biokominek
Biokominki świetnie sprawdzają się jako zastępstwo dla tradycyjnych rozwiązań | fot.: materiał partnera

Czy biokominek pozwala na ogrzanie domu?

Każdy właściciel domku z pewnością przekonał się o coraz wyższych kosztach energii. Bardzo często dochodzi również do problemów z dostępnością opału. Dlatego też warto zainteresować się alternatywnymi rozwiązaniami, jakimi są biokominki. Te niepozorne produkty tak naprawdę mogą stanowić świetny wybór i pomogą w uzyskaniu we wnętrzu odpowiedniej temperatury. Dobrze wybrany biokominek poza wprowadzeniem przyjemnej atmosfery do wnętrza będzie posiadał również funkcje praktyczne. Odpowiadamy na pytanie czy biokominki mogą sprawdzić się jako źródła ciepła w mieszkaniu.

Biokominki – efektywne źródło ciepła?

biokominek wolnostojący typu koza
Tradycyjne kominki, ale również biokominki emitują żywy ogień | fot.: materiał partnera

Tradycyjne kominki, ale również biokominki emitują żywy ogień. W związku z tym są w stanie wygenerować ciepło, które może posłużyć do ogrzania konkretnej przestrzeni. Sama ilość ciepła zależy jednak w dużym stopniu od posiadanego produktu i jego rozmiarów. Zupełnie inną moc posiadają bowiem biokominki stołowe, a inną wolnostojące. Te drugie z uwagi na większe rozmiary są w stanie wygenerować zdecydowanie więcej ciepła i mogą lepiej sprawdzić się w konkretnym zastosowaniu. Są w stanie generować od 3 kW do nawet 22 kW. Dzięki temu ich moc grzewcza jest naprawdę wysoka i stanowią świetny wybór do wnętrza. Moc grzewcza tradycyjnego grzejnika pokojowego wynosi około 2 kW. Sięgając zatem po biokominki wolnostojące można bardzo szybko podnieść temperaturę we wnętrzu do odpowiedniego poziomu.

Biokominek w porównaniu do tradycyjnych urządzeń grzewczych charakteryzuje się jednak niską zdolnością akumulacji ciepła. W związku z tym korzystanie z niego na dłuższą metę w formie jedynego źródła ciepła może być problematyczne. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w formie dodatkowego grzejnika, które w razie potrzeby pozwoli na podniesienie temperatury wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo wprowadzi do tego bardzo przyjemną atmosferę i pozwoli na miłe spędzenie czasu.

Świetny zamiennik tradycyjnych rozwiązań

Biokominki świetnie sprawdzają się jako zastępstwo dla tradycyjnych rozwiązań. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków są zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze. Wystarczy jedynie uzupełnić zbiornik z paliwem i uruchomić urządzenie. Nie ma konieczności przygotowywania opału, samodzielnego rozpalania czy usuwania popiołu. Nowoczesny wygląd i brak jakichkolwiek zanieczyszczeń powstałych po procesie spalania sprawia, że biokominek to w wielu przypadkach znakomity wybór. Produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób i korzystanie, z którego będzie niezwykle przyjemne.

Biokominki wiszące i wiele innych

Biokominki z uwagi na sposób działania mogą przybierać różnorodne formy. Na rynku można znaleźć biokominki narożne, wiszące, wolnostojące czy nawet stołowe. Tak szeroki wybór i zróżnicowanie kształtów dają możliwość łatwego dopasowania rozwiązania pod konkretne potrzeby. Eko kominek można bez problemu dopasować do każdego wnętrza. Wybrać rodzaj kominka, który będzie stanowił dopełnienie aranżacji i będzie dekoracją. Biokominek możesz dopasować do salonu, kuchni, a nawet łazienki. Sprawdzi się w dowolnym miejscu.

Sprawdź najlepszą ofertę na biokominki

Jeżeli już jesteś zdecydowany na biokominek to nie pozostaje nic innego jak sięgnięcie po najlepsze oferty. Biokominki oferowane w najlepszych sklepach charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i świetną jakością wykonania. Posłużą tym samym przez wiele lat i będą wyjątkową dekoracją w każdym wnętrzu. Jeżeli zawsze marzyłeś o posiadaniu kominka to nie czekaj dłużej i sięgnij po ekologiczne rozwiązania, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Materiał partnera

Sprawdź także

Nowoczesny salon

Na co należy zwrócić uwagę aranżując nowoczesny salon?

Salon urządzony w stylu nowoczesnym charakteryzuje przede wszystkim prostota i minimalizm, jednak efekt uzależniony jest …