Płytki marmurowe w eleganckiej łazience
Wzory inspirowane naturą mają to do siebie, że nie tracą swojego uroku, nawet wówczas, gdy zmieniają się obowiązujące tendencje wnętrzarskie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Modna łazienka z marmurem w roli głównej

Biały i czarny marmur królował w aranżacji wnętrz w 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że pozostanie na topie także w 2020. Płytki ceramiczne imitujące ten szlachetny kamień to rozwiązanie modne, ale i ponadczasowe. Wzory inspirowane naturą mają to do siebie, że nie tracą swojego uroku, nawet wówczas, gdy zmieniają się obowiązujące tendencje wnętrzarskie.

Na najważniejszych targach ceramicznych Cersaie w Bolonii to właśnie marmur grał pierwsze skrzypce. Producenci prześcigali się w prezentowaniu nowych kolekcji. Projektanci płytek ceramicznych starali się jak najwierniej oddać urodę skały albo traktowali inspirację marmurem bardziej frywolnie bawiąc się żyłami widocznymi w kamieniu i układając z nich geometryczne kompozycje. Efekt jest taki, że wybór gresów przypominających marmur jest ogromny. Wśród nich znajdziemy gresy o błyszczącej powierzchni, polerowane i te zupełnie matowe. Różnorodność dotyczy także rozmiarów i kształtów: zaczynając od drobnych mozaik, dekorów z inkrustacjami, po duże i wielkie formaty płyt ceramicznych.

Z czym łączyć gresy imitujące marmur

Gresy imitujące marmur współgrają z drewnem lub płytkami drewnopodobnymi. Można je łączyć także między sobą stosując w tej samej przestrzeni białe i czarne kafelki. Świetnym pomysłem aranżacyjnym jest wprowadzenie mosiądzu. Warto go użyć chociażby w ażurowym stelażu szafki łazienkowej, czy w uchwytach na ręczniki lub dobrać do wnętrza mosiężne baterie. Innym materiałem, który dobrze komponuje się z marmurem jest złoto. Złote dodatki pasują do pokoju łazienkowego wyłożonego czarnym, jak i białym marmurem. Wydobędą one z ceramicznej okładziny jeszcze więcej świetlistych nut. Do bardziej stonowanych aranżacji polecamy czarną armaturę łazienkową i czarne dodatki. Poza tym można spróbować połączeń kolorystycznych z bladym różem, butelkową zielenią, karminową czerwienią czy granatem lub głębokim odcieniem koloru niebieskiego (Instytut Pantone ogłosił Classic Blue kolorem 2020 roku). Wskazane odcienie mogą pojawiać się w dodatkach, akcentach lub większych plamach: na przykład w zabudowie łazienkowej lub na ścianach.

Kolekcja hiszpańskich gresów imitujących marmur Grespania Marmorea
Kolekcja hiszpańskich gresów imitujących marmur Grespania Marmorea | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gresy marmurowe w aranżacji pokoju kąpielowego i w niewielkiej łazience

Szlachetne materiały, a do nich z pewnością zaliczamy marmur, budują efekt eleganckiego i ekskluzywnego wnętrza. Aranżację w stylu glamour podkreślą polerowane gresy z połyskiem. W kompozycji pokoju kąpielowego warto przewidzieć miejsce na wolnostojącą wannę i wyeksponować tę przestrzeń. W przypadku urządzania małej łazienki należy ograniczyć rolę dodatków i konsekwentnie zastosować gładkie płyty ceramiczne odbijające światło, co pozwoli na optycznie powiększenie przestrzeni. Im większy format okładziny gresowej, tym pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, harmonijne i uporządkowane. Efekt ten wzmacnia zastosowanie cienkiej fugi na łączeniach płyt.

Urządzając łazienkę lub planując jej remont warto wziąć pod uwagę użycie gresów imitujących marmur. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych, a w zależności od wybranych dodatków i kolorów kształtują indywidualny styl wnętrza. W tym wypadku modnie znaczy także ponadczasowo.

Szeroki wybór gresów imitujących marmur znajdziesz tu>>> https://wnetrza.shop/plytkimarmurowe

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

komfortowa łazienka

Piękna i komfortowa łazienka na poddaszu? To możliwe!

Aranżacja łazienki na poddaszu to nie lada wyzwanie. Ze względu na specyficzne warunki, takie jak …