Nowoczesny salon
Nowoczesny salon to przede wszystkim duża ilość wolnej przestrzeni, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby nie przesadzać z ilością mebli oraz dodatków | fot.: Fotolia

Na co należy zwrócić uwagę aranżując nowoczesny salon?

Salon urządzony w stylu nowoczesnym charakteryzuje przede wszystkim prostota i minimalizm, jednak efekt uzależniony jest przede wszystkim od wielkości posiadanego pomieszczenia. Salon to głównie miejsce odpoczynku, a także rodzinnych spotkań, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby idealnie spełniał wszystkie swoje funkcje. Na które jednak elementy należy w szczególności zwrócić uwagę?

Przestrzeń i kolory

Nowoczesny salon to przede wszystkim duża ilość wolnej przestrzeni, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby nie przesadzać z ilością mebli oraz dodatków. W przypadku dużego salonu, jego aranżacja nie powinna sprawić żadnych problemów, ponieważ wszystkie najpotrzebniejsze elementy można ustawić tak, że nie będą go przytłaczać, dzięki czemu można liczyć na sporą ilość wolnego miejsca.

W przypadku nieco mniejszych salonów należy bardzo dobrze się zastanowić nad ogólną aranżacją, umieszczając w salonie jedynie to, co najpotrzebniejsze. Z kolei, jeśli chodzi o kolory to najlepiej wybierać jasne barwy, które dodają nieco więcej przestrzeni, a także prezentują się niezwykle stylowo i elegancko. W takim przypadku najlepiej sprawdza się biel, a także różnego rodzaje odcienie szarości i beżu. Nowoczesny salon powinien być jasny, dlatego też ciemne barwy mogą jedynie stanowić niewielki dodatek stylistyczny. Zachowanie umiaru w przypadku kolorów jest niezwykle ważne – świadczy nie tylko o dobrym guście właściciela, ale i uspokaja przestrzeń.

Meble i oświetlenie

Dobór odpowiednich mebli do nowoczesnego salonu to nie lada wyzwanie, ponieważ należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ich ilością. Meble powinny być jak najprostsze i pozbawione zdobień, ponieważ w innym przypadku salon może wydawać się zbyt ekstrawagancki, a nawet „nowobogacki”. Absolutnym minimum w nowoczesnym salonie powinna być wygodna kanapa, stolik kawowy dostosowany do naszego zapotrzebowania, a także komoda, w której zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

Przed aranżowaniem salonu warto również zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem, a najlepiej w tym przypadku sprawdzają się taśmy ledowe oraz punktowe światła. Można również zdecydować się na tradycyjne lampy naścienne, które powinny być jednak dobrane w odpowiedni sposób. W przypadku stylu nowoczesnego można postawić na mało oryginalne kształty, które z pewnością dodadzą temu pomieszczeniu zupełnie innego charakteru.

A co z kominkiem?

Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bez kominka, a posiadacze nowoczesnego salonu nie muszą z niego w ogóle rezygnować. Decydując się jednak na zakup kominka, warto wybrać taki prosty, ale i stylowy. Obecnie bardzo popularne są tzw. biokominki oraz wkłady kominkowe, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż tradycyjne kominki. Oprócz tego prezentują się dosyć ciekawie, nadając wnętrzu niespotykanego charakteru. Takie kominki produkuje się bowiem z najlepszych materiałów takich jak np. stal nierdzewna lub szkło hartowane.

KPA

Sprawdź także

kanapa rozkładana

Kanapy rozkładane – czy w dzisiejszych czasach warto je kupić?

Kanapy rozkładane należą do praktycznych mebli, które pozwalają na wspaniały odpoczynek. Czym sugerować się podczas zakupów …