Drewniane stoły
Czy ktokolwiek z Was byłby w stanie wyobrazić sobie życie codzienne bez narzędzi, sztućców, czy też mebli? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czym kierować się przy wyborze stołu?

Przez wiele lat rozwoju nasza cywilizacja wypracowała szereg sposobów radzenia sobie z problemami życia codziennego. W tym właśnie celu powstały wytwory kultury materialnej, bez których ciężko byłoby nawet myśleć o normalnym funkcjonowaniu dzisiejszego świata. Czy ktokolwiek z Was byłby w stanie wyobrazić sobie życie codzienne bez narzędzi, sztućców, czy też mebli? Zwróćmy uwagę chociażby na bohatera dzisiejszego tekstu, mianowicie na stół. Spotkać go możemy nie tylko w każdym większym bądź też mniejszym domostwie, ale i w pomieszczeniach gospodarczych, salach konferencyjnych, klubach sportowych, restauracjach czy też innych miejscach związanych ze sferą rozrywki. To właśnie przy nim zapadło wiele decyzji politycznych zmieniających losy świata. Przy nim spotykamy się na co dzień z najbliższymi. To właśnie jego obecność pomogła przy powstaniu wielu dzieł artystycznych, planów i obliczeń kreujących kształt dzisiejszej rzeczywistości. Czym wobec tego powinieneś się kierować przy wyborze odpowiedniego dla siebie stołu?

Stoły do kuchni i salonu – funkcjonalność i styl!

Jeżeli obierzesz wektor na funkcjonalność, z cała pewnością powinien zainteresować Cię tutaj kwadratowy stół na drewnianych, dębowych nogach. Znajdzie on zastosowanie zarówno w pokoju gościnnym, jak i w jadalni. Dzieje się tak głównie ze względu na jego rozmiar pozwalający siedzieć przy nim kilku użytkownikom na raz. Dodatkowym atutem powinna być laminowana powierzchnia ułatwiająca sprawne sprzątanie i utrzymanie czystości na dłużej.

Stoliki kawowe – Twoja chwila relaksu

Dla każdego kogo uwaga zfokusowana jest na nieco mniejszym kalibrze mebli, np. takich z których możemy skorzystać chociażby w chwili relaksu, niezłą propozycja wydają się kwadratowe bądź prostokątne stoliki kawowe. Idealnie nadają się one do salonu, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu przy filiżance kawy i dobrej książce, lub też ulubionym serialu.

Ciekawą alternatywa dla tego typu rozwiązań mogą być stoliki drewniane o okrągłym blacie. Prócz nietuzinkowego kształtu nadającemu całemu wnętrzu nowego charakteru, możemy zwrócić uwagę także na aspekt związany z bezpieczeństwem. Chodzi tutaj głównie o obłe brzegi i brak ostrych kantów, co docenią zwłaszcza wszyscy Ci, którzy obecnie wychowują swoje pociechy.

Praktyka czy estetyka – co wybrać?

Prócz samych walorów praktycznych musimy pamiętać także o tych związanych z estetyką. Możemy tutaj wybierać pomiędzy stołami w naturalnych, drewnianych kolorach a tych pokrytych różnobarwnym laminatem. Dzięki zastosowaniu całej gamy kolorów jesteśmy w stanie dopasować meble do niemal każdego rodzaju wnętrz scalając kompozycję w jedną, spójną całość. Musimy jednak pamiętać o możliwości skorzystania z gotowego zestawu składającego się z krzeseł i ze stołu. Mogą one współgrać ze sobą (a co za tym często idzie także i z wnętrzem) kolorystycznie, lub tez kontrastować.

Jak widać nie istnieje jedna uniwersalna reguła warunkująca nasze wybory względem odpowiednich mebli takich jak krzesła, czy tez stoły. Powinniśmy się tutaj kierować charakterystyką danego wnętrza, jego przeznaczeniem oraz innymi czynnikami, takimi jak np. trwałość, bezpieczeństwo, czy też łatwość użytkowania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

tradycyjna kawka

Róże sposoby parzenia kawy: dlaczego warto sięgnąć po tradycyjne metody?

Tradycyjne metody parzenia kawy cieszą się rosnącą popularnością wśród kawoszy i entuzjastów kawy na całym …