mecz anglia włochy
Dzisiaj już wiemy, że w finale na Wembley spotkają się dwie europejskie potęgi | fot.: stock.adobe.com

Kto wygra Euro?

Euro 2020 pod względem sportowym zaskoczyło wszystkich kibiców pozytywnie. Po bardzo trudnym roku 2020 i problemach organizacyjnych związanych z organizacją turnieju na wielu stadionach, w końcu jedna z największych imprez piłkarskich doszła do skutku i emocjonuje nas już od dobrych kilku tygodni. Dzisiaj już wiemy, że w finale na Wembley spotkają się dwie europejskie potęgi, Włochy i Anglia. Kto wygra? Kto na ten moment jest wielkim przegranym Euro 2020? Jakie są zdania bukmacherów dotyczące niedzielnego spotkania? 

Droga finalistów do finału 

Zarówno Włochy, jak i Anglia miały relatywnie łatwą drogę do strefy pucharowej. Włochy, które za przeciwników miały Turcję, Szwajcarię i Walię niczym burza przeszły tę fazę turnieju i bez straconej bramki stanęły jako jeden z pierwszych zespołów w fazie turniejowej. Anglia może w nieco mniej efektownym stylu, jednak metodycznie uplasowała się na miejscu premiowanym awansem. Już na tym etapie turnieju widać było, że reprezentacja Włoch i Anglii jest niezwykle zdeterminowana do odniesienia sukcesu na tym turnieju. Obie drużyny nie miały niestety w przeszłości zbyt dużego szczęścia do rozgrywek Mistrzostw Europy, jednak teraz, w 2021 roku, składy obu drużyn i podstawowe jedenastki składające się z samych gwiazd u szczytu kariery pozwoliły na wywalczenie historycznego miejsca w finale największej imprezy piłkarskiej tego roku.

Wielcy przegrani 

Kogo możemy uznać za wielkiego przegranego tej edycji Mistrzostw Europy? Zdecydowanie Francję, obrońcę tytułu Mistrza Świata. Reprezentacja Francji już na samym początku turnieju wykazywała zniżkę formy, remisując chociażby z waleczną drużyną Węgier. Jednak historia już pokazywała, że w wyścigu o najwyższe trofeum nie styl a skuteczność się liczy. Francja zakończyła swoją grupę na pierwszym miejscu i wszyscy byli przekonani, że droga do finału, a później zdobycia trofeum będzie łatwa. Niestety, po niesamowitym meczu 1/8 finału Szwajcaria pokrzyżowała plany trójkolorowych i zdobyła awans do ćwierćfinału. 

Czy to jedyne zaskoczenie tych mistrzostw? Oczywiście, że nie. Druga drużyna grupy śmierci – Niemcy również nie pokazali swojego oblicza, grając średnio widowiskowy futbol, a w efekcie przegrywając z Anglią wynikiem 2:0. Warto wspomnieć również o doskonale grającej Holandii i Belgii, które jednak również poległy w starciu fazy pucharowej. 

Kto wygra Euro 2020? Okiem bukmacherów

Kto wygra finał Euro 2020? Zdania są oczywiście podzielone. Wielu przeciwników tegorocznego formatu rozgrywek uważa, że nie przypadkiem w finale spotkały się dwie drużyny, które praktycznie każdy z meczów rozegrał na własnym stadionie. W przypadku finału sprawa będzie się miała podobnie – jest on rozgrywany na Londyńskim Wembley, co stawia Anglików w delikatnie lepszej sytuacji. W końcu gra przed własną publicznością, będącą jednocześnie 12 zawodnikiem dodaje skrzydeł. Jednak Włochy są w gazie – to widać po ich grze, finezji oraz długiej ławce rezerwowych, która z powodzeniem obdzieliłaby niejedną reprezentację wyjściowym składem. Bukmacherzy nie są jednoznaczni w swoich prognozach, jednak delikatnie wskazują na wyższość Anglii w tym pojedynku na szczycie. 

Euro 2020: kiedy finał mistrzostw Europy?

Finał Euro 2020. odbędzie się w niedzielę, 11 lipca. Początek o godzinie 21:00. Stadion Wembley.

ŁNA

Sprawdź także

koszulki sportowe dla dzieci

Koszulki piłkarskie – treningi na najwyższym poziomie i skuteczne odprowadzanie potu

Nowoczesne koszulki piłkarskie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować zawodnikom możliwie jak najwyższy komfort …