Nowy serial „Diuna: Proroctwo” jesienią

Akcja produkcji toczy się w uniwersum Diuny, stworzonym przez Franka Herberta, i rozgrywa się na 10 000 lat przed czasami Paula Atrydy | fot.: stock.adobe.com

Jesienią tego roku otrzymamy nowy serial ze świata Diuny „Diuna: Proroctwo”. Produkcja składać się będzie z sześciu odcinków i z pewnością przyciągnie zarówno fanów literackiego pierwowzoru, jak i nowych widzów.

Diuna: Proroctwo: premiera i pierwszy teaser

Akcja produkcji toczy się w stworzonym przez Franka Herberta uniwersum Diuny, na 10 000 lat przed czasami Paula Atrydy. Historia skupi się na dwóch siostrach Harkonnen, które stają do walki z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Jednym z efektów tych działań jest założenie legendarnego zgromadzenia, które później stanie się znane jako zakon Bene Gesserit.

Inspiracja literacka

„Diuna: Proroctwo” odnosi się bezpośrednio do powieści „Zgromadzenie żeńskie z Diuny” autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Ta książka rozszerza uniwersum stworzone przez Franka Herberta, dodając nowe wątki i postaci, które teraz zostaną przeniesione na mały ekran.

W tym momencie nadawca udostępnił pierwszy teaser nowego serialu „Diuna: Proroctwo”:

Obsada

Do obsady serialu dołączyła Jessica Barden, która wcieli się w rolę młodej Valyi Harkonnen. Valya jest ambitna, uparta i silna, marzy o przywróceniu szlacheckiego statusu swojej rodzinie. Gdy tragedia rujnuje jej plany, kobieta decyduje się na nową drogę, prowadzącą ją do zgromadzenia Bene Gesserit.

Diuna: Proroctwo Jessica Barden
Do obsady serialu dołączyła Jessica Barden, która wcieli się w rolę młodej Valyi Harkonnen | fot.: MAX

Pozostałych członków obsady stanowią: Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason, Shalom Brune-Franklin, Jihae, Tabu, Charithra Chandran, Emma Canning oraz Yerin Ha.

Twórcy

Serialem zarządza Alison Schapker, która pełni funkcję showrunnerki i producentki wykonawczej. Diane Ademu-John, współtwórczyni serialu, także jest producentką wykonawczą. Anna Foerster reżyseruje i produkuje wiele odcinków, w tym pierwszy. W gronie producentów wykonawczych znajdują się również Jordan Goldberg, Mark Tobey, John Cameron, Matthew King, Scott Z. Burns, Jon Spaihts, Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Kevin J. Anderson, autor bestsellerów New York Timesa, pełni rolę współproducenta.

Produkcja

Serial jest koprodukowany przez platformę Max oraz Legendary Television. Legendary jest także producentem docenionej serii filmów „Diuna”, której pierwsza część zdobyła sześć Oscarów.

Premiera „Diuna: Proroctwo” na Max tej jesieni zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie seriali.

Redo

Sprawdź także

Diuna wizualizacja pustynia

Diuna – trailer i przełożona premiera. Co jeszcze wiadomo o filmowym dziele Villeneuve’a?

Początkowo, premiera „Diuny” w reżyserii Villeneuve’a zapowiedziana była na 20 listopada 2020. Termin przeniesiono jednak …