deska bidetowa
Dzisiaj deska bidetowa pełni rolę zbliżoną do deski sedesowej. Przede wszystkim chroni ona wnętrze miski bidetowej przed zanieczyszczeniami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jaką deskę bidetową wybrać?

Powoli bidet staje się standardowym wyposażeniem łazienki. Zakup bidetu wiąże się najczęściej również z kupnem deski bidetowej. Nie zawsze wybór w tej kwestii jest oczywisty. Podpowiadamy zatem, na co zwracać uwagę podczas dokonywania tego typu zakupu.

Nowoczesna deska bidetowa – co warto o niej wiedzieć?

Dzisiaj deska bidetowa pełni rolę zbliżoną do deski sedesowej. Przede wszystkim chroni ona wnętrze miski bidetowej przed zanieczyszczeniami. Sprawia, że łazienka prezentuje się estetyczne i schludnie. Osoby, którym zależy na posiadaniu ładnej i odpowiednio wyposażonej łazienki, powinny na poważnie rozważyć jej zakup. Najczęściej miski bidetowe sprzedawane są samodzielnie, bez deski. Tę należy zakupić osobno, we własnym zakresie.

Deski bidetowe montowane są nieco inaczej niż klasyczne deski sedesowe. Wynika to z ich odmiennej funkcjonalności. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele wolno opadające. Są one bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu niż deski klasyczne. Jest to konsekwencja mniejszego ryzyka uszkodzenia mechanicznego podczas gwałtownego opuszczania takiej deski. Przekłada się to również na większą trwałość samej miski bidetowej.

deska bidetowa w łazience
Deski bidetowe montowane są nieco inaczej niż klasyczne deski sedesowe. Wynika to z ich odmiennej funkcjonalności | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Higiena ma znaczenie

Bidety to sanitariaty, które spotkać można w coraz większej liczbie łazienek. Zdecydowanie wracają one do łask i nic w tym dziwnego. Pozwalają bowiem na zachowanie higieny miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to rozwiązanie higieniczne i ekonomiczne, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Warto więc wybrać odpowiedni model bidetu, miski bidetowej oraz oczywiście deski bidetowej. Nie każde urządzenie sanitarne jest w takim samym stopniu przydatne, jako wsparcie dla zachowania codziennej higieny.

Materiał, z którego wykonane są  pokrywy bidetowe i deski wc

W łazience higienę pomagają utrzymać także same materiały, z których zrobione są urządzenia sanitarne.  Marka Roca od lat jest mocno zaangażowana w badania nad rozwojem technologii sanitarnej sprzyjającej środowisku. Konsekwencją wieloletnich analiz i doświadczeń jest stworzenie innowacyjnego materiału Supralit, zapewniającego pełną higienę ze względu na zmniejszona porowatość powierzchni oraz co najważniejsze właściwości antybakteryjne, które eliminują z powierzchni bakterie. Ponadto, za sprawą wykorzystania specjalistycznej formuły, Supralit jest materiałem wytrzymałym i odpornym na promieniowanie UV

Materiał Supralit firmy Roca cechuje się dużą plastycznością. Dzięki temu deski bidetowe i inne produkty wykonane z tego materiału są niezwykle ergonomiczne. Są one wygodne w użyciu, a ich czyszczenie to niezwykle proste zadanie i ogranicza użycie środków chemicznych. Ze względu na wspomnianą plastyczność, deski wykonane z materiału Supralit nie posiadają zbędnych zagłębień. To ważne, ponieważ to właśnie w takich zakamarkach najczęściej gromadzą się bakterie.

W trosce o własną higienę warto zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienki. Deska bidetowa wydaje się nieodłącznym elementem wyposażenia nowoczesnej łazienki. Należy jednak zadbać, aby element ten, podobnie jak deska sedesowa, był wykonany z odpowiednich, antybakteryjnych materiałów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

umywalka półblatowa

Umywalka półblatowa – duże udogodnienie w małej łazience!

Kawalerka, a nawet lokal użytkowy w centrum miasta często oznacza jedno: mało miejsca. Zwłaszcza łazienki …