naszyjnik z pereł
Perły są klejnotami, które uważane są za najbardziej elegancką, a wręcz królewską biżuterię | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najpiękniejsza biżuteria – perły. Doskonały prezent na Dzień Matki

Maj jest tym miesiącem, w którym poszukujemy idealnego prezentu na Dzień Matki. Jeśli mają Państwo z tym kłopot podpowiemy upominek, który zawsze sprawdza się na tą okazję. Jest nią zawsze biżuteria, perły natomiast będą tu zawsze najlepszym wyborem.

Perły są klejnotami, które uważane są za najbardziej elegancką, a wręcz królewską biżuterię. Od wieków należały one do kamieni ekskluzywnych, będących atrybutem możnowładców. Dziś, po wynalezieniu metod ich hodowli , stały się bardziej przystępne dla przeciętnego nabywcy, jednak wciąż wysokiej klasy kamienie są rzadkie i bardzo cenione. To co naprawę jest ważne to fakt iż – niezależnie czy będzie to srebrna czy złota biżuteria, perły odgrywać będą rolę pierwszoplanową i to ich wyborowi powinniśmy nadać priorytet.

Oferta sklepów jubilerskich

Niestety poszukiwanie królewskich klejnotów w polskich sklepach jubilerskich jest skazane na porażkę. Jubilerzy zamawiają głównie perły tanie, niskiej jakości, które z klejnotami królewskimi mają niewiele wspólnego.

Podobnie słabe perły znajdziemy w ofercie sklepów internetowych – tu sprzedawcy korzystają z powszechnego mniemania iż Internet jest tańszy od zakupów w sklepach stacjonarnych, oferując perły często bardzo niskiej jakości  w cenach zupełnie nieadekwatnych do ich rzeczywistej wartości.

Jak kupić biżuterię – perły  naprawdę wartościowe?

Doskonałe perły mają przede wszystkim wysoki połysk – jest to zawsze cecha najpiękniejszej biżuterii, którą przecież czasem określamy mianem „błyskotek”’. „Biżuteria perły” to często wpisywane hasło w wyszukiwarce Google. Większość kupujących nie zdaje sobie jednak sprawy iż to jakość (a przede wszystkim połysk) pereł stanowi o pięknie (i wartości) tego typu ozdób.  Szukają pereł okrągłych, o gładkiej powierzchni, nie zdając sobie sprawy z tego, iż to połysk jest najważniejszym atrybutem ich piękna.

Niezależnie od tego jakie perły chcą Państwo zakupić, ich połysk zawsze będzie tym co stanowi o ich jakości, a tym samym cenie.

Dlaczego biżuteria z pereł morskich jest tak droga?

Perły morskie hodowane są w wodach o znacznie niższej temperaturze, co przekłada się na ich lepszy połysk. Nie jest to jednak regułą – czasem (choć rzadko) na rynku można spotkać biżuterię z pereł słodkowodnych o urodzie porównywalnych z klejnotami morskimi.

Ponadto perły morskie hodowane są z użyciem sztucznych jąder, co sprawia, iż znacznie częściej uzyskują kształt idealnie kulisty – wciąż bardzo rzadki w przypadku kamieni pochodzących z wód słodkich.

Jednakże technologia hodowli tych klejnotów rozwija się tak szybko, iż podręczniki perłowe pisane kilka lat temu, dziś już trafiają do lamusa. Mniej istotny staje się gatunek – dużo ważniejsza jest jakość pereł, które są nam oferowane, Najbardziej dziś poszukiwana biżuteria – perły, nie ma wiele wspólnego z tym co dostępne było na rynku kilkanaście lat temu.

Gdzie znaleźć perły godne miana klejnotów królewskich?

W naszym kraju jedynym sprzedawcą oferującym perły naprawdę wysokiej jakości jest sklep gemlord.pl. Ceny tu są wysokie, odzwierciedlają one jednak jakość, której próżno szukać innych sprzedawców. Znajdą tu Państwo przepiękną biżuterię, a perły w niej użyte będą najpiękniejszymi spośród tych, które można spotkać na naszym rynku. Czy można je nazwać klejnotami królewskimi? Zdecydowanie tak i jest to jedyny sprzedawca oferujący perły „z górnej półki”.

Cena pereł odzwierciedla ich jakość i o tym powinniśmy pamiętać rozważając zakup tego typu biżuterii. Perły mogą być klejnotami, które przyćmią jakąkolwiek inne kamienie szlachetne. Ale tylko wtedy, jeśli są to egzemplarze naprawdę wysokiej jakości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kieliszek kryształowe kolczyki

Dlaczego warto samodzielnie robić biżuterię? Sprawdzamy!

Samodzielne wykonywanie biżuterii to ogromna radość zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Taki ręcznie …