Aleksander Doba
Aleksander Doba wyruszył w podróż przez Atlantyk 29 maja | fot.: newsrm.tv

Aleksander Doba przerwał Trzecią Wyprawę Transatlantycką

Po zaledwie kilku dniach od rozpoczęcia Trzeciej Wyprawy Transatlantyckiej Aleksander Doba został zmuszony do przerwania podróży. Międzykontynentalna ekspedycja miała odbyć się jedynie przy użyciu własnych mięśni i bez jakiejkolwiek pomocy zewnętrznej.

Jak podał oficjalny fanpage Aleksanda Doby:

Niestety wyprawa Aleksandra Doby przez Atlantyk PRZERWANA! Fale rzuciły kajak na brzeg Półwyspu Sandy Hook. Olek nie płynie dalej…Olek jest cały i zdrowy. Psychicznie już się pozbierał. Jest silny! Dalsza podróż byłaby dużym zagrożeniem jego życia.

Przerwana podróż Aleksandra Doby
Przerwana podróż Aleksandra Doby | fot.: https://www.facebook.com/OloDoba/

Tym samym podróż zakończyła się już na wylocie Zatoki Nowojorskiej – plaży Sandy Hook. Jak relacjonuje sam Doba, sytuacja była bardzo poważna:

– O pierwszej w nocy zobaczyłem z lewej strony tworzącą się falę. Nawet nie taką dużą, miała około metra, ale rosła dynamicznie. Za chwilę uderzyła w kajak i przewróciła go. Po niej przyszła następna i po raz drugi obróciła kajak. Podczas pierwszej fali przybojowej wypadłem z kajaka, podczas drugiej skotłowało mnie już całkiem pod kajakiem – relacjonuje swoje powitanie z Atlantykiem Aleksander Doba. Powitanie i….pożegnanie zarazem

Zalanie sprzętu elektronicznego przekreśliło marzenia o kontynuowaniu wyprawy. Podróżnik wyruszył z kontynentalnej części Nowego Jorku 29 maja 2016 roku, a jego zamiarem było dopłynięcie do Portugalii na 70 urodziny.

Źródła:

Sprawdź także

dziewczyna długi lot

Długa podróż samolotem, lot z przesiadkami – o czym trzeba pamiętać?

Niezależnie od tego, czy jesteście fanami latania samolotem, czy może nie lubicie tego środka transportu, czasem …