Serial See – historia postapokaliptycznego świata

Baba Voss (Jason Momoa) jest wojownikiem i silnym przywódcą plemienia, które żyje w górach. Jego priorytetem jest bezpieczeństwo swojej rodziny, dzieci i całej społeczności | fot.: Autorstwa Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71236574

See to amerykański serial sci-fi. Został wyprodukowany jako jeden z pierwszych seriali AppleTV+ Orginals. W obsadzie można zobaczyć dobrze znane serialowe gwiazdy: Jason Momoa (Gra o tron), Alfre Woodard (Gotowe na wszystko), Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki) czy Christian Camargo (Dexter). Scenarzystą jest Steven Knight (Peaky Blinders), a reżyserem Francis Lawrence (Igrzyska Śmierci). 

Postapokaliptyczna opowieść o przetrwaniu i odkrywaniu

Akcja serialu rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której wskutek tajemniczego wirusa ludzie w większości wyginęli, a ci, którym udało się przetrwać utracili zmysł wzroku i muszą nauczyć się funkcjonować w nowych warunkach. Społeczeństwo przetrwało, ale zwróciło się ku zabobonom. Pojęcie wzroku funkcjonuje jako mit, a rozmowę na temat widzenia traktuje się jako herezję. Ze względu na ograniczenia ludzie mocno cofnęli w rozwoju i żyją w prymitywnych osadach. Społeczeństwo zajmuje się prostymi uprawami, polowaniami i prowadzeniem wojen między plemionami. 

Nadzieja na lepsze jutro

W momencie, gdy na świecie pojawiły się bliźnięta z umiejętnością widzenia, to rodzi się wiele pytań i dochodzi do chaosu w nowym porządku. Dochodzi do wielkiej zmiany, ponieważ wraz z nowonarodzonym dziećmi pojawiała się nadzieja na odmianę losu. Ojcem wyjątkowych dzieci jest Baba Voss – nieustraszony wojownik, który postanawia rozwiązać zagadkę swoich nowonarodzonych pociech. 

W roli głównej Jason Momoa jako Baba Voss

Baba Voss (Jason Momoa) jest wojownikiem i silnym przywódcą plemienia, które żyje w górach. Jego priorytetem jest bezpieczeństwo swojej rodziny, dzieci i całej społeczności. Dokłada wszelkich starań, aby bronić swojego plemienia przed żądną władzy królową. Baba Voss musi chronić także swoje dzieci, które ze względu na sprawny narząd wzroku poszukiwane są przez wrogie plemię.

Dobre widowisko przygodowe

See to produkcja zrobiona z dużym rozmachem. Budżet na pierwszy sezon to 120 milionów dolarów. Średnio to około 15 milionów na jeden odcinek. Zdjęcia do serialu odbywały się w Toronto, Vancouver, Campbell River i parku Strathcona Provincial Park w Kanadzie – dzięki temu widz ma możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. Serial charakteryzuje się także klimatyczną, ambientową muzyką. Strefa wizualna serialu dopracowana jest w każdym szczególe niemal do perfekcji, pięknie skomponowane kadry i malowniczo przedstawiony świat uwodzi widza. Całości dopełnia ciekawa fabuła i charyzmatyczne postacie. Ewidentnie osoba od castingu spełniła swoje zadanie w stu procentach. Przedstawiona w serialu rzeczywistość ludzi żyjących w oparciu tylko o cztery zmysły robi wrażenie.

Kontynuacja serialu 

Pierwszy sezon See pojawił się na ekranach w 2019 roku i liczy 8 odcinków. Dwa lata później, w sierpniu 2021 ukazał się 2. sezon. Jeszcze kilka tygodni przed emisją finałowego odcinka drugiego sezonu fani serialu zostali poinformowani, że zakończone zostały zdjęcia do trzeciej serii. Na ten moment nie wiadomo, czy serial będzie kontynuowany ponad zapowiedziany sezon. 

Podsumowując, serial opowiada o świecie przyszłości. Potencjał historii przedstawionej w See jest ogromny, a realizacja produkcji stoi na bardzo wysokim poziomie. W końcu See to sztandarowa produkcja Apple TV+.

ACY

Sprawdź także

łasuch

Apokalipsa z uroczym porożem, czyli skąd się bierze rosnąca popularność Łasucha – nowego serialu na platformie Netflix?

W dobie średniej jakości produkcji Netflixa cieszą takie niespodzianki jak „Łasuch”. Opowieść o Gusie, który …