Kamienne schody zewnętrzne z metalową balustradą
Stopnice znacznie częściej produkowane są z granitu, ponieważ stanowi zdecydowanie twardszy surowiec od marmuru | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak dbać o schody?

Stopnice schodowe zewnętrzne zazwyczaj wykonane są z granitu lub marmuru. Wynika to przeważnie z faktu, że obydwa surowce wyróżniają się bardzo eleganckim wyglądem. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie stopnice schodowe zewnętrzne zrobione z granitu i marmuru są unikatowe. Stopnice znacznie częściej produkowane są z granitu, ponieważ stanowi zdecydowanie twardszy surowiec od marmuru. Co ważne, jest on również odporny na oddziaływanie wody i innych warunków atmosferycznych oraz ścieranie.

Jak czyścić schody z marmuru?

Sugeruje się, aby schody marmurowe wewnętrzne zaimpregnować specjalnym środkiem zaraz po ich montażu. Dzięki temu przestrzeń stanie się odporna na zarysowania oraz trudne zabrudzenia. Konserwację schodów marmurowych wewnętrznych należy wykonać miękkimi ściereczkami. Wystarczy przemyć je wodą, a potem wytrzeć do sucha. Jeśli chcesz zastosować detergentów, pamiętaj, żeby nie był on zbyt silny. Schody marmurowe wewnętrzne można także ochronić, stosując cienką warstwę wosku. Jeżeli po upływie dłuższego okresu marmur zacznie matowieć, dobrze jest nabyć środek, który przywróci mu blask. Pamiętajmy jednak, aby preparat kupić jedynie w specjalistycznych punktach, aby nie uszkodzić kamienia.

Jak czyścić schody kamienne wewnętrzne?

Czyszcząc schody kamienne wewnętrzne, powinniśmy zachować szczególną ostrożność pomimo iż jest to kamień twardy. Do umycia plam często odpowiednia będzie po prostu woda zarówno w przypadku delikatnych, jak i trudnych plan, które wystarczy namoczyć, a potem ostrożnie usunąć. Konserwując schody kamienne wewnętrzne, bardzo ważne, aby pamiętać o stosowaniu miękkiej szczoteczki, która bez trudu pozbędzie się nawet bardzo intensywnych zabrudzeń. Do ochrony możemy używać jedynie detergentów o delikatnym działaniu. Trudne zabrudzenia bez problemu usunie benzyna ekstrakcyjna.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

firma sprzątająca

Przepracowanie a sprzątanie w domu. Batmaid śpieszy na ratunek!

W pogoni za sukcesem i pieniędzmi często zapominamy, jak ważny jest czas na relaks, wypoczynek …