Aplikacje social media
Kupowanie lajków na Instagramie i w pozostałych social mediach jeszcze do niedawna było właściwie masowym procederem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak kupić lajki na Instagramie?

Być albo nie być na Instagramie, to mieć lajki albo ich nie mieć. Bez lajków, komentarzy, udostępnień i odpowiedniej liczby wyświetleń nie ma cię na IG. To te dane warunkują odpowiednie zasięgi, obecność w social media. To lajki otwierają realną możliwość promowania usług, produktów, firm lub osób. Ci, którzy zdobyli na IG określoną widownię, mają ułatwione zadanie, choć i oni niejednokrotnie sięgają po możliwość zakupu lajków. Po co? Aby zwiększyć swoją widoczność w sieci. Dla początkujących instagramowiczów lajki do niezbędny element, aby tutaj w ogóle zaistnieć.

  1. Kupować czy nie kupować?
  2. Co musisz zrobić?
  3. Niepokoje i wątpliwości

Kupować czy nie kupować?

Kupowanie lajków na Instagramie czy w innych social mediach niezmiennie prowokuje dyskusje na temat etyczności i zasadności tego typu rozwiązań. Trzeba oczywiście przyznać, że autentyczne reakcje, polubienia, wyświetlenia i komentarze sprowokowane wyłącznie jakością publikowanego contentu są oczywiście najcenniejsze. Jednocześnie trzeba jednak z całą otwartością przyznać, że przy aktualnych przelicznikach i algorytmach stosowanych przez właścicieli IG lub FB, właściwie nie sposób wypromować konta. To trochę błędne koło, ale od zasięgów uzyskiwanych przez ilość polubień/komentarzy zależy to, czy kolejnej grupie docelowych odbiorców wyświetli się dany materiał. Jeśli jednak ktoś zaczyna od początku i nie ma uzbieranej składającej się choć z kilkuset osób widowni, bez kupowania lajków i dodatkowej promocji, może pozostać właściwie niewidoczny na IG, a także w innych social mediach. Algorytmy są pod tym względem nieubłagane. Warto więc, przynajmniej na początku zainwestować w dodatkowe lajki, wspierać nimi szczególnie ważne materiały lub kampanie. Opcja kup lajki Instagram jest bardzo prosta, wystarczy wybrać ilość lajków, wskazać link do promowanego materiału i gotowe. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, których musisz przestrzegać.

Co musisz zrobić?

Nie wystarczy sam zakup lajków. Pamiętaj, że aby cały proces przebiegł poprawnie i zakończył się sukcesem, twoje konto musi być odpowiednio sformatowane. Osoby rozpoczynające swoją działalność na Instagramie, dopiero oswajające się z obecnością w social mediach, często zapominają o podstawowych zasadach dotyczących ustawień konta. Te natomiast warunkują wszelkie promocyjne działania. Jeśli twoje konto będzie miało status prywatny, a ustawienia prywatności będziesz zmieniać w zależności od publikowanych treści, całą kampanię promocyjną możesz spisać na straty. Kupowanie lajków na Instagramie może zająć ci mniej niż 5 minut, niewiele dłużej będziesz musiał czekać na pierwsze efekty kampanii, jest jednak kilka podstawowych warunków, które po prostu musisz spełnić.

  • Po pierwsze, twoje konto powinno mieć ustawienia publiczne. Oznacza to, że każdy może obserwować dodawane przez ciebie treści. Jeśli jednak chcesz gromadzić nowych obserwatorów, o prywatności na IG (przynajmniej na jakiś czas) musisz zapomnieć. Inaczej żaden z zakupionych lajków nie będzie mógł się zmaterializować.
  • Podczas trwania kampanii nie powinieneś zmieniać nazwy konta, ani innych ustawień prywatności. Wszystko to może zniweczyć wykonaną przez ciebie dotychczas pracę.
  • Pod żadnym pozorem nie usuwaj zdjęcia, które promujesz. Nie zmieniaj jego ustawień.

Niepokoje i wątpliwości

Kupowanie lajków na Instagramie i w pozostałych social mediach jeszcze do niedawna było właściwie masowym procederem. Obecnie coraz więcej osób stara się do tego rodzaju kampanii podchodzić z odpowiednim dystansem. Jest to dobre podejście, warto jednak rozwiać kilka podstawowych wątpliwości dotyczących promocji na IG. Przede wszystkim – prawdziwe vs. sztuczne konta. Oczywiście, jeśli kupować lajki to z gwarancją, że będą one pochodzić z realnych kont aktywnych użytkowników. Na szczęście są już tacy usługodawcy, którzy nie boją się przyznać, że część promocji odbywa się za pomocą sztucznych kont, natomiast za nieco wyższą kwotę można wykupić jedynie rzeczywiste, konkretne, możliwe do sprawdzenia polubienia. Niestety nadal są i tacy usługodawcy, którzy posługują się sztucznymi kontami, ale się do tego nie przyznają. Przed zakupem lajków na Instagrama warto więc zapytać o konkretne rozwiązania i jeśli dla wizerunku firmy, usługi, produktu ważne jest, aby na profilu nie pojawiły się żadne sztuczne polubienia, to warto wybierać tylko tych dostawców, którzy są w stanie to zagwarantować.

Drugą bardzo często pojawiającą się wątpliwością jest natychmiastowy przyrost wzrostu polubień, który dla uważnie śledzącego profil fana, natychmiast będzie sygnałem określonych praktyk. Warto więc wiedzieć, że część usługodawców proponuje rozwiązanie zakładające stopniowe dodawanie lajków, które tworzy wrażenie sukcesywnego wzrostu zainteresowania daną treścią i nie wpływa negatywnie na wizerunek firmy. Co równie ważne, zleceniodawcy mogą za jednym razem wykupić większy pakiet polubień i podzielić go na kilka zdjęć. W ten sposób oszczędzają środki finansowe i dbają o promocję kilku materiałów jednocześnie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

usunięcie profilu w social mediach

Jak usunąć swój profil na różnych mediach społecznościowych

W erze mediów społecznościowych, nasze cyfrowe ślady mogą być znalezione prawie wszędzie w internecie. Czasami …