Styl paryski
Styl paryski jest inspirujący i romantyczny, nieodwołalnie powiązany z pałacową klasa i luksusem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolekcja Le Boudoir od Miloo Home, czyli styl paryski

Jesienno- zimowe wnętrza zyskają całkowicie nową odsłonę dzięki kolekcji Le Boudoir od Miloo Home. Kolekcja jest wzorowana na stylu buduarowym, czyli stylu paryskim, który jest bardzo romantyczny i kobiecy.

Inspiracje stylem paryskim

Styl paryski
Styl pałacowy stał się główna osią, na której paryżanie budują swoje wnętrza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Styl paryski jest inspirujący i romantyczny, nieodwołalnie powiązany z pałacową klasa i luksusem. Przepych, dekoracyjność i elegancja tworzą wspaniałe połączenia. Welurowe sofy, złociste wykończenia mebli oraz naturalne drewno, żłobione w charakterystyczne, geometryczne wzory, to cechy charakterystyczne kolekcji od Miloo Home, inspirowanej stylem paryskim i buduarowym. Styl pałacowy stał się główna osią, na której paryżanie budują swoje wnętrza. Do buduarowych pomieszczeń kobiety wnoszą dodatkową nutkę romantyzmu i elegancji, a projektanci starają się, aby styl paryski był połączeniem klasycznym wzorów z nowoczesnymi elementami. Symetria, harmonia i ład to główne elementy w stylu paryskim. Jednak styl buduarowy wnosi jeszcze więcej, dodając kwiatowe wzory, dekoracyjne meble i wygodne szezlongi czy toaletki.

Charakterystyczne dla wnętrz w stylu paryskim buduarowym są następujące elementy:

  • Pikowane meble, welurowe tkaniny,
  • Miękkość i okrągłość,
  • Pastelowa kolorystyka,
  • Futrzane powierzchnie, dywany, kapy, które naturalnie ocieplają wnętrze,
  • Kinkiety, żyrandole, abażury,
  • Toaletki, elementy kobiecego wystroju, nadające wnętrzu delikatność,
  • Wazony, buteleczki perfum, kosmetyki w fantazyjnych opakowaniach.

Centralnym elementem buduarowego, kobiecego wnętrza jest toaletka, zasypana kosmetykami, perfumami i wspaniałymi akcesoriami. Ramki, flakony, bukieciki i pędzle do makijażu, nadają całemu pomieszczeniu blasku i wrażenia, że kobieta, która tu mieszka dba o siebie i zależy jej na pięknym i świeżym wyglądzie. W buduarowych stylizacjach pożądane jest wszystko, co błyszczy i świeci się. Dobrze sprawdzają się także świece lub lekko przytłumione światło, okalające lustro.

Le Boudoir, czyli romantyczna kolekcja

Romantyczna sypialnia
Buduarowy styl pasuje do różnych wielkościowo pomieszczeń, w przeciwieństwie do stylu nowojorskiego, gdzie liczy się ogrom i potęga. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolekcja Le Boudoir to styl romantycznych wnętrz połączonych z klasą i szykiem. Złociste wykończenia nadają wyrafinowania wnętrzom. Welurowe sofy oraz nowoczesne fotele do salonu od Miloo Home to wyjątkowe połączenia w stylu buduarowym, inspirowanym paryskim szykiem.

W serii znajdują się nie tylko meble, ale także efektowne dodatki: lustra, koce, poduszki, pledy, figurki i zegary ścienne. Dzięki temu, że wybór jest ogromny, z łatwością można dopasować kolekcję do swojego wnętrza. Co ciekawe, buduarowy styl pasuje do różnych wielkościowo pomieszczeń, w przeciwieństwie do stylu nowojorskiego, gdzie liczy się ogrom i potęga. Tym razem, Le Boudoir to ukłon w stronę małych, kameralnych pomieszczeń, którym chcemy nadać przytulność i styl.

Jeżeli nie ma możliwości stworzenia całego mieszkania lub jednego pomieszczenia w stylu buduarowym, można także zadbać o jeden fragment sypialni i stworzyć kameralną, szykowną garderobę.

Naturalność, spokój i blask, płynące z kolekcji, wiążą się jednocześnie z dziewczęcymi kolorami, ciepłem. Wnętrze w stylu buduarowym emanuje blaskiem, kwiatowymi wzorami i wyjątkowością. Aby unowocześnić swoje wnętrze warto dodać pewne akcesoria, które będą modnymi dodatkami.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

mozaika szklana

Mozaiki szklane nadal w modzie

Mozaiki szklane to dekoracyjne płytki, które składają się z kawałków szkła o różnych kształtach, kolorach …