panele winylowe
Czym są winylowe panele? Wyglądem przypominają doskonale wszystkim znane panele podłogowe PCV czy panele drewniane | fot.: materiał partnera

Panele winylowe – wnętrzarski hit

Można zobaczyć je w wielu miejscach. W domach, gdzie trafiają zarówno na podłogi w salonach, jak i w łazienkach czy kuchniach, w gabinetach lekarskich i kosmetycznych, a nawet w restauracjach. Przyciągają wzrok wyglądem i fakturą. Zachwycają właściwościami. Niektórym trudno nawet uwierzyć, że to nie drewniany parkiet. Mowa o panelach winylowych, które przynajmniej od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Wyjaśniamy, co stoi za ich sukcesem i dlaczego warto rozważyć je, planując wykończenie lub remont wnętrza.

1. Czym są panele winylowe? Rodzaje

2. Najważniejsze zalety paneli winylowych

3. Panele podłogowe winylowe sposobem na szybki remont

Podłogi winylowe są również bardzo proste w montażu – to jeden z argumentów przemawiających za ich wyborem. Wszelkie te cechy omówimy poniżej.

Czym są panele winylowe? Rodzaje

Czym są winylowe panele? Wyglądem przypominają doskonale wszystkim znane panele podłogowe PCV czy panele drewniane. Tak jak one, również mają strukturę warstwową. Ich rdzeń stanowi płyta HDF otoczona z dwóch stron korkiem lub włóknem szklanym, zaś powierzchnię pokrywa powłoka winylowa. Górna warstwa występuje w szerokim asortymencie wzorów i zabarwień – przykładowe wykończenia znajdziesz na https://www.barlinek.com.pl/produkty/panele-winylowe/. Większość wzorów nawiązuje do drewna, ale znajdziemy także i takie, które przywodzą na myśl płytki lub marmur.

Podłogowe panele winylowe występują w dwóch wariantach różniących się sposobem montażu:

  • winylowe panele podłogowe „na klik”,
  • winylowe panele klejone.

Najważniejsze zalety paneli winylowych

Opisana wyżej warstwowa struktura paneli winylowych sprawia, że są to panele podłogowe bardzo ciche w użytkowaniu. To niewątpliwie dobra wiadomość dla osób, którym przeszkadza charakterystyczne stukanie towarzyszące chodzeniu po zwykłych panelach z PCV. Dodatkowo są trwałe, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Będą stanowiły doskonały wybór, gdy planujesz w swoim domu ogrzewanie podłogowe.

Dobrą wiadomością, szczególnie dla rodziców małych dzieci, jest fakt, że panel podłogowy winylowy ma właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu eliminujesz ryzyko bolesnego upadku nawet podczas najbardziej szalonej zabawy.

Panele podłogowe winylowe sposobem na szybki remont

Chcesz szybko odmienić charakter wnętrza? Podłoga winylowa to dobry sposób na sprawny remont. Najsprawniej przebiegnie on, jeśli zdecydujesz się na panele montowane na klik. Panel winylowy klejony (określany także jako luksusowe płytki winylowe) wymagają przygotowania podłoża poprzez przygotowanie posadzki samopoziomującej. Nie wybaczają także nierówności i niestaranności.

Materiał partnera zewnętrznego