męska pielęgnacja twarzy
Najlepsze kremy dla mężczyzn to jednak kremy idealnie dobrane do rodzaju cery. Określ swoje potrzeby i do nich wybierz kosmetyk | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Podstawy pielęgnacji męskiej twarzy

Pielęgnacja męskiej twarzy nie zajmuje za wiele czasu. Tak naprawdę to tylko kilka minut rano i wieczorem, a będziesz mógł cieszyć się ładną, gładką cerą. Kluczem do takiego efektu jest te kilka zasad, które powinieneś od teraz wprowadzić na co dzień.

  1. Woda po goleniu to twój największy sprzymierzeniec

Woda po goleniu lub inny kosmetyk tego rodzaju koniecznie muszą znaleźć się w męskim repertuarze. Dlaczego? Woda po goleniu odświeża skórę, dla której kontakt z ostrzem maszynki to bardzo duży stres. Odkaża, a do tego łagodzi, koi, zabezpiecza przed uszkodzeniami. Dzięki temu golenie nie będzie torturą, a twarz nie będzie zaczerwieniona. Woda po goleniu powinna także nawilżać, ponieważ tylko dobrze nawodniona skóra będzie w stanie poradzić sobie z regeneracją.

  1. Golenie bez podrażnień

Sam sposób golenia także ma ogromne znaczenie. Jeśli zrobisz to prawidłowo, może obejść się bez podrażnień, zacięć i swędzenia. Przede wszystkim pamiętaj o czystej maszynce i ostrym ostrzu. Dodatkowo nie możesz pominąć żelu do golenia czy innego kosmetyku zapewniającego poślizg. Jego zadaniem jest zmiękczenie zarostu, by łatwiej było go usunąć. Dzięki temu nie musisz wkładać w golenie całej siły.

  1. Najlepsze kremy dla mężczyzn stosowane na co dzień

Wielu mężczyzn od nich stroni, ale nie warto, ponieważ to, co mogą zdziałać najlepsze kremy dla mężczyzn, przechodzi twoje wyobrażenie. Jaki wybrać? Najlepiej nawilżający – wszak to najważniejsze zadanie pielęgnacji. Na dzień używaj kosmetyków z filtrami UV, ochrona skóry przed promieniowaniem jest bowiem bardzo istotna. Najlepsze kremy dla mężczyzn to jednak kremy idealnie dobrane do rodzaju cery. Określ swoje potrzeby i do nich wybierz kosmetyk. Może masz cerę zbyt suchą, a może jej problemem jest zmęczenie i szarość lub widoczne naczynka? A może chcesz pozbyć się zmarszczek? Dobry krem stosowany regularnie sobie z tym poradzi.

  1. Dogłębne oczyszczanie dwa razy dziennie

Jako nastolatek bałeś się trądziku, więc regularnie oczyszczałeś twarz, ale teraz już nie koniecznie o tym pamiętasz? To błąd! Regularne oczyszczanie twarzy to obowiązek, którego nie mogą zaniedbać nawet osoby o cerze idealnej. Gromadzące się na naskórku zanieczyszczenia: miejski kurz, stare komórki, sebum blokują gruczoły łojowe i nie pozwalają skórze dobrze pracować, detoksykować się i regenerować. Dlatego oczyszczanie jest tak ważne, niezależnie od wieku.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

produkty do męskiej stylizacji włosów

Reuzel – męskie produkty do pielęgnacji włosów

Produkty marki Reuzel są niesamowicie skuteczne i przyjemne w użyciu. Co więcej, sprawiają że męska …