tkanina z lnu
Len poza swoim oszałamiającym wyglądem ma jeszcze wiele innych zalet | fot.: stock.adobe.com

Niezliczone zastosowania lnu!

Naturalnym materiałem, który jest niezwykle wielozadaniowy, są tkaniny lniane. Len jest rośliną znaną od tysięcy lat. W Egipcie i Mezopotamii robiono już z niego bandaże do owijania mumii. Obecnie docenia się go w wielu dziedzinach, również zwraca się uwagę na jego zdrowotne właściwości. Jako materiał kojarzy się zwykle z lekką letnią tkaniną, zwykle mocno pogniecioną. Jest to jednak mylne. W ofercie dziane.pl znajdziesz wiele rodzajów tkanin lnianych, których wcześniej nie znałeś! Między innym błyszczący len, który zachwyci się swoją gładkością. Świetnie sprawdza się jako materiał między innymi na plecaki, worki czy torby. Ponadto gruby len o gramaturze 400g, który jest doskonały do szycia odzieży wierzchniej, takiej jak stylowe płaszcze.

Jakie są zalety lnu?

Len poza swoim oszałamiającym wyglądem ma jeszcze wiele innych zalet. Przede wszystkim jest to tkanina naturalna. Do jej produkcji zużywa się znacząco mniej wody niż do produkcji bawełny. Co sprawia, że tkaniny lniane, takie jak https://dziane.pl/pl/30-tkaniny-lniane uważane są za najbardziej ekologiczne materiały naturalne. Dodatkowo przędza lenna uważna jest za szlachetną przez swoją dużą wytrzymałość, dzięki czemu materiał ten jest bardzo odporny na wszelkie zniszczenia i może być użytkowany znacznie dłużej niż inne. Oprócz tego, ze len wygląda bardzo ładnie i elegancko ma również działanie zdrowotne. Len bardzo dobrze reaguje w kontakcie ze skórą, ma właściwości higroskopijne, to znaczy, że dobrze wchłania wilgoć, pot. Tym samym przepuszcza powietrze, a skóra wtedy lepiej oddycha. Nasza skóra się w niej nie poci i nie przykleja do materiału, dlatego jest idealną tkaniną na upalne dni.

Do czego można wykorzystać lniany materiał?

Ubierając się w len, dajemy naszemu ciału dużo komfortu. Natomiast śpiąc w pidżamie czy też pod pościelą wykonaną z tkanin lnianych, nasze ciało lepiej wypoczywa i jest bardziej odprężone. To przekłada się na nasze dobre samopoczucie przez cały dzień. Wybierając materiały lniane, dajemy sobie niepowtarzalny luksus, ich uniwersalny wygląd sprawia, że świetnie nadają do szycia ubrań na każdą okazję, ale też jako tapicerki mebli lub dodatki takie jak zasłony, obrusy czy zasłony. Z tkaninami lnianymi możemy stworzyć niepowtarzalne aranżacje, które niesamowicie komponują się z każdą barwą. Nie musisz się przejmować zmieniająca się modą, bo len dopasuje się zawsze. Niejednokrotnie len będzie zachwycał Cię swoim urokiem i unikalnym wyglądem. Dzięki swojej różnorodności niewykluczone, że stanie się Twoją ulubioną tkaniną!

Materiał partnera zewnętrznego