stary kaloryfer
Oczywiście nieestetyczny kaloryfer zawsze można wymienić. Modele dekoracyjne sporo jednak kosztują, a cała operacja wymiany wymaga przeprowadzenia sporego remontu | fot.: stock.adobe.com

Remonty i aranżacja wnętrz – jak zakryć nieestetyczny, stary kaloryfer?

Współczesne kaloryfery są bardzo estetyczne, a niejednokrotnie wręcz designerskie. Nie zawsze wyglądały jednak w taki sposób. W starym budownictwie wciąż „straszą” stare modele. Każdy z nas natomiast szuka rozwiązania, by je jakoś zakryć. Jak to zrobić? Jakie maskownice i osłony na kaloryfer będą najlepsze? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto postawić na maskownice i osłony na kaloryfer?

Oczywiście nieestetyczny kaloryfer zawsze można wymienić. Modele dekoracyjne sporo jednak kosztują, a cała operacja wymiany wymaga przeprowadzenia sporego remontu, a nawet zaangażowania w to wszystko hydraulika. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na prostsze, a zarazem bardzo skuteczne rozwiązanie w postaci maskownic i osłon na kaloryfer. Dzięki nim wnętrze ma szansę nabrać nowego wyrazu. Na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele, różnorodnych maskownic i osłon. Wykonywane są one między innymi z płyt kartonowo-gipsowych, z drewna, blachy stalowej, a nawet ze szkła. Oczywiście każdy wariant musi przy tym zawierać odpowiednią perforację, która umożliwili przepływ powietrza, a jednocześnie skuteczne ogrzewanie pomieszczenia.

Który model maskownicy lub osłony warto wybrać?

Warto postawić przede wszystkim na maskownice i osłony na kaloryfer wykonane z drewnopochodnych płyt MDF. Wykonywane są one z bardzo wytrzymałych i niezawodnych włókien drzewnych, dzięki czemu świetnie spełniają swoją funkcję. Z jednej strony bowiem płyta jest łatwa w obróbce, a poza tym takie maskownice i osłony na kaloryfer nie odkształcają się i trudno je zarysować lub w inny sposób zniszczyć. Płyta MDF może przy tym zostać polakierowana, ofoliowana lub obłożona fornirem. Dzięki temu może wyglądać bardzo szlachetnie i designersko. Takie maskownice i osłony na kaloryfer mogą też zostać pomalowane na dowolny kolor – od tych stonowanych, w tym klasycznej bieli lub szarości, aż po nieco żywsze odcienie.

Gdzie kupić odpowiednią maskownicę lub osłonę?

Warto też podkreślić, że maskownice i osłony na kaloryfer są bardzo łatwe w montażu. Tak naprawdę cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. W zakupionym zestawie można natomiast znaleźć wszystkie potrzebne do tego akcesoria, w tym niezbędne  A gdzie kupić najlepszy produkt? Polecamy zaufane sklepy z akcesoriami do domów i mieszkań. Można w nich bowiem znaleźć produkty sygnowane znanymi i cenionymi na rynku markami. Poza tym tego typu maskownice i osłony są solidne i doskonale spełniają swoją funkcję.

Materiał partnera