sofa w stylu skandynawskim
Jednym z najprostszych sposobów na nadanie przestrzeni iście skandynawskiego charakteru jest bez wątpienia inwestycja w sofę, która wkomponowuje się w ten trend | fot.: materiał partnera

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu wnętrz. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim prostej estetyce, której funkcjonalność w niczym nie ustępuje innym, również chętnie wykorzystywanym stylom aranżacyjnym. Skandynawska moda obejmuje stonowaną kolorystykę, surowe materiały wykończeniowe, a także minimalistyczne elementy wyposażenia wnętrz.

Jednym z najprostszych sposobów na nadanie przestrzeni iście skandynawskiego charakteru jest bez wątpienia inwestycja w sofę, która wkomponowuje się w ten trend. Wygodna kanapa jest w końcu strategicznym elementem pokoju gościnnego, mając duży wpływ na finalną estetykę aranżacji.

Tapicerowane meble w stylu skandynawskim – czym się charakteryzują?

Sofy i kanapy utrzymane w tej stylistyce cechuje przede wszystkim prosty design przejawiający się zarówno w stonowanej kolorystyce, jak i nieskomplikowanej konstrukcji. Często są one wzbogacone o naturalne elementy, takie jak drewniane nóżki, które dodają przestrzeni kameralnego, przytulnego charakteru. Sofy w stylu skandynawskim to wielofunkcyjne wyposażenie wnętrz – wiele z nich jest bowiem rozkładana, dając dodatkową przestrzeń do spania, która przydaje się np. w przypadku przyjazdu gości. We wzornictwie dominują szczególnie kolory bieli, szarości, beżu i pastele – słowem stonowane, przygaszone barwy nadające wnętrzom kameralnego charakteru. Jeśli chodzi o materiały obiciowe, najczęściej są to miękkie w dotyku tkaniny (np. welur), które okazują się zarówno przyjemne dla skóry, jak i łatwe w czyszczeniu.

Powody, dla których warto rozważyć sofę w stylu skandynawskim

Wnętrza utrzymane w tej estetyce ujmują swoją prostotą, jasnością oraz funkcjonalnością. Klasyczne formy i odcienie mebli sprawiają, że pomieszczenia wydają się optycznie bardziej przestronne, stąd też na tego rodzaju wyposażenie decydują się zwłaszcza właściciele niewielkich domów czy mieszkań. Głównymi atrybutami stylu skandynawskiego są:

  • prosta konstrukcja,
  • minimalistyczny design,
  • funkcjonalność,
  • wygoda

Biorąc pod uwagę szereg praktycznych zalet sof utrzymanych w tej stylistyce, warto pamiętać również o tym, że są one tak naprawdę niezwykle uniwersalnym elementem wyposażenia, które świetnie prezentować się będzie w rozmaitych aranżacjach. Ponadprzeciętna estetyka i wysoka jakość wykonania sprawiają, że sofy w stylu skandynawskim to coś więcej niż tylko kolejny mebel w trendach. Okazują się one bowiem dość uniwersalnym dodatkiem, nadającym wnętrzu gustownego i przytulnego charakteru.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble modułowe

Meble modułowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

W ostatnich latach wśród trendów wnętrzarskich wyraźnie widoczne jest nastawienie na to, aby nasze wnętrza …