Firany żakardowe
Niezależnie od panujących trendów we wnętrzarstwie, firany żakardowe dopasować należy do charakteru i stylu pomieszczenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Firany żakardowe do salonu – nowe trendy

Żakardowe firany  do salonu i eleganckich wnętrz. Niegdyś trudno było wyobrazić sobie bez nich przestrzeń. Później wypadły nieco z mody ustępując miejsca nowoczesnym roletom i firanom z tiulu czy woalu. Dziś znów wracają do łask w nowej odsłonie. Wysokiej jakości materiałach, ciekawych, nowoczesnym wzorach i nietypowych kolorach. Firany żakardowe to idealne wykończenie salonu – zarówno tego nowoczesnego jak i tego nieco bardziej stylowego.

Jakie firany żakardowe są w modzie?

Obecne trendy wskazują na kilka wyróżników modnych firan żakardowych:

  • Firany żakardowe gotowe – z wszytymi taśmami marszczonymi, stanowiące całościową kompozycję na wszystkie okna (wraz z oknem balkonowym) i nierzadko zasłonami w komplecie. Upinane, zdobione markizetami i tworzące całą aranżację okna.
  • Firany żakardowe z dolnym wzorem – najczęściej sprzedawane na metry. Zdobione są poprzez delikatny motyw roślinny bądź geometryczny umieszczany luźno na górze firany, który koncentruje się na dole firany w bardziej zabudowany motyw. Przykładem może tu być motyw łąki (gdzie na wysokości 1,5 – 2 metrów pojawiają się pojedyncze wzory listków czy motylków, a dół firany zdobiny jest motywem gęstej roślinności).
  • Żakardowe firany z gipiurą bądź koronką – zdobione pionowymi bądź poziomymi wstawkami z gipiury, bądź zdobione nią na dole. Taka firanka nie wymaga dodatkowych upięć – wystarczą zwykła zakładki, dlatego najczęściej sprzedawana jest jako firana metrażowa.
  • Wycinane dołem, krótkie firany żakardowe – idealne nie tylko do salonu ale również do pokoju dziecięcego czy kuchni. Krótkie firanki nadają lekkości i zasłaniają wnętrze przed wzrokiem obcych a jednocześnie są delikatnym uzupełnieniem okiennej dekoracji. Bardzo często wycinane w fantazyjne, ozdobne wzory.
  • Kolorowe firany żakardowe – choć najczęściej spotkamy się z firanami w kolorze białym, to coraz częściej klienci poszukują innych alternatyw. Modne są firany ecru, delikatnie kremowe oraz żółte. Warto pamiętać o tym, że kolorowa firana może zmieniać lekko kolor światła wpadającego do pomieszczenia. Dlatego – poza neutralną bielą, nie stosuje się firan w zimnych kolorach. Błędem jest tez kupowanie firan ciemnych – mogą one niepotrzebnie i nadmiernie zaciemniać pomieszczenie.

Niezależnie od panujących trendów we wnętrzarstwie, firany żakardowe dopasować należy do charakteru i stylu pomieszczenia. Dzięki ich ogromnemu wyborowi nie ma z tym problemów, a jeśli nadal nie wiesz jaką firanę wybrać do salonu, możesz zawsze zwrócić się o pomoc do profesjonalistów w projektowaniu firan, którzy stworzą indywidualną kompozycję na zamówienie.

Firany do pokoju i salonu, woalowe i żakardowe firanki metrażowe do salonu w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-salonu

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

firany z gipiurą

Firany z gipiurą w 2023 roku – jakie wybrać?

Kiedy myślimy o odświeżeniu wyglądu naszego wnętrza, często zastanawiamy się nad wyborem odpowiednich firan. Jednym …