Strona główna / Styl życia / Dom / Kolekcja Le Boudoir od Miloo Home, czyli styl paryski
Styl paryski
Styl paryski jest inspirujący i romantyczny, nieodwołalnie powiązany z pałacową klasa i luksusem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolekcja Le Boudoir od Miloo Home, czyli styl paryski

Jesienno- zimowe wnętrza zyskają całkowicie nową odsłonę dzięki kolekcji Le Boudoir od Miloo Home. Kolekcja jest wzorowana na stylu buduarowym, czyli stylu paryskim, który jest bardzo romantyczny i kobiecy.

Inspiracje stylem paryskim

Styl paryski
Styl pałacowy stał się główna osią, na której paryżanie budują swoje wnętrza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Styl paryski jest inspirujący i romantyczny, nieodwołalnie powiązany z pałacową klasa i luksusem. Przepych, dekoracyjność i elegancja tworzą wspaniałe połączenia. Welurowe sofy, złociste wykończenia mebli oraz naturalne drewno, żłobione w charakterystyczne, geometryczne wzory, to cechy charakterystyczne kolekcji od Miloo Home, inspirowanej stylem paryskim i buduarowym. Styl pałacowy stał się główna osią, na której paryżanie budują swoje wnętrza. Do buduarowych pomieszczeń kobiety wnoszą dodatkową nutkę romantyzmu i elegancji, a projektanci starają się, aby styl paryski był połączeniem klasycznym wzorów z nowoczesnymi elementami. Symetria, harmonia i ład to główne elementy w stylu paryskim. Jednak styl buduarowy wnosi jeszcze więcej, dodając kwiatowe wzory, dekoracyjne meble i wygodne szezlongi czy toaletki.

Charakterystyczne dla wnętrz w stylu paryskim buduarowym są następujące elementy:

  • Pikowane meble, welurowe tkaniny,
  • Miękkość i okrągłość,
  • Pastelowa kolorystyka,
  • Futrzane powierzchnie, dywany, kapy, które naturalnie ocieplają wnętrze,
  • Kinkiety, żyrandole, abażury,
  • Toaletki, elementy kobiecego wystroju, nadające wnętrzu delikatność,
  • Wazony, buteleczki perfum, kosmetyki w fantazyjnych opakowaniach.

Centralnym elementem buduarowego, kobiecego wnętrza jest toaletka, zasypana kosmetykami, perfumami i wspaniałymi akcesoriami. Ramki, flakony, bukieciki i pędzle do makijażu, nadają całemu pomieszczeniu blasku i wrażenia, że kobieta, która tu mieszka dba o siebie i zależy jej na pięknym i świeżym wyglądzie. W buduarowych stylizacjach pożądane jest wszystko, co błyszczy i świeci się. Dobrze sprawdzają się także świece lub lekko przytłumione światło, okalające lustro.

Le Boudoir, czyli romantyczna kolekcja

Romantyczna sypialnia
Buduarowy styl pasuje do różnych wielkościowo pomieszczeń, w przeciwieństwie do stylu nowojorskiego, gdzie liczy się ogrom i potęga. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolekcja Le Boudoir to styl romantycznych wnętrz połączonych z klasą i szykiem. Złociste wykończenia nadają wyrafinowania wnętrzom. Welurowe sofy oraz nowoczesne fotele do salonu od Miloo Home to wyjątkowe połączenia w stylu buduarowym, inspirowanym paryskim szykiem.

W serii znajdują się nie tylko meble, ale także efektowne dodatki: lustra, koce, poduszki, pledy, figurki i zegary ścienne. Dzięki temu, że wybór jest ogromny, z łatwością można dopasować kolekcję do swojego wnętrza. Co ciekawe, buduarowy styl pasuje do różnych wielkościowo pomieszczeń, w przeciwieństwie do stylu nowojorskiego, gdzie liczy się ogrom i potęga. Tym razem, Le Boudoir to ukłon w stronę małych, kameralnych pomieszczeń, którym chcemy nadać przytulność i styl.

Jeżeli nie ma możliwości stworzenia całego mieszkania lub jednego pomieszczenia w stylu buduarowym, można także zadbać o jeden fragment sypialni i stworzyć kameralną, szykowną garderobę.

Naturalność, spokój i blask, płynące z kolekcji, wiążą się jednocześnie z dziewczęcymi kolorami, ciepłem. Wnętrze w stylu buduarowym emanuje blaskiem, kwiatowymi wzorami i wyjątkowością. Aby unowocześnić swoje wnętrze warto dodać pewne akcesoria, które będą modnymi dodatkami.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Wystrój wnętrz

Wystrój wnętrz komercyjnych

Wnętrza komercyjne są szczególnym rodzajem wizytówki. Im bardziej dopracowane i urządzone z większym przepychem, kunsztem …