umywalka nablatowa
Instalowana na dekoracyjnym blacie umywalka łazienkowa nablatowa to prawdziwy hit ostatnich lat | fot.: stock.adobe.com

Czy warto zdecydować się na umywalkę nablatową?

Instalowana na dekoracyjnym blacie umywalka łazienkowa nablatowa to prawdziwy hit ostatnich lat i jeden z pierwszych wyborów osób zawodowo zajmujących się aranżacją współczesnych wnętrz mieszkalnych. Przewagą tego typu konstrukcji nad klasycznymi umywalkami wpuszczanymi w blat lub ściennymi, pomijając indywidualnie postrzegane kwestie estetyki, jest duża głębokość ceramicznej misy i wynikająca z niej znacznie większa pojemność, a tym samym duża funkcjonalność.

Swoboda w aranżacji wnętrza łazienki

W związku ze sposobem instalacji umywalek łazienkowych nablatowych eksponujemy nie tylko ich wnętrze, ale i części zewnętrzne. To otwiera przed producentami tego typu wyposażenia wręcz nieograniczone możliwości jego kształtowania. W konsekwencji umywalki łazienkowe nablatowe dostępne są w zdecydowanie większej różnorodności rozmiarów i form niż tradycyjne umywalki wpuszczane w blat szafki lub instalowane bezpośrednio do ściany, z postumentem. Tym samym odbiorcy tego typu wyposażenia mają większą swobodę w tworzeniu aranżacji ściśle dopasowanych do własnych potrzeb i preferowanych stylów.

Wygoda codziennego użytkowania

Poza kwestiami estetyki i różnorodności niewątpliwą zaletą umywalek łazienkowych nablatowych jest duża funkcjonalność użytkowa. Dzięki większej głębokości zapewniają one wyższy poziom komfortu podczas codziennych zabiegów higienicznych. Głęboka misa minimalizuje ryzyko zachlapania wnętrza łazienki podczas mycia włosów i realizacji innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewnia również możliwość ręcznego prania rzeczy delikatnych bez konieczności stosowania dodatkowej, plastikowej miski. Z uwagi na sposób montażu umywalka łazienkowa nablatowa znajduje się również na większej wysokości niż klasyczne umywalki wpuszczane w blat lub przykręcane bezpośrednio do ściany, a tym samym wygoda jej codziennego użytkowania, zwłaszcza przez osoby dorosłe, jest w sposób naturalny wyraźnie większa. Wysokie brzegi i umiejętnie wyprofilowane krawędzie nablatowych umywalek chronią również przed rozpryskiwaniem się wody, dzięki czemu zapanowanie nad porządkiem w łazience zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Jeśli od czasu do czasu myjesz włosy pod kranem, a nie prysznicem, inwestycja w nablatową umywalkę łazienkową powinna być jednym z Twoich priorytetów. Tego typu umywalka będzie również dobrym wyborem dla osób, które część odzieży piorą ręcznie oraz tych, które mają dosyć kropli wody pozostawiających nieestetyczne ślady na łazienkowych kafelkach. Dzięki takim umywalkom łatwiej jest dbać o czystość w łazience, a poza tym całość jej aranżacji zyskuje na atrakcyjności.

Materiał partnera

Sprawdź także

karnisze styl skandynawski

Karnisze sufitowe w stylu skandynawskim: jak osiągnąć prostotę i elegancję w aranżacji?

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Takie wnętrze wyróżnia się jasnością. Znajduje się w nim sporo …