Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbywają się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym | fot.: Honorata Karapuda

Mela Koteluk: finał trasy koncertowej

Dwa lata od premiery albumu „Migracje”, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela wyruszyła z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. „Zmienne tętno” jest klamrą zamykającą „Migracje”. Dwa ostatnie koncerty z trasy odbędą się w Krakowie i Katowicach. Bilety jeszcze są w sprzedaży.

Pierwszy z czternastu koncertów odbył się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, kolejne m.in. w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu.

Przed nami dwa ostatnie koncerty wieńczące trasę:

  • 08.12 w Katowicach – Centrum Kultury – Miasto Ogrodów
  • 12.12 w Krakowie – Centrum Kongresowe ICE

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu.

– Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań – mówi Mela Koteluk. – Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach.

Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbywają się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Mela:

– Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów.

Mela Koteluk
Mela Koteluk | fot.: Honorata Karapuda

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

koncert depeche mode 2023

Depeche Mode znowu w Polsce!

Mało kto się spodziewał, że parę miesięcy po śmierci Andy’ego Fletchera, legendarna grupa Depeche Mode …