stolik kawowy
Po przyjściu do domu nie marzysz o niczym innym jak usiąść wygodnie w fotelu i wolno delektować się każdym łykiem ulubionej kawy? Aby nie uronić żadnej kropli i wygodnie po nią sięgać, sprawdź koniecznie drewniany stolik kawowy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki stolik kawowy wybrać? Krótki i treściwy poradnik!

Stolik kawowy – przyjemność połączona z użytecznością

Wybieramy stół designerski do kawy – czym się kierować, na co zwrócić uwagę, jaki wybrać? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.

Po przyjściu do domu nie marzysz o niczym innym jak usiąść wygodnie w fotelu i wolno delektować się każdym łykiem ulubionej kawy? Aby nie uronić żadnej kropli i wygodnie po nią sięgać, sprawdź koniecznie drewniany stolik kawowy Nutel. Spełni swoje zadanie i będzie jednocześnie ozdobą pokoju.

Stolik kawowy okrągły do zadań specjalnych

Okrągłe stoliki kawowe nigdy nie wyjdą z mody. Klasyczne i urzekające swoją prostotą są symbolem każdego nowoczesnego pomieszczenia. Stoliki kawowe, w zależności od wielkości opierają się na 3 lub 4 nogach. Powinny być na wysokości innych mebli w pokoju (od 40 do 50 cm). Przed zakupieniem stolika kawowego upewnij się czy pomieszczenie do którego chcesz go wstawić posiada wystarczającą ilość miejsca. Dla komfortu i bezpieczeństwa pomiędzy sofą/fotelem a stolikiem powinna być odpowiednia ilość miejsca, aby można było wygodnie użytkować oba meble. Jeśli planujesz postawić stolik kawowy przed telewizorem – prawidłowa odległość w jakiej powinien stać stolik to około 80 cm. Jeśli lubisz spójność, postaraj się, aby stolik pasował do pozostałych mebli w pokoju.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Stolik kawowy to rozwiązanie zarówno dla małych jak i większych pomieszczeń. Jest też niezbędnym elementem salonu, sypialni lub gabinetu. W połączeniu z designerską sofą lub fotelami, tworzy odrębną przestrzeń w pokoju, przeznaczoną wyłącznie do wypoczynku.

Designerski stolik kawowy to również połączenia różnych materiałów, jak na przykład:

  • drewno i szkło,
  • drewno i metal,
  • metal i szkło,
  • tworzywo sztuczne + szkło.

Połączenia te mogą tworzyć wyjątkowe kombinacje materiałów w pomieszczeniu. Najważniejsza jednak jest stabilność! Nóżki, rama i podstawa stolika muszą zapewniać 100% bezpieczeństwa.

Stolik jako ozdoba salonu

Stolik kawowy to mebel wyjątkowo funkcjonalny. Pełni rolę ozdobą, jest uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego w salonie lub po prostu kładziemy na niego kubki z herbatą, gazety, ozdobne wazoniki lub świeczki zapachowe. Podczas odwiedzin gości może również służyć jako pomocnik lub mini-barek. Dla zapracowanych singli może być tymczasowym miejscem do pracy na laptopie. Prostokątne stoliki kawowe wyglądają dobrze przy narożniku, natomiast okrągłe stoliki najlepiej spełniają swoje zadanie kiedy są postawione pomiędzy fotelami w salonie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble kuchenne na wymiar

Meble na wymiar sposobem na stworzenie kuchni marzeń

Meble kuchenne mają ogromny wpływ na wystrój wnętrza, jego funkcjonalność. Przy aranżacji kuchni warto mieć …