Zwierzę w pracy
Przyprowadzaj psa do pracy. Firmy widzą w tym korzyści | fot.: Fotolia

Zabierz psa do pracy

Zwierzę w miejscu pracy? Tak, przyprowadzanie czworonoga to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rozstawać się na wiele godzin ze swoimi pupilami. Co więcej, badania dowiodły, że zwierzęta mają bardzo pozytywny wpływ na pracowników.

– Sama obecność psa powoduje obniżenie poziomu hormonów stresu, które wydzielają się podczas wykonywania denerwujących nas zadań […]. Dodatkowo posiadanie zwierząt dobrze wpływa na układ sercowo-naczyniowy człowieka, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału o 10–15% – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz, trener w firmie Nestlé Purina.

Możliwość przychodzenia ze zwierzętami do pracy to także duże ułatwienie dla ich właścicieli.

– Nie wyobrażam sobie życia bez możliwości przyprowadzania zwierząt do biura. Bardzo mi to pomaga w codziennym życiu z siedmioma buldogami – mówi Łukasz Nowak, pracownik Nestlé Purina. Z kolei jak zapewnia Magdalena Ogorzałek, również z Nestlé Purina: – Mój pies czuje się tutaj bardzo swobodnie. Można powiedzieć, że to jego drugi dom w tym momencie. Spędza tu ostatnio dwa dni w tygodniu. Jest to dla mnie opcja idealna.

Firmy zamierzające umożliwić przychodzenie do pracy ze swoimi pupilami powinny wziąć pod uwagę zdanie wszystkich pracowników. Być może znajdą się tacy, którzy nie chcą mieć kontaktu ze zwierzętami, bo ich nie lubią, mają na nie alergię lub po prostu się ich boją. Warto wprowadzić specjalny regulamin dotyczący przebywania zwierząt na terenie zakładu pracy.

Oczywiście nie każde zwierzę sprawdzi się w przestrzeni biurowej. Koty źle znoszą open space’y, a niektóre psy nie lubią dźwięku drukarki czy też śliskich powierzchni. Dlatego decyzję o przyprowadzaniu pupila należy każdorazowo przedyskutować z behawiorystą zwierzęcym, który powie, czy zwierzę odnajdzie się w naszym miejscu pracy.

@infoWire

Sprawdź także

dziewczyna pracująca w domu

Wskazówki i porady dotyczące organizacji przestrzeni do nauki w domu

Od czasu pojawienia się zdalnego nauczania w erze COVID, potrzeba produktywnego środowiska do nauki stała …