Systemy antykradzieżowe
Warto w porę podjąć odpowiednie kroki i w skuteczny sposób zabezpieczyć swój pojazd przed rabusiami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego
Strona główna / Technologia / Motoryzacja / Skuteczne zabezpieczenia auta

Skuteczne zabezpieczenia auta

Kradzieże samochodów wciąż zdarzają się. Złodzieje mają coraz lepsze metody, by przywłaszczyć sobie cudze mienie – wystarczy kilka sekund i możemy stracić swój pojazd bezpowrotnie. W jaki sposób można uniknąć tej przykrej sytuacji i na jakie zabezpieczenia decydują się właściciele aut? Zachęcamy do lektury!

Popularne zabezpieczenia antykradzieżowe

Właściciela aut mają różne sposoby na zabezpieczenie pojazdu. Wśród popularnych rozwiązań wymienić można takie, jak:

  • Autoalarm ‒ choć autoalarm jest bardzo często wykorzystywanym zabezpieczeniem, jego skuteczność jest słaba. Niewiele osób zwraca uwagę na sygnał alarmu. Co więcej, alarm nie odstraszy złodzieja i z pewnością nie uniemożliwi mu kradzieży auta, co najwyżej wydłuży nieco czas rabunku.
  • Odcięcie zapłonu i odcięcie dopływu paliwa ‒ właściciele aut często decydują się na ukryty przełącznik, który odcina zapłon bądź dopływ paliwa. Takie rozwiązanie również jest średnio skuteczne. Po pierwsze dlatego, że złodziej może szybko znaleźć ów przełącznik i bez problemu odjechać naszym autem. Po drugie, za każdym razem będziemy musieli włączać i wyłączać przełącznik, co w znacznym stopniu utrudni nam życie.
  • Lokalizator GPS ‒ kolejną możliwością jest podłączenie lokalizatora GPS, złodzieje mają jednak swoje sposoby na zagłuszenie takiego sygnału. Lokalizatory z funkcją zagłuszacza należą do drogich.

Zabezpieczenie antykradzieżowe od Niedźwiedź Lock

Jak widać, popularnie stosowane zabezpieczenia nie zapewniają całkowitej ochrony i nie są dużym utrudnieniem dla złodziei. Na jakie rozwiązania warto zdecydować się, by zyskać pewność, że nasz pojazd jest bezpieczny? Wszystkim zainteresowanym skuteczną ochroną polecamy ofertę firmy Niedźwiedź-Lock z Lubonia koło Poznania. Zabezpieczenia z logo wymienionej firmy są tak skonstruowane, że żaden ze złodziei nie jest w stanie ich uszkodzić ani zdemontować ‒ demontaż zabezpieczeń wymaga kilkugodzinnej pracy i użycia specjalistycznego sprzętu. W ofercie Niedźwiedź-Lock dostępne są:

  • Blokada skrzyni biegów ‒ mechaniczne zabezpieczenie montowane na stałe w nadwoziu samochodu przeznaczone do aut z manualną, jak i automatyczną skrzynia biegów.
  • Blokada drążka kierownicy ‒ blokada układu kierowniczego przeznaczona do aut z automatyczną skrzynią biegów. Po montażu blokada staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Zabezpieczenie w żaden sposób nie ingeruje w design samochodu.
  • JOY LOCK ‒ blokada drążka skrzyni biegów. Nawet jeśli złodziejowi uda się uruchomić samochód nie będzie w stanie nim odjechać.

A także:

  • Safe box ‒ to montowana pod siedzeniem auta skrytka na ważne dokumenty i wartościowe przedmioty.
  • Blokada Cargo — zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej samochodu. Działanie Cargo polega na zablokowaniu drzwi tylnych i bocznych. Blokada przeznaczona jest do aut dostawczych.

Podsumowanie

Warto w porę podjąć odpowiednie kroki i w skuteczny sposób zabezpieczyć swój pojazd przed rabusiami. Wszystkim zainteresowanym zwiększeniem ochrony auta polecamy zabezpieczenia antykradzieżowe z logo Niedźwiedź Lock.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Rodzic szpieg, czyli gadżety na wakacje

Rodzic szpieg, czyli przydatne gadżety na wakacje

Przed wakacjami sklepy detektywistyczne przeżywają oblężenie. Urządzeń szpiegowskich używają nie tylko zdradzani małżonkowie. Po taki …