letni festiwal muzyczny
Bieżący rok obfituje w bardzo ciekawe festiwale muzyczne, które nie tylko dostarczają rozrywki w postaci świetnej muzyki | fot.: stock.adobe.com

Ciekawe letnie festiwale

Rok 2022. szczególnie obfituje w kulturalne wydarzenia i festiwale z uwagi na długi przestój spowodowany pandemią. Warto skorzystać z unikalnych propozycji wydarzeń muzycznych, aby poczuć letni klimat, dobrze się bawić i stworzyć niesamowite wspomnienia. Zatem jakie ciekawe festiwale organizowane są w te wakacje?

Open’er Festival

Jest to jeden z popularniejszych i najczęściej odwiedzanych festiwali muzycznych w Polsce. Przy dobrej, światowej muzyce bawią się nie tylko zwykli fani muzyków, ale również gwiazdy muzyczne, filmowe oraz celebryci. Tegoroczny festiwal trwa od 29 czerwca do 2 lipca. Największymi gwiazdami wydarzenia będą: polski wykonawca Ralph Kamiński, zwycięzcy konkursu muzycznego Eurowizja 2021 – Maneskin oraz takie zagraniczne gwiazdy jak Imagine Dragons, A$AP ROCKY, Glass Animals, Twenty One Pilots, Years & Years, Jan Rapowanie, Dua Lipa czy Martin Garrix. Łącznie na festiwalowych scenach będzie można posłuchać 81 różnych artystów, grających muzykę indie, pop, rock, hip hop, rap czy techno. Jest to festiwal przedstawiający różnorodność muzyczną i z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem dla każdego fana muzyki.

Festiwal Wibracje

Festiwal Wibracje jest to najpopularniejszy festiwal pozwalający na wyciszenie i spojrzenie w głąb siebie. Festiwal trwa 5 dni, od 20 do 24 lipca 2022r., podczas których uczestnicy biorą udział w wykładach, warsztatach, spotkaniach oraz koncertach, które pomagają zdobyć świadomość harmonijnego życia. Podczas festiwalu można wziąć udział w wykładach dotyczących samoświadomości, ekologii, samorozwoju i umiejętności dbania o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. W czasie festiwalu doświadcza się jednoczesnego wyciszenia podczas zajęć jogi czy medytacji oraz rozrywki podczas koncertów. Jest to wydarzenie przyjazne zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Czochraj Bobra Festiwal

W 2022 roku w Namysłowie będzie miała miejsce XII edycja Czochraj Bobra Festiwal. Jest to wydarzenie z ugruntowaną już historią, które gości uczestników i fanów muzyki ciężkiej, rockowej i alternatywnej. Festiwal przeznaczony jest dla wielbicieli muzyki rockowej: zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Podczas tegorocznej edycji na scenie będzie można posłuchać takich zespołów jak Farben Lehre, Strachy na Lachy, WaluśKraksaKryzys, The Analogs czy Kazik albo Vader. Corocznie festiwal odbywa się w Namysłowie a w tym roku będzie można wziąć w nim udział od 14 do 17 lipca.

Audioriver

Audioriver jest to festiwal muzyczny, który od 2006r. zrzesza fanów muzyki elektronicznej. W tym roku festiwal odbędzie się w Płocku w dniach od 29 do 31 lipca 2022. Na tegorocznym festiwalu wystąpi niemal 80 artystów z nurtu muzyki elektronicznej, m.in. Alan Fitzpatrick, Alignment, Baasch, Catz N Dogs, Cormac, Dj Holographic, Grogon City, Kasra czy Octo Octa. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce elektronicznej, tworzonej przez artystów światowej klasy, Audioriver zapewnia edukację seksualną, wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, wolności słowa i wyboru, rozmowy o wykluczeniu i fobiach społecznych. Ponadto podczas festiwalu można uczestniczyć w ciekawych rozmowach dotyczących zmian klimatycznych, ekologii w ramach akcji Audioriver Goes Green. Spotkania dotyczące przyszłości planety Ziemi jak i w zakresie spraw społecznych obywają się ze specjalistami posiadającymi rzetelną i szeroką wiedzę w danych tematach. Zatem Audioriver jest festiwalem, który zapewnia zarówno rozrywkę jak i rozwój.

Pol’and’Rock Festival

Pol’and’Rock Festiwal jest to festiwal o tyle ciekawy, ponieważ organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Powszechnie festiwal ten nazywany jest Przystankiem Woodstock. Od kilkunastu lat festiwal odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. Tegoroczna edycja festiwalu muzycznego odbędzie się w Czaplinku w dniach 04 sierpnia – 06 sierpnia 2022r. Jest to wydarzenie, podczas którego można posłuchać muzyki takich artystów jak: Blenders, Dance Like Dynamite, Dziwna Wiosna, Kirszenbaum, Kwiat Jabłoni, Limp Bizkit, Luxtorpeda, Organek, Strachy na Lachy, Sztywny Pal Azji czy Voo Voo. Koncerty odbywać się będą na Małej i Dużej scenie. Na terenie festiwalu znajduje się ogromne pole namiotowe, które nadaje wydarzeniu niepowtarzalnego klimatu. Co więcej, podczas festwiu odbywają się motywujące i inspirujące spotkania dotyczące takich tematów jak wydarzenia na świecie, wyższe wartości, wiara, miłość, rozwój czy motywacja.

Bieżący rok obfituje w bardzo ciekawe festiwale muzyczne, które nie tylko dostarczają rozrywki w postaci świetnej muzyki z przeróżnych nurtów. Obecnie podczas festiwali porusza się również tematy ważne dla świata i egzystencji człowieka, co powoduje, że są one jeszcze bardziej warte uwagi.

PJA

Sprawdź także

dziewczyna słuchająca w metrze muzyki ze smartfona

Tego będziemy słuchali w 2020 roku. Głośne premiery muzyczne najbliższych miesięcy

Ostatnie tygodnie w świecie muzycznym minęły głównie pod znakiem oczekiwania na tegoroczną ceremonię wręczenia nagród Grammy, która odbyła się …