drabina łamana
Drabina przegubowa, nazywana także często drabiną łamaną, to charakterystyczna konstrukcja ze specjalnie zaprojektowanymi stalowymi przegubami | fot.: materiał partnera

Drabina przegubowa – postaw na funkcjonalność

Planujesz zakup drabiny i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Oprócz prostej jednoelementowej drabiny wolnostojącej potrzebujesz także rozwiązań o dużej wysokości roboczej? A może zależy Ci przede wszystkim na stabilności? Drabina przegubowa to profesjonalna drabina łącząca w sobie wiele funkcji. Wybierają ją nie tylko profesjonaliści, ale również właściciele domów jednorodzinnych, ogródków działkowych czy domków letniskowych. Czy taka drabina łamana sprawdzi się także u Ciebie? Sprawdź!

Wielofunkcyjna drabina przegubowa – uniwersalne rozwiązanie

Drabina przegubowa, nazywana także często drabiną łamaną, to charakterystyczna konstrukcja ze specjalnie zaprojektowanymi stalowymi przegubami. To właśnie one umożliwiają szybkie i bezproblemowe przekształcanie drabiny w poszczególne modele, począwszy od przystawnego po wolnostojący czy wygodny pomost roboczy. To sprawia, że drabina przegubowa jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez fachowców z branży budowlanej i remontowej – w przeciwieństwie do klasycznych drabin przystawnych drabina łamana może być bez problemu składana i przewożona nawet w bagażniku. Doskonale sprawdzi się ponadto zarówno podczas prac na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Na szczególną uwagę zasługuje drabina przegubowa KRAUSE – dzięki specjalnemu systemowi przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania SpeedMatic wszystkie modele z tej grupy bez problemu rozłożysz do wybranej konfiguracji. Dodatkowo drabiny przegubowe producenta wyposażone zostały w szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami oraz zabezpieczenia przed nieplanowanym złożeniem – wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Drabina łamana – stabilna i bezproblemowa w transporcie

Każdy, kto choć raz próbował przewieźć drabinę w swoim samochodzie osobowym wie, że to niełatwe zadanie – nawet jeśli masz do dyspozycji wyjątkowo pojemny bagażnik. Drabina przegubowa w wersji 4×3 szczeble to odpowiedź na potrzeby nie tylko mobilnych ekip remontowych i fachowców wykonujących prace na wysokości, ale również klientów indywidualnych, którzy chcą bez problemu przechowywać drabinę w mniejszym składziku czy przewozić ze sobą na działkę. Drabina łamana na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie masywniejszej od prostej aluminiowej drabiny wolnostojącej, po złożeniu jednak zajmuje o wiele mniej miejsca, dzięki temu bez problemu zmieści się do bagażnika. Jeśli nie chcesz rezygnować z bezpieczeństwa na rzecz mobilności, składana drabina przegubowa będzie najlepszym wyborem!

Drabina przegubowa z podestem – wygodne stanowisko do pracy na różnej wysokości

Zarówno modele dla profesjonalistów, jak i drabiny przegubowe dedykowane klientom indywidualnym mogą pełnić rolę wygodnego podestu. Mowa o wspomnianym wcześniej modelu 4×3 szczeble, która w sprzedaży oryginalnie musi być wyposażona w specjalną platformę roboczą. Taka drabina przegubowa z podestem świetnie sprawdzi się do wykonywania długotrwałych prac na niższej wysokości. Stabilny podest umożliwia pracę bez konieczności przestawiania co chwilę drabiny oraz pomieści wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Drabina przegubowa z podestem to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wielofunkcyjnym sprzęcie, za pomocą którego będą mogli zarówno pomalować drewnianą elewację parterowego domu, jak i pomalować sufit, zaimpregnować dach altanki czy umyć duże okna.

A może model teleskopowy?

W ofercie KRAUSE znajdziesz nie tylko klasyczne modele i drabiny przegubowe z podestem, ale również specjalne urządzenia z możliwością niezależnej regulacji długości każdej nogi, co pozwala na bezpieczne ustawienie drabiny na schodach. Takie rozwiązanie przydaje się nie tylko podczas remontu klatki schodowej, ale również przy pracach w obrębie tarasu, ganku czy w przypadku domów z szeroką podmurówką. Pamiętaj, że rozstawianie tradycyjnej drabiny na schodach to w zasadzie proszenie się o kłopoty – łatwo stracić równowagę. Dlatego jeśli często wykonujesz prace na nierównym podłożu, przyda Ci się drabina przegubowa ze specjalnym TeleSystemem opartym na wysuwanych przedłużeniach podłużnic.

Drabina przegubowa teleskopowa
Zarówno modele dla profesjonalistów, jak i drabiny przegubowe dedykowane klientom indywidualnym mogą pełnić rolę wygodnego podestu | fot.: materiał partnera

Drabina przegubowa to wielofunkcyjny sprzęt, który może być przeznaczony do wielu prac w obrębie domu oraz ogrodu; dzięki niewielkim rozmiarom po złożeniu możesz wykorzystywać ją także jako drabinę na działce czy w domku letniskowym. Postaw na uniwersalność i wybierz drabinę, która posłuży Ci w każdych warunkach!

Materiał partnera