Mężczyzna z aparatem fotograficznym
Nie da się ukryć, że lustrzanki nie należą do najmniejszych aparatów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nikon D3500 – dobry wybór dla początkujących fotografów?

Interesujesz się fotografią i czujesz, że nadeszła pora na zakup pierwszej lustrzanki? W takim razie ten tekst powstał z myślą o Tobie. Dowiedz się, na co warto zwracać uwagę przy wyborze aparatu oraz poznaj bliżej parametry Nikona D3500.

Kiedy warto kupić lustrzankę

Jeśli czujesz, że robienie zdjęć sprawia Ci przyjemność i chciałbyś poznać tajniki fachu fotografa, nie zastanawiaj się dłużej. Własny aparat daje możliwość kreatywnego spełnienia, a dla niektórych otwiera także drzwi do ciekawej kariery. Decyzja o kupnie podjęcia? Świetnie, teraz czas zagłębić się nieco w technologiczne szczegóły. Wybór pierwszej lustrzanki to ważne zadanie jakie czeka na każdego, kto chce rozpocząć przygodę z cyfrową fotografią. W końcu ten sprzęt ma się stać Twoim najlepszym przyjacielem.

Jaką lustrzankę wybrać na początek

W branży fotografii cyfrowej istnieje dwóch najważniejszych producentów. Są nimi Canon oraz Nikon. Decydując się zakup sprzętu którejś z tych firm, będziesz mieć pewność, że Twoje pieniądze posłużyły Ci do zakupu dobrej jakości aparat. Tylko jak wybrać jeden model spośród dziesiątek innych? Na przykładzie Nikona D3500 poznaj kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Mężczyzna sprawdza jakość zdjęcia
Za doskonałą jakością zdjęć kryje się mechanizm, który sporo waży. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gabaryty aparatu

Nie da się ukryć, że lustrzanki nie należą do najmniejszych aparatów. Za doskonałą jakością zdjęć kryje się mechanizm, który sporo waży. Taki ciężar może być uciążliwy, jeżeli chcesz, żeby aparat towarzyszył Ci każdego dnia. Co możesz zrobić? Poszczególne lustrzanki różnią się od siebie gabarytami oraz wagą. Nikon D3500 należy właśnie do grona lustrzanek, które określa się kompaktowymi. Dodatkowo jego korpus został wykonany z lekkich materiałów, co sprawia, że ten model jest bardzo mobilny.

Obiektywy

Bardzo ważnym elementem aparatu jest obiektyw. Ten pierwszy powinien być jak najbardziej uniwersalny. Do takich zalicza się szkła z zoomem. Nikon D3500 jest sprzedawany z takim właśnie obiektywem, czyli 18–55 mm f/3.5–5.6. To idealne parametry dla początkującego fotografa. Taki zestaw umożliwi Ci swobodne robienie zdjęć w warunkach dobrego oraz słabszego oświetlenia. Co więcej, cena tego uniwersalnego obiektywu jest przystępna w porównaniu z bardziej specjalistycznymi szkłami.

Obiektywy w plecaku
Bardzo ważnym elementem aparatu jest obiektyw. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Funkcjonalność

Wielu początkujących fotografów popełnia ten sam błąd – na start kupuje drogi sprzęt, który ma przyspieszyć naukę fachu. Tymczasem warto postawić na prostszy aparat, ale dogłębnie go poznać. Nikon D3500 to przykład lustrzanki stworzonej z myślą o amatorach. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, których będziesz potrzebować do stworzenia udanych zdjęć. Jednocześnie nie przepłacisz za dodatki, z jakich skorzystałby tylko profesjonalny fotograf.

Możliwości rozbudowy

Na koniec warto dodać, że wybór lustrzanki od popularnego producenta ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią możliwość rozbudowy aparatu o kolejne akcesoria, w tym obiektywy. Początkujący fotograf nie potrzebuje oczywiście całego zestawu szkieł, jednak z czasem może zacząć odczuwać niedosyt. Zakup lustrzanki marki Nikon daje Ci gwarancję, że z łatwością znajdziesz na rynku całą gamę akcesoriów, które mogą się okazać bardzo przydatne w dalszym rozwoju Twojej pasji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

fotografia reklamowa

Trendy w fotografii reklamowej: Co nowego na rynku wizerunkowym

Kiedy wizerunek ma coraz większe znaczenie, rozwijające się technologie i coraz większe zapotrzebowanie na wysokiej …