regeneracja skrzyni biegów
Regeneracja skrzyni biegów to korzystna cenowo naprawa, która powinna być poprzedzona dokładną diagnozą uszkodzeń | fot.: materiał partnera

Regeneracja skrzyni biegów

Do najpopularniejszych rozwiązań najczęściej spotykanych w większości samochodów należą ręczne przekładnie o pięciu lub sześciu biegach. Ze względu na to, że manualna skrzynia wyróżnia się o wiele prostszą konstrukcją w przeciwieństwie do swej zautomatyzowanej wersji, tym samym rzadziej ulega awariom. Chociaż manualna przekładnia rzadziej wymaga ingerencji mechanika, to jak każda część samochodowa z czasem ulega awariom i wymaga serwisowania. Sprawdźmy na czym polega naprawa manualnej skrzyni biegów?

Nie jest żadną tajemnicą, że automatyczne przekładnie zapewniają znacznie wyższy komfort jazdy. Należy pamiętać, że automatyczne skrzynie zazwyczaj występują w autach z wyższej półki cenowej. Właściciele automatycznych przekładni także muszą pamiętać o ich regularnym serwisowaniu gdyż wszelkiego rodzaju zaniedbania oraz niewłaściwa eksploatacja prowadzą do bardzo kosztownych napraw.

Naprawa skrzyni biegów

Uszkodzona skrzynia biegów bez względu na wiek auta dla każdego kierowcy staje się koszmarem. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, musisz wiedzieć, że jednym z dostępnych rozwiązań jest zakup nowej skrzyni biegów oraz jej wymiana. Właściwie dobrana skrzynia biegów gwarantuje odpowiedni komfort jazdy i prawidłowe przeniesienie napędu na koła. Czasami jednak nasz budżet nie pozwala na zakup nowej przekładni. Co wówczas? Jeśli właściciel auta nie może sobie pozwolić na zakup nowej skrzyni wówczas powinien rozważyć zakup regenerowanej przekładni.

Najlepszą alternatywą dla zakupu skrzyni jest regeneracja przekładni. Jak okazuje się w praktyce, w zależności od rodzaju usterki, naprawa skrzyni biegów jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż sam jej kosztowny zakup. Decydując się na usługową naprawę skrzyni biegów możesz liczyć na profesjonalną wiedzę i ogromne doświadczenie ze strony mechaników podejmujących się regeneracji.

Manualna skrzynia biegów – regeneracja manualnej skrzyni biegów 

Regeneracja skrzyni biegów to korzystna cenowo naprawa, która powinna być poprzedzona dokładną diagnozą uszkodzeń. To na ich podstawie będziesz mógł zdecydować o dalszym postępowaniu z przekładnią. Jeśli koszt naprawy skrzyni biegów przekroczy Twój budżet, możesz z niej zrezygnować i wybrać inne dostępne rozwiązania.

Pamiętajmy, że zarówno zakup jak i regeneracja skrzyń biegów w rękach doświadczonych fachowców gwarantuje wysokie bezpieczeństwo zarówno pod względem prawnym jak i technicznym. Każda transakcja zostaje potwierdzona dowodem zakupu w formie faktury vat lub paragonu, z podaną ceną brutto skrzyni biegów.

Regeneracja skrzyni biegów – ubezpieczenie i odpowiednie oleje przekładniowe

Po regeneracji przekładni otrzymujesz roczną gwarancję na naprawę a także specjalne ubezpieczenie, w ramach którego otrzymujesz 300zł rekompensaty gdyby podczas trwania gwarancji zakupiona skrzynia biegów uległaby awarii.

Aby zminimalizować ryzyko awarii manualnej skrzyni biegów pamiętajmy o odpowiednim oleju do skrzyni biegów, którego odpowiednia jakość i ilość są kluczowe dla jej prawidłowej eksploatacji. Nie należy zatem bagatelizować roli oleju w przekładniach manualnych, gdyż stosowanie jego najtańszych odpowiedników wraz z nieodpowiednim poziomem w manualnych skrzyniach biegów może skutkować ich trwałym uszkodzeniem. Pamiętajmy, że by zachować skrzynię biegów w optymalnej kondycji należy stosować odpowiednie parametry oleju. Jednak kiedy już dojdzie do uszkodzenia Regeneracja skrzyni biegów w profesjonalnych serwisach z pewnością Cię nie zawiedzie.

Materiał partnera zewnętrznego