stolik kawowy
Po przyjściu do domu nie marzysz o niczym innym jak usiąść wygodnie w fotelu i wolno delektować się każdym łykiem ulubionej kawy? Aby nie uronić żadnej kropli i wygodnie po nią sięgać, sprawdź koniecznie drewniany stolik kawowy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki stolik kawowy wybrać? Krótki i treściwy poradnik!

Stolik kawowy – przyjemność połączona z użytecznością

Wybieramy stół designerski do kawy – czym się kierować, na co zwrócić uwagę, jaki wybrać? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.

Po przyjściu do domu nie marzysz o niczym innym jak usiąść wygodnie w fotelu i wolno delektować się każdym łykiem ulubionej kawy? Aby nie uronić żadnej kropli i wygodnie po nią sięgać, sprawdź koniecznie drewniany stolik kawowy Nutel. Spełni swoje zadanie i będzie jednocześnie ozdobą pokoju.

Stolik kawowy okrągły do zadań specjalnych

Okrągłe stoliki kawowe nigdy nie wyjdą z mody. Klasyczne i urzekające swoją prostotą są symbolem każdego nowoczesnego pomieszczenia. Stoliki kawowe, w zależności od wielkości opierają się na 3 lub 4 nogach. Powinny być na wysokości innych mebli w pokoju (od 40 do 50 cm). Przed zakupieniem stolika kawowego upewnij się czy pomieszczenie do którego chcesz go wstawić posiada wystarczającą ilość miejsca. Dla komfortu i bezpieczeństwa pomiędzy sofą/fotelem a stolikiem powinna być odpowiednia ilość miejsca, aby można było wygodnie użytkować oba meble. Jeśli planujesz postawić stolik kawowy przed telewizorem – prawidłowa odległość w jakiej powinien stać stolik to około 80 cm. Jeśli lubisz spójność, postaraj się, aby stolik pasował do pozostałych mebli w pokoju.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Stolik kawowy to rozwiązanie zarówno dla małych jak i większych pomieszczeń. Jest też niezbędnym elementem salonu, sypialni lub gabinetu. W połączeniu z designerską sofą lub fotelami, tworzy odrębną przestrzeń w pokoju, przeznaczoną wyłącznie do wypoczynku.

Designerski stolik kawowy to również połączenia różnych materiałów, jak na przykład:

  • drewno i szkło,
  • drewno i metal,
  • metal i szkło,
  • tworzywo sztuczne + szkło.

Połączenia te mogą tworzyć wyjątkowe kombinacje materiałów w pomieszczeniu. Najważniejsza jednak jest stabilność! Nóżki, rama i podstawa stolika muszą zapewniać 100% bezpieczeństwa.

Stolik jako ozdoba salonu

Stolik kawowy to mebel wyjątkowo funkcjonalny. Pełni rolę ozdobą, jest uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego w salonie lub po prostu kładziemy na niego kubki z herbatą, gazety, ozdobne wazoniki lub świeczki zapachowe. Podczas odwiedzin gości może również służyć jako pomocnik lub mini-barek. Dla zapracowanych singli może być tymczasowym miejscem do pracy na laptopie. Prostokątne stoliki kawowe wyglądają dobrze przy narożniku, natomiast okrągłe stoliki najlepiej spełniają swoje zadanie kiedy są postawione pomiędzy fotelami w salonie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

komoda pod telewizor

Stwórz najlepsze kino domowe – jak wybrać idealną komodę pod telewizor

Chcesz całkowicie odmienić swój salon, tworząc w nim doskonałe kino domowe? Inwestycja w wysokiej jakości …