Alice in Borderland
„Alice in Borderland” to serial na podstawie mangi z gatunku survival thriller (opublikowanej po raz pierwszy w „Weekly Shonen Sunday S” / „Weekly Shonen Sunday”) autorstwa Haro Aso, w reżyserii Shinsuke Sato | fot.: Netflix

Netflix na grudzień – na jakie tytuły czekamy?

Grudzień kojarzy się głównie z gorączkowym poszukiwaniem prezentów, tymczasem jest to znakomity okres na relaksowanie się przed ekranem. Doskonale widać to po ofercie, jaką przygotował dla swoich klientów Netflix. Znalazło się w niej miejsce dla premierowych filmów oraz intrygujących seriali – część z nich pretenduje do miana przyszłych hitów amerykańskiej platformy VOD.

Filmy – grudniowe premiery i najciekawsze tytuły

Netflix słynie z wartościowych obrazów własnej produkcji, nic więc dziwnego, że i w tym miesiącu postanowił podtrzymać wysoki poziom. Grudzień otwiera bowiem jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji, czyli „Mank” (dostępny od 1 grudnia) w reżyserii Davida Finchera. Film, w którym główna rola przypadła Gary’emu Oldmanowi, przeniesie nas do Hollywood z lat 30. ubiegłego wieku. Tytuł skupi się na losach Hermana J. Mankiewicza i jego pracy nad „Obywatelem Kane’em”.

Warto także zwrócić uwagę na „Bal” (03.12), który opowiada historie nowojorskich aktorów. W tym przypadku największe wrażenie robi obsada z Meryl Streep oraz Nicole Kidman na czele. Pod koniec grudnia zadebiutuje jeszcze nowe dzieło George’a Clooney’a, czyli postapokaliptyczny dramat „Niebo o północy” (23.12). Samotny naukowiec spróbuje się w nim skontaktować z astronautami, by ostrzec ich przed powrotem na Ziemię zniszczoną przez tajemniczą katastrofę.

Oczywiście grudzień nie mógł obyć się bez nowych filmów w klimacie gwiazdki. W tej grupie pojawią się: „Świąteczne życzenie Angeli” (01.12), „Święta, święta i… znowu święta” (03.12) czy „Jak zepsuć święta: Wesele” (16.12).

Kontynuacje i nowe hity – propozycje seriali od Netfliksa

W kwestii produkcji epizodycznych najciekawiej zapowiadają się „Bridgertonowie” (25.12). Brytyjski serial kostiumowy zapewne nie przebije sukcesu „Crown”, ale ma spore szanse, by zaistnieć. Miłośnicy nietypowych pozycji powinni zainteresować się „Alice in Borderland” (10.12), czyli adaptacją japońskiej mangi. Tytuł przedstawia losy miłośnika gier wideo, który nagle przenosi się do alternatywnej wersji Tokio i bierze udział w niebezpiecznej rozgrywce. Czy zdoła przetrwać do końca wyzwań?

BRIDGERTON
Bridgertonowie” to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć | fot.: Netflix

Grudzień to również powroty znanych i lubianych pozycji, w tym miesiącu czwartych sezonów doczekały się animowany „Big Mouth” (04.12) oraz „Chilling Adventures of Sabrina” (31.12). Gratka czeka też na fanów polskich produkcji, a w szczególności niewielkich Wilkowyj… Kultowy serial „Ranczo” zadebiutuje 16 grudnia, użytkownicy otrzymają dostęp do wszystkich 10 sezonów.

Netflix mówi: „nie” nudnym, grudniowym wieczorom

Jak widać, amerykańska platforma całkiem nieźle przygotowała się na świąteczny czas. W tym krótkim materiale wymieniliśmy tylko kilka naszym zdaniem najciekawszych propozycji, ale oferta jak co miesiąc poszerzona została o dużą liczbę produkcji oryginalnych, jak i na licencji. Z pewnością niełatwo będzie znaleźć czas, by w grudniu zapoznać się z nimi wszystkimi. W pierwszej kolejności polecamy jednak przyjrzeć się filmom „Mank” oraz „Niebo o północy”. Są to zdecydowanie najmocniejsze tytuły, które mogą zyskać wielu fanów.

KKA

Sprawdź także

The Crown Sezon 5

The Crown – historia pewnej rodziny

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Wystarczy wziąć …