Jak zorganizować małe wesele?

Ślub i wesele to ważne wydarzenie w życiu każdej pary. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ślub i wesele to ważne wydarzenie w życiu każdej pary, dlatego narzeczeni poświęcają mnóstwo czasu na przygotowanie całej uroczystości. Organizację dużego przyjęcia warto zlecić profesjonalnej firmie, zaś w przypadku bardziej kameralnej imprezy można zająć się tym zadaniem samodzielnie. O czym należy pamiętać?

Małe wesele na 20 – 50 osób z pewnością może być tak samo udane, jak przyjęcie gromadzące 200 gości, trzeba tylko odpowiednio je zaplanować. Niektóre z elementów imprezy pozostają niezmienne niezależnie od skali całego przedsięwzięcia – należą do nich przede wszystkim formalności ślubne, a także muzyka, fotograf, zaplanowanie menu czy zaproszeń ślubnych. Samodzielne zorganizowanie wesela to poważne zadanie, jednak może ono dostarczyć mnóstwo radości i satysfakcji. O czym należy pamiętać podczas przygotowywania tego typu imprezy?

Zaproszenia i winietki

W przypadku dużych wesel trudno własnoręcznie zrobić zaproszenia albo winietki na stoły, jednak zupełnie inaczej jest przy kameralnych imprezach. Ich wykonaniem można z powodzeniem zająć się samemu, liczy się jednak dobry pomysł. Warto zadbać, aby zaproszenia oraz winietki nawiązywały stylistycznie do planowanej dekoracji. Jeśli więc Panna Młoda będzie miała kolorowe dodatki, albo narzeczeni zdecydowali się na określony motyw przewodni, uwzględnienie tego typu elementów na zaproszeniach będzie dobrym rozwiązaniem nadającym całości spójnego charakteru.

Dekoracja sali weselnej

Dekorowanie sali weselnej bywa najtrudniejszym zadaniem podczas samodzielnego przygotowywania przyjęcia – wymaga ono kreatywności, ale daje też wiele swobody. Do ozdobienia wnętrza wykorzystać można żywe kwiaty, kolorowe balony, tkaniny, dekoracje papierowe czy świeczniki. Ponieważ niewielka liczba gości pozwala na organizację wesela w nieco mniejszej sali, warto też zastanowić się nad innym miejscem imprezy, niż dom weselny czy restauracja. Coraz więcej osób decyduje się na organizację letniego wesela w pięknym ogrodzie lub parku. Takie rozwiązanie wymaga co prawda dobrej organizacji – konieczne jest zamówienie cateringu, namiotów chroniących przed słońcem i deszczem, podestów scenicznych i rozkładanego parkietu do tańczenia, ale wysiłek z pewnością się opłaci, a goście będą zachwyceni.

O czym jeszcze pamiętać?

Każde wesele – nawet to kameralne – warto uwiecznić na fotografiach. Piękne zdjęcia z uroczystości zaślubin i następującej po niej zabawie staną się pamiątką na całe życie, dlatego z całą pewnością nie należy z nich rezygnować. Obowiązkowym elementem przyjęcia jest też muzyka. W tym przypadku wybór konkretnego rozwiązania zależy od preferencji młodej pary. Narzeczeni mogą więc zdecydować się na DJ’a, albo zespół muzyczny grający na żywo – ważne, aby tego typu specjaliści potrafili poderwać gości do zabawy. Ponieważ fotografowie, kamerzyści i osoby dbające o oprawę muzyczną na przyjęciach weselnych często mają napięty terminarz – zwłaszcza latem, kiedy sezon ślubny trwa w pełni – należy odpowiednio wcześnie podpisać z nimi umowę.

Szukasz podestów scenicznych do wynajęcia? Sprawdź ofertę BSC System

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pol’and’Rock Wojciech Pszoniak

Wojciech Pszoniak – najważniejsze role kultowego aktora

Zmarły 19 października 2020 roku Wojciech Pszoniak to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w polskiej …