Terminal POS
Rozwój bankowości elektronicznej przyczynił się do wzrostu ilości kart płatniczych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Terminal POS szansą na pozyskanie nowych klientów?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy terminal płatniczy będzie dla nich korzystny. Obawiają się związanych z nim opłat. Tymczasem można mieć go przez rok całkowicie za darmo i przekonać się, że jest to idealny sposób na przyciągnięcie nowych klientów.

Terminal sposobem na nowego klienta?

Rozwój bankowości elektronicznej przyczynił się do wzrostu ilości kart płatniczych. Coraz więcej osób korzysta z możliwości płatności kartą, która często całkowicie zastępuje gotówkę. Klient wybiera placówki i usługi, w których może szybko zapłacić bezgotówkowo. Jest to dla niego wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Płatności zbliżeniowe to dla klienta duża oszczędność czasu. Placówka z terminalem zyskuje przewagę nad konkurencją, która nie daje takiej możliwości. Klient postrzega ją jako nowoczesną i wychodzącą naprzeciw jego potrzebom. Wpływa to na jego lojalność i zadowolenie. Bardzo często klienci rezygnują z zakupów, gdy nie mają możliwości zapłacenia za nie kartą, czy telefonem. Co więcej, jak wskazują badania przeprowadzonego przez Mastecard, aż 49% przedstawicieli MŚP stwierdziło, iż montaż terminali wpłynął pozytywnie na rozwój ich biznesu.

Dodatkowe usługi

Często terminale POS umożliwiają dodatkowe usługi, które również mają wpływ na pozyskanie nowych klientów. Jeżeli przy okazji robienia zakupów, klient będzie mógł skorzystać z usługi Cashback i wypłacić gotówkę, chętnie skorzysta z takiej możliwości, zamiast poszukiwać bankomatu. To z kolei sprawi, że obroty w sklepie wzrosną. Doładowanie telefonu jest kolejną usługą, cenioną przez klientów, podobnie jak płatności za rachunki – robiąc zakupy, przy okazji można zapłacić za energię czy media i doładować telefon. Terminale umożliwiają wiele innych usług dodatkowych. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie: terminal pos pep.pl. Płatności bez fizycznego użycia karty, terminale samoobsługowe, wydruk i obsługa kuponów rabatowych przyciągną osoby zainteresowane taką usługą.

Terminal za darmo

Przedsiębiorca, który ma wątpliwości, czy terminal przyciągnie nowych klientów, może przekonać się o tym za darmo. W ramach programu „Polska Bezgotówkowa” może uzyskać urządzenie na 12 miesięcy bez żadnych opłat. Program ma na celu wspomożenie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększenia zadowolenia dotychczasowych. W ciągu tego roku przedsiębiorca przekona się, że Polacy preferują płatności bezgotówkowe.

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne, gdyż klienci cenią sobie ten sposób zawierania transakcji. Firma bez terminala straci wielu z nich, gdyż skorzystają oni z oferty konkurencji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Najwięcej firm upada w trzecim roku działalności

Nadmiar zaufania do kooperantów często gubi mniejsze firmy. Wywiadownie gospodarcze podkreślają, że właśnie w tym segmencie …