james bond
Tytuł najnowszej części to „Nie czas umierać”, a w rolę tytułowego bohatera kolejny raz wcieli się Anglik Daniel Craig | fot.: stock.adobe.com

Premiery filmowe w 2021 roku – na co jeszcze pójdziemy do kina?

Lato właśnie się skończyło a koniec roku zbliża się do nas nieubłaganie. Większość z nas myśli już powoli o przygotowaniach do Sylwestra i planuje postanowienia na nowy rok. Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie czekają na nas jeszcze żadne ciekawe propozycje ze strony Hollywood i największych wytwórni kinowych. Oto kilka interesujących premier filmowych, które będą miały miejsce w drugiej połowie 2021 roku.

Nie czas umierać – 30.09.2021

Już 30 września czeka na nas premiera kolejnej odsłony przygód Jamesa Bonda. Tytuł najnowszej części to „Nie czas umierać”, a w rolę tytułowego bohatera kolejny raz wcieli się Anglik Daniel Craig. Tym razem słynny Agent 007 podejmie się misji na prośbę swojego dawnego przyjaciela Felixa Leitera z CIA. Zadanie ma polegać na odbiciu porwanego naukowa, jednak trop zaprowadzi Bonda do niezwykle niebezpiecznego złoczyńcy. Na film ten warto udać się jeszcze ze względu na jeden fakt. Jest to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy Craig wciela się w role Jamesa Bonda.

 Wesele – 8.10.2021

„Wesele” to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku. Kolejna produkcja Wojciecha Smarzowskiego to jedna wielka niewiadoma. W końcu reżyser ma już na swoim koncie film o identycznie brzmiącym tytule. Jedno jest pewne, Smarzowski słynie z odwagi, dlatego ta produkcja może okazać się kolejną porcją brutalnego realizmu ukazującego prawdziwe oblicze nas samych. Aby się o tym przekonać warto udać się do kina na początku października i sprawdzić, co przygotował dla nas reżyser wstrząsającego „Wołynia”. W rolach głównych zobaczymy Michalinę Łabacz, Agatę Kuleszę, Roberta Więckiewicza czy też Arkadiusza Jakubika.

Venom 2: Carnage – 15.10.2021

Druga część hitu Venom, z Tomem Hardym w roli tytułowej, to kolejna część przygód najbardziej złożonego bohatera uniwersum Marvela. Vernom to postać na, którą składa się brutalna i bezwzględna bestia z kosmosu, oraz Eddie Brock, dziennikarz, który pragnie walczyć ze złem. Razem tworzą niezwykły duet na którego drodze tym razem stanie Carnage – bezwzględny symbionta połączony ciałem z jednym z najokrutniejszych seryjnych morderców w mieście. Po takim pojedynku nie można spodziewać się niczego innego jak tony brutalności i odrobiny strachu.  Światowa premiera filmu zaplanowana została na 15 września, w naszym kraju musimy poczekać na wizytę w kinie okrągły miesiąc.

Diuna – 22.10.2021

Diuna to prawdziwy hit tego roku. Film na podstawie światowego hitu książkowego wszechczasów to produkcja stworzona z iście hollywoodzkim rozmachem. Akcja historii toczy się w dalekiej przyszłości w kosmosie, gdzie zamiast rozwoju technologii postawiono na rozwijanie ludzkiego umysłu. Najistotniejsza planeta staje się więc tytułowa Diuna, gdzie znajdują się złoża substancji niezbędnej do otrzymania daru jasnowidzenia. Wkrótce zostaje ona celem walki między dwoma potężnymi rodami. „Diuna” to prawdziwa gratka dla fanów filmów science- fiction. W rolach głównych zobaczymy takie gwiazd jak Timothee Chalamet, Zendaya, Jason Mamoa czy Oscar Isaac.

MKA

Sprawdź także

diuna wydmy

Jaka będzie „Diuna” Villenevue? Nowe doniesienia i zwiastuny

Już 15 października na ekranach kin zadebiutuje „Diuna”, czyli głośne widowisko science-fiction wyreżyserowane przez Denisa …