Treningi Les Mills
Co ważne, każde zajęcia odbywają się w rytm energetycznych brzmień, przez co ćwiczenia są stymulujące, czas leci niezwykle szybko, a uczestnicy odczuwają korzyści nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym | fot.: stock.adobe.com

Treningi Les Mills – skąd ich popularność?

Często spotykasz się z nazwami treningów, w których pojawia się LM lub Les Mills? Zastanawiasz się, o co chodzi? A może już znasz te treningi, ale chcesz wiedzieć, skąd wziął się ich fenomen? Dziś mamy dla Ciebie kilka informacji na ten temat. Podpowiadamy też, gdzie możesz udać się na ćwiczenia bazujące na programach Les Mills. Zapraszamy do lektury!

Les Mills – od rodzinnej firmy do potęgi

Wszystko zaczęło się od jednej osoby. Mowa o Les Millsie – olimpijczyku, który pod koniec lat 60. otworzył swoją pierwszą siłownię w Auckland w Nowej Zelandii. Zaszczepił on w swoim synu pasję do aktywności i tym samym zapoczątkował prawdziwą sportową rewolucję.

Kiedy Philip Mills wraz z żoną dostrzegli potencjał zajęć grupowych, rozpoczęli prace nad autorskim programem ćwiczeń z wykorzystaniem sztang, dopasowanym do predyspozycji osób o różnych warunkach fizycznych. Tak właśnie powstał pierwszy program – Les Mills Bodypump. Do jego rozpropagowania zatrudnieni zostali liczni prezenterzy, którzy pokazywali światu tę formę treningową i jej prawdziwą moc.

Udało się! Z czasem więc wdrożono kolejne treningi, na które składa się ponad 800 różnych ćwiczeń. Z rodzinnej firmy zrodziła się potęga. Najlepiej mogą świadczyć o tym liczby. Obecnie ponad 20 000 klubów prowadzi zajęcia Les Mills. Dostępne są one również w Polsce – ma je w swojej ofercie m.in. sieć klubów Total Fitness.

Jakie treningi Les Mills są dostępne?

Obecnie Les Mills to aż 13 programów treningowych. Co warto o nich wiedzieć? Otóż choreografie w każdym z nich regularnie się zmieniają (co kilka tygodni lub miesięcy), przez co zajęcia nie nudzą się, a ponadto dostarczają nowe bodźce treningowe. Co ważne, każde zajęcia odbywają się w rytm energetycznych brzmień, przez co ćwiczenia są stymulujące, czas leci niezwykle szybko, a uczestnicy odczuwają korzyści nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Kluby fitness mają w swojej ofercie różne programy. Najpopularniejsze to:

  • Les Mills Bodypump – pierwszy trening, jaki został opracowany przez Philippa Millsa i jego żonę Jackie. Bazuje na połączeniu lekkich i umiarkowanych ciężarów, dużej ilości powtórzeń oraz ćwiczeń w różnych konfiguracjach. Wszystko odbywa się w rytm muzyki, a kilkadziesiąt minut aktywności pozwala spalić nawet około 500 kcal!
  • Les Mills CXWORX – trening, który buduje silne ciało, wzmacnia kręgosłup i wpływa na prawidłową postawę ciała. Są to holistyczne ćwiczenia dla całego ciała, gdzie ćwiczy się mięśnie core, nogi, pośladki, ręce czy mięśnie miednicy.
  • Les Mills Bodycombat – jest to niezwykle intensywny trening, podczas którego można spalić nawet 750 kalorii! Ćwiczenia inspirowane są sztukami walki, wykonywane wedle ustalonej choreografii w rytm muzyki. W ich trakcie spala się kalorie, pracuje nad stabilizacją, poprawia zwinność i szybkość oraz buduje wytrzymałość.

Jak widzisz, ćwiczenia Les Mills to świetna alternatywa dla standardowych treningów. Dostarczają nowych bodźców treningowych, są dynamiczne i prowadzone przez certyfikowanych instruktorów. Warto wybrać się na zajęcia i osobiście doświadczyć zalet, jakie oferują.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

interwały

Treningi interwałowe a treningi o stałej intensywności: porównanie efektów i zastosowań w praktyce

Treningi interwałowe i treningi o stałej intensywności to dwa popularne typy ćwiczeń stosowane przez sportowców …