem. Po drugie, za każdym razem będziemy musieli włączać i wyłączać przełącznik, co w znacznym stopniu utrudni nam życie.
  • Lokalizator GPS ‒ kolejną możliwością jest podłączenie lokalizatora GPS, złodzieje mają jednak swoje sposoby na zagłuszenie takiego sygnału. Lokalizatory z funkcją zagłuszacza należą do drogich.

Zabezpieczenie antykradzieżowe od Niedźwiedź Lock

Jak widać, popularnie stosowane zabezpieczenia nie zapewniają całkowitej ochrony i nie są dużym utrudnieniem dla złodziei. Na jakie rozwiązania warto zdecydować się, by zyskać pewność, że nasz pojazd jest bezpieczny? Wszystkim zainteresowanym skuteczną ochroną polecamy ofertę firmy Niedźwiedź-Lock z Lubonia koło Poznania. Zabezpieczenia z logo wymienionej firmy są tak skonstruowane, że żaden ze złodziei nie jest w stanie ich uszkodzić ani zdemontować ‒ demontaż zabezpieczeń wymaga kilkugodzinnej pracy i użycia specjalistycznego sprzętu. W ofercie Niedźwiedź-Lock dostępne są:

  • Blokada skrzyni biegów ‒ mechaniczne zabezpieczenie montowane na stałe w nadwoziu samochodu przeznaczone do aut z manualną, jak i automatyczną skrzynia biegów.
  • Blokada drążka kierownicy ‒ blokada układu kierowniczego przeznaczona do aut z automatyczną skrzynią biegów. Po montażu blokada staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Zabezpieczenie w żaden sposób nie ingeruje w design samochodu.
  • JOY LOCK ‒ blokada drążka skrzyni biegów. Nawet jeśli złodziejowi uda się uruchomić samochód nie będzie w stanie nim odjechać.

A także:

  • Safe box ‒ to montowana pod siedzeniem auta skrytka na ważne dokumenty i wartościowe przedmioty.
  • Blokada Cargo — zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej samochodu. Działanie Cargo polega na zablokowaniu drzwi tylnych i bocznych. Blokada przeznaczona jest do aut dostawczych.

Podsumowanie

Warto w porę podjąć odpowiednie kroki i w skuteczny sposób zabezpieczyć swój pojazd przed rabusiami. Wszystkim zainteresowanym zwiększeniem ochrony auta polecamy zabezpieczenia antykradzieżowe z logo Niedźwiedź Lock.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Zegarki – bogaty wybór modeli i marek dla aktywnych

Osoby bardzo aktywne często podkreślają swój styl życia poprzez odpowiedni ubiór oraz funkcjonalne dodatki. Wygodny …