karnisze styl skandynawski
Chcesz uzyskać elegancki efekt w swoim domu? Karnisze sufitowe nowoczesne sprawdzą się doskonale z wielu powodów! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Karnisze sufitowe w stylu skandynawskim: jak osiągnąć prostotę i elegancję w aranżacji?

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Takie wnętrze wyróżnia się jasnością. Znajduje się w nim sporo drewnianych akcentów, a wyposażenie jest utrzymane w jednolitej kolorystyce. Aby aranżacja była kompletna, oprócz odpowiednich mebli trzeba zadbać o stylową dekorację okienną. Masz w pomieszczeniu karnisze sufitowe i chcesz je dostosować do stylu skandynawskiego? Dowiedz się, jak to zrobić.

Karnisze sufitowe — jak dostosować do stylu skandynawskiego?

Zamierzasz zamontować w domu w stylu skandynawskim karnisze sufitowe nowoczesne? Niestety sama szyna z żabkami nie wygląda zbyt estetycznie. Konstrukcja ma odstające elementy. Ponadto w miejscu łączenia firan czy zasłon materiał może nie układać się zbyt ładnie. Jak zatem uzyskać elegancką, a jednocześnie prostą aranżację bez zmiany karnisza? Postaw na stylową listwę karniszową.

Ten element pasuje do wszystkich karniszy sufitowych. Zasłania szynę wraz z żabkami. Dzięki temu miejsce łączenia materiału z uchwytami nie jest widoczne. To sprawia, że firany czy zasłony wyglądają jakby „wypływały” bezpośrednio z sufitu, co prezentuje się bardzo elegancko. Ponadto maskownica sprawia, że zagięcia materiału nie są widoczne. Z zewnątrz można podziwiać tylko ostateczny efekt. Odpowiedni model listwy znajdziesz np. na karnisze.com.

Jednak nie wystarczy zamontować listwy przy karniszu, aby uzyskać dekorację w stylu skandynawskim. Należy zadbać także o to, żeby:

  • maskownica była w tym samym kolorze co ściana — jeśli pomalujesz listwę tą samą farbą co mury, sprawisz, że wtopi się w tło. Dzięki temu uda Ci się uzyskać estetyczną aranżację, która nie będzie rzucać się w oczy;
  • listwa była o kilka centymetrów dłuższa niż karnisz sufitowy — dzięki temu po przesunięciu zasłon na boki materiał nie będzie dotykać maskownicy ani się miąć;
  • listwa znajdowała się w odległości min. 10 cm od karnisza sufitowego — to sprawi, że tkaniny nie dotkną maskownicy i będą gładko spływać. Jeśli listwa znajdzie się zbyt blisko firan czy zasłon, materiały będą się opierać o nią. A to zniszczy misternie ułożone falbanki.

Między maskownicą a karniszem sufitowym można zamontować np. panel LED, a tym samym zyskać dodatkowe oświetlenie wzdłuż okien. Takie lampy emitują bardzo delikatne światło, które subtelnie podkreśla fakturę firan. Efekt jest zachwycający!

Karnisze sufitowe nowoczesne — dlaczego warto je wybrać?

Chcesz uzyskać elegancki efekt w swoim domu? Karnisze sufitowe nowoczesne sprawdzą się doskonale z wielu powodów!

  • Można je zamontować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu — przymocuj je przy oknie, a stworzysz ciekawą dekorację okienną. Sprawdzą się także na środku pokoju. Po zawieszeniu na nich zasłon podzielisz wnętrze na dwie różne strefy i zapewnisz sobie prywatność tam, gdzie tego potrzebujesz.
  • Karnisze sufitowe można zainstalować na całej długości ściany bez widocznych łączeń. W rezultacie stworzysz piękną dekorację wzdłuż okna, niezależnie od jego szerokości.

Te elementy są łatwe w montażu, a więc z łatwością zamocujesz je nawet samodzielnie.

Karnisz sufitowy można bez problemu wkomponować w aranżację w stylu skandynawskim. Przekonaj się w praktyce!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

roleta drewniana

Roleta drewniana – jaka, kiedy i dla kogo? Sprawdź

Rolety drewniane to niezwykle estetyczny rodzaj przesłon okiennych, który nigdy nie wychodzi z mody. Są …