Strona główna / Styl życia / Dom / Idealne dodatki do minimalistycznego wystroju wnętrz
Dodatki do minimalistycznego wystroju
Przykładem dodatków, które doskonale sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu będą plakaty i obrazy drukowane na płótnie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealne dodatki do minimalistycznego wystroju wnętrz

Moda na minimalistyczny wystrój podbiła rynek wnętrzarski w błyskawicznym tempie. Proste, bardzo stonowane zasady urządzania wnętrza dały się przełożyć zarówno na apartamenty, jak i mieszkania o znacznie mniejszym metrażu. Styl ten niesie ze sobą jednak jeden problem… Często jest mało przytulny, wręcz zimny.

Jak sprawić, by mieszkanie urządzone w jego duchu nabrało bardziej przystępnego charakteru? Wystarczy postawić na odpowiednie dodatki, co nie oznacza oczywiście odejścia od wcześniej przyjętej stylistyki. Przykładem dodatków, które doskonale sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu będą plakaty i obrazy drukowane na płótnie.

Ten typ ozdób to prawdziwy wnętrzarski hit ostatnich sezonów. Zdążyły już przybrać chyba wszystkie możliwe formy, wielkości i wzory. Ich oferta zachwyca różnorodnością. Gwarantuje to odpowiednie dopasowanie plakatu czy obrazu do wnętrza, w którym zawiśnie. Oczywiście, styl minimalistyczny nie został pominięty. Nie brak ozdób, które czerpią z niego inspirację.

Jakie wzory najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach?

Po pierwsze, będą to monochromatyczne mapy. Grafiki w tym wydaniu przyciągają uwagę, ale jednocześnie nie przytłaczają swoją formą. Do tego pozwalają na duży stopień spersonalizowania. Nowy Jork czy Warszawa – decyzja może być pokierowana nie tylko względami estetycznymi, ale i sentymentem.

Po drugie, w grupie tej na pewno znajdą się też wzory geometryczne. W ostatnich miesiącach szczególna popularnością cieszą się m.in. grafiki przedstawiające postacie zwierząt stworzone z połączonych ze sobą prostych linii. Dodatkowym atutem tego typy wzorów jest możliwość wykonania ich korzystając z ograniczonej palety kolorystycznej.

Po trzecie, będą to napisy. Trudno o bardziej minimalistyczną grafikę niż napis. Środkami, które mogą wzmocnić przekaz i mocniej przykuć uwagę są tu kolory, czcionka i jej wielkość. Wzór w tym wydaniu – zarówno w formie plakatu, jak i obrazu drukowanego na płótnie – idealnie dopełni np. niejedną kolekcję zdjęć.

Pozostaje zatem wybrać najlepszą opcję.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Meble na wymiar do domu

Jak wybrać idealne meble do domu?

Wybór mebli do mieszkania to nie tylko kwestia zakupu tych o odpowiednich gabarytach. Pod uwagę …