nauka języka angielskiego przez internet
Dla zabieganych, którzy nie chcą tracić czasu na dojazd do szkoły, oraz takich, którzy oczekują indywidualnych spotkań z nauczycielem, świetną opcją może okazać się podjęcie kursu języka angielskiego online | fot.: stock.adobe.com

Kurs języka angielskiego online Speakingo

W dzisiejszych czasach młodzież od najwcześniejszych lat uczy się języka angielskiego. W przedszkolu przedstawiane są im różne zabawy, które w lekkiej i przystępnej formie przygotowują do nowych wyzwań językowych. Współcześnie maluchy niemal bez wysiłku komunikują się po angielsku. Starsi często z nutką zazdrości patrzą na tę umiejętność. Wielu z nas bowiem zamiast płynnie porozumiewać się w języku obcym, jest skażonych tradycyjnie pojętą nauką, w której zamiast na klarowność wypowiedzi kładziono nacisk na nazwy czasów czy trybów. Zbliżający się Nowy Rok to świetna okazja na podjęcie decyzji nie tylko o odświeżeniu znajomości języka, ale przede wszystkim nabyciu umiejętności płynnej rozmowy. Jak to zrobić?

Kursy językowe obecnie są coraz bardziej zindywidualizowane i podążające za potrzebami użytkowników. Dla zabieganych, którzy nie chcą tracić czasu na dojazd do szkoły, oraz takich, którzy oczekują indywidualnych spotkań z nauczycielem, świetną opcją może okazać się podjęcie kursu języka angielskiego online. Dla kogo najlepszą opcją będzie taki kurs i jakie korzyści możemy dzięki niemu uzyskać?

Podnoszenie kwalifikacji

Być może na twoim obecnym stanowisku trzyma cię jedynie zbyt niski poziom języka angielskiego? To świetna opcja, aby jednocześnie dotrzymywać swoich dotychczasowych obowiązków, a jednocześnie po pracy podnosić swoje kwalifikacje. Znajomość języka angielskiego jest obecnie wymagana na wielu stanowiskach, zarówno w obsłudze klienta, jak i na stanowiskach technicznych. Może zdecydujesz się na kurs, który zdecydowanie pomoże Ci osiągnąć nowe możliwości? Takie doświadczenia pokazują pracodawcom, że jesteś gotowy na podejmowanie nowych wyzwań i odpowiedzialny.

Dla zapracowanych i zabieganych

Pracujesz codziennie, w różnych porach dnia? Masz już inne zajęcia dodatkowe, musisz odbierać dzieci ze szkoły w różnych godzinach? Nie ma problemu, korzystając z takiej opcji, możesz poświęcić danego dnia tyle czasu na naukę, ile chcesz. Możesz to robić w domu, w autobusie, w bibliotece lub kawiarni. Jest to też bardzo dobra opcja dla studentów, którzy muszą przemieszczać się pomiędzy różnymi wydziałami i mają już wiele nauki do egzaminów. Jeśli jesteś studentem i musisz czekać na następne zajęcia 2 godziny, nie musisz już tracić tego czasu, sięgnij po telefon lub laptopa i zdobywaj nowe umiejętności!

W ramach kursu online ze Speakingo masz do dyspozycji nieograniczoną ilość powtórek w ciągu wykupionego okresu. A zatem uczysz się angielskiego online kiedy chcesz i gdzie chcesz, a także z intensywnością, która najbardziej sprzyja zapamiętywaniu. Im częściej wygospodarujesz czas na naukę, tym lepsze osiągniesz efekty.

Nie tracisz w ten sposób czasu i pieniędzy na dojazdy, ale też nie będziesz już mógł usprawiedliwiać się przed sobą i innymi, że nie miałeś czasu, źle się czułeś lub musiałeś wyjechać. Będzie to świetne postanowienie noworoczne, a obserwując swoje postępy poczujesz większą motywację do działania!

Niezależność i swoboda wypowiedzi

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest dla wielu ludzi w obecnych czasach niezastąpiona. Pozwala na swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku pracy, dostęp do większej ilości dóbr kultury, samodzielne podróże do najdalszych zakątków świata. Ucząc się innego języka obcego poznajemy także sposób myślenia obcokrajowców – w każdym języku nacisk stawiamy na inne aspekty mowy, mamy bogatsze słownictwo opisujące niektóre zjawiska, a niektóre frazy są bardzo trudne do bezpośredniego przetłumaczenia. W tym momencie warto wspomnieć właśnie o komunikatywnej wartości języka. Wszak nie uczymy się dla ocen w szkole, a dla tego, by płynnie, komunikatywnie i jasno rozmawiać. W tym kontekście metoda Speakingo jest niezwykle wartościowa. Na początek warto odwołać się do wspomnianej na początku nauki języka przez najmłodszych. Zamiast trybów i czasów dzieci uczą się niejako mimochodem przy okazji kontaktów z lektorem. Podobnie całość odbywa się przy okazji nauki ze Speakingo. Dzięki nauce języka angielskiego w 100% opartej na rozmowie, najpełniej realizuje się idea nauki języka do porozumiewania się.

Nauka ze Speakingo – jak wygląda?

Angielski metodą Speakingo jest osadzonym w Metodzie Bezpośredniej kursem języka angielskiego online dra Grzegorza Kuśnierza. Ten sposób łączy praktyczne doświadczenie w nauczaniu języków obcych ze zdobyczami nowoczesnych technologii rozpoznawania mowy. Sama nauka zaś polega na rozmawianiu całymi zdaniami z komputerem lub telefonem, który głosem native speakera zadaje pytania i rozpoznaje udzielone mu odpowiedzi. Metoda Speakingo odwołuje się do zbadanej i skatalogowanej listy 2000 angielskich słów, które najczęściej pojawiają się w anglojęzycznych rozmowach. Obok słówek popularnych w mediach lista ta jest uzupełniona o czasowniki nieregularne, idiomy, wyrażenia potoczne i skróty współcześnie używane w internecie. W miejsce pięknej, literackiej i niejednokrotnie lekko archaicznej angielszczyzny szkolnej używamy więc aktualnej bazy słów naprawdę stosowanych przez osoby anglojęzyczne. Czysta praktyka zamiast szkolnej teorii.

Jak to działa w praktyce?

Ucząc się ze Speakingo mamy do czynienia z inteligentnym modułem zapamiętywania słówek, który rozpoznaje słówka Ci znane, ale wymagające utrwalenia. Wówczas zwroty, które musisz jeszcze kilka razy powtórzyć wdraża do programu powtórzeń przy następnej lekcji. Współczesna technologia lepiej niż niejeden tradycyjny nauczyciel rozpoznaje więc wszystko to, co jeszcze nie zostało perfekcyjnie opanowane przez ucznia. Ponadto na kursie języka angielskiego online Speakingo estetyczne zdjęcia i żywe animacje tworzą tzw. „haki pamięciowe” w mózgu pozwalające na lepsze przyswajanie materiału. Znając szczególnie sprzyjające naszemu mózgowi, a wiec i nauce, warunki, Speakingo używa angażujących treści i żartów, które szczególnie mocno zapamiętujemy. W ten sposób nauka staje się więc niezwykle efektywna.

Nowy Rok zbliża się już wielkimi krokami, pora więc zmienić coś w naszym życiu – a podobno mało co tak rozwija, jak nauka języka obcego. Podróże, kontakty z obcokrajowcami, potrzeba doskonalenia zawodowego czy nauczenia się języka dominującego w naszym otoczeniu (w przypadku emigracji) – to najpowszechniejsze przypadki, w których decydujemy się na kurs angielskiego. Jeśli prowadzimy nieregularny tryb życia, mamy mało czasu, ale chcemy skutecznie komunikować się po angielsku – wybierzmy sprawdzony kurs Spekingo. Już dziś zapisz się na https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/

OLI

Sprawdź także

kobieta piszą ca oficjalny list biznesowy na komputerze

Jak napisać list formalny po angielsku – przydatne zwroty i przykłady

Jeśli na horyzoncie pojawia się ważny egzamin lub praca, w której list oficjalny po angielsku …