dasag płyty posadzkowe
Płyty posadzkowe sprawdzą się zarówno w przypadku biurowców, galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, jak i w budownictwie mieszkaniowym, a nawet w domowych aranżacjach | fot.: materiał partnera

Płyty posadzkowe – wizytówka wymarzonego wnętrza

Mało co tak nadaje charakteru aranżacji wnętrz, jak płyty posadzkowe. To właśnie one tworzą tło dla mebli, dekoracji i wyposażenia, a także są gwarantem bezpiecznego poruszania się. Powinny więc łączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem, a przy tym być odporne na intensywne użytkowanie. Z pomocą przychodzi firma DASAG oferując płyty do wnętrz z betonu szlachetnego. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na efektownych kompozycjach oraz niezawodności przez długie lata.

Gdzie stosować płyty posadzkowe?

Płyty posadzkowe sprawdzą się zarówno w przypadku biurowców, galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, jak i w budownictwie mieszkaniowym, a nawet w domowych aranżacjach. Świetnie wkomponują się w loftowy, industrialny klimat, nadając całości minimalistycznego charakteru.

Firma DASAG ma w swojej ofercie płyty posadzkowe, które znajdą zastosowanie nawet w budownictwie przemysłowym. Niezależnie od branży i powierzchni, wszędzie tam, gdzie podłoże narażone jest na intensywną eksploatację, warto postawić na solidne i stylowe rozwiązania. W przypadku wymagających powierzchni nie ma miejsca na kompromisy.

Płyta posadzkowa – estetyka z górnej półki

Decydując się na płyty posadzkowe z betonu należy pamiętać, że na końcowy efekt wizualny ma wpływ wiele elementów takich jak m.in. ilość przebarwień lub rodzaj faktury. Dzięki zaawansowanym metodom produkcyjnym firma DASAG oferuje aż 5 kolekcji z betonu szlachetnego – Select, Basics, Nordic, Terrastone oraz Forza. Dzięki zastosowaniu technologii Bello otrzymujemy płytki z lekkim połyskiem uwydatniającym piękno kruszywa z kamienia naturalnego. Płyty posadzkowe produkowane są w zróżnicowanych formatach, barwach i wykończeniach, dzięki czemu można dopasować je do każdego stylu architektonicznego w każdym wnętrzu. Ponadczasowe szarości, ciepłe beże, klasyczne wersje czerni i bieli w różnych rozmiarach dają niemal nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni przez projektanta.

Lastryko – z przeszłości we współczesność

Jednym z najpopularniejszych trendów we współczesnym wnętrzarstwie są płyty w stylu lastryko. Kojarzona głównie z czasami PRL-u posadzka lastrykowa dzisiaj przeżywa swój renesans, a dzięki świeżemu spojrzeniu materiał został wzbogacony technicznie i wizualnie. Mieszanka wielobarwnych kruszyw o zróżnicowanej wielkości pozwala na tworzenie niesamowitych kompozycji, które przełamią monotonię jednolitych aranżacji.

Płyta posadzkowa – parametry, na które warto zwrócić uwagę

W przypadku płyt posadzkowych oprócz estetyki liczą się również bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz komfort użytkowania. To właśnie te trzy cechy sprawiają, że posadzka będzie spełniała swoje zadanie przez długie lata. Dlatego zanim zdecydujemy się „kupić oczami”, warto zwrócić uwagę na parametry, które okażą się kluczowe na przestrzeni lat.

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Wybierając idealne rozwiązanie powinniśmy zwrócić uwagę na antypoślizgowość. Mimo, że płyty posadzkowe montowane są wewnątrz sklepów, muzeów czy bloków mieszkalnych należy pamiętać, że wchodząc z zewnątrz, szczególnie jesienią lub zimą, możemy mieć mokre podeszwy i błoto pośniegowe na butach, co znacznie zwiększa ryzyko poślizgnięcia się, upadku i kontuzji. Dlatego we wszystkich budynkach użyteczności publicznej normy prawne nakazują stosowanie okładzin, które spełniają wymogi bezpieczeństwa. W przypadku płyt posadzkowych parametr antypoślizgowości R powinien wynosić minimum 9. Na schody warto wybrać produkty wzbogacone o relify lub ryfle zwiększające komfort użytkowania.

Niezależnie od tego, czy betonowa czy lastrykowa podłoga, warto decydować się jedynie na płyty charakteryzujące się wysoką odpornością na ścieranie. Dodatkowo wewnętrzne impregnacja sprawia, że produkty są niesamowicie wytrzymałe, a dzięki niskiej nasiąkliwości bardzo łatwe w codziennej pielęgnacji, co w przypadku budynków użyteczności publicznej jest gigantycznym udogodnieniem.

Wieloletnie doświadczenie marki Dasag, wykorzystanie najnowszych technologii w procesie produkcji oraz podejście do designu sprawiają, że płyty posadzkowe cieszą się dużą popularnością oraz zaufaniem wśród architektów, projektantów oraz deweloperów i klientów indywidualnych. Połączenie estetyki, funkcjonalności i niezawodności sprawiło, że liczba miejsc wymagających nawierzchni spełniającej wysokie normy jakości, w których zastosowano już produkty DASAG, stale rośnie.

Materiał partnera