języki obce
Znalezienie dobrze płatnej pracy, wyjazdy zagraniczne, możliwość swobodnej komunikacji z obcokrajowcami. To tylko niewielka część zalet, dla których warto uczyć się języków obcych | fot.: materiał partnera

Czy warto uczyć się języków w dorosłym życiu?

Języka angielskiego uczymy się zazwyczaj w szkole podstawowej, szkole średniej oraz na studiach. Coraz częściej angielski pojawia się już w przedszkolach, oswajając dzieci z językiem od najmłodszych lat. Czy warto uczyć się języka angielskiego lub innych języków również w dorosłym życiu? Przekonujemy, że jak najbardziej!

Dlaczego znajomość języków obcych jest taka ważna?

Znalezienie dobrze płatnej pracy, wyjazdy zagraniczne, możliwość swobodnej komunikacji z obcokrajowcami. To tylko niewielka część zalet, dla których warto uczyć się języków obcych. Bez względu na to, do jakiego kraju zagranicznego chcesz wyjechać, wszędzie przyda się znajomość języka angielskiego. Jest to najbardziej uniwersalny i rozpowszechniony, międzynarodowy sposób komunikacji. 

Angielski dla dorosłych przydaje się również ze względu na większe możliwości zawodowe. Dzięki niemu łatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę lub starać się o awans w swojej firmie. W pracy, zwłaszcza z zagranicznymi klientami lub kontrahentami, niezwykle ważna jest umiejętność swobodnej komunikacji w danym języku. To bardzo ważny aspekt, który przyczynia się do profesjonalnego wizerunku firmy nie tylko na krajowym, ale również zagranicznym rynku. 

Jak uczyć się angielskiego w dorosłym życiu?

Nauka języka angielskiego dla dorosłych różni się od programów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Jedną z kluczowych różnic jest intensywność kursów. Osobom dorosłym zwykle zależy na szybkich i spektakularnych efektach. Aby takie osiągnąć, najlepiej wybrać sprawdzony i niezawodny program nauki. 

Doskonałą propozycją dla osób, które chcą w krótkim czasie podszkolić się w języku angielskim oraz przełamać barierę językową jest Program Just Speak. Wykorzystuje on metodę immersji, która -jak udowodnili lingwiści – wykazuje się wysoką skutecznością w zakresie poprawy komunikacji językowej. Na czym polega ta metoda? Uczestnicy kursu w celu komunikacji posługują się wyłącznie językiem obcym. Ponadto podczas zajęć poruszana jest różnorodna tematyka, co umożliwia poszerzenie zasobu słownictwa. 

Podczas Programów Just Speak kursanci mają okazję konwersować z uczestnikami anglojęzycznymi z różnych krajów, którzy doskonale posługują się językiem angielskim od wielu lat. Zajęcia są opracowane w taki sposób, aby każdy z uczestników był w nie aktywnie zaangażowany. Komunikacja przez cały czas odbywa się w języku angielskim, również w przerwach między zajęciami, np. w porze lunchu lub kolacji. Dzięki temu, nauka przychodzi w sposób naturalny, a efekty pojawiają się zaskakująco szybko. 

Angielski dla dorosłych dostępny jest w postaci programów tygodniowych lub weekendowych, w zależności od indywidualnych możliwości oraz preferencji. Programy Just Speak zapewniają kursantom możliwość całkowitego zanurzenia się w języku angielskim, czego rezultatem jest błyskawiczne przyswajanie wiedzy i poszerzanie umiejętności językowych. To świetny wybór dla każdego, komu zależy na szybkiej nauce płynnej i sprawnej komunikacji po angielsku.

Materiał partnera

Sprawdź także

matura angielski

Matura z angielskiego – jak się dobrze przygotować?

Współcześnie znajomość języka angielskiego to absolutna podstawa. W związku z tym licealiści najczęściej wybierają właśnie …