czarny zegar ścienny
Naklejane zegary ścienne będą doskonałą ozdobą i dekoracją w każdym pomieszczeniu, a ich montaż jest szybki i prosty | fot.: materiał partnera

Zegar ścienny naklejany – Do jakich wnętrz pasują naklejane zegary ścienne?

Kiedyś najpopularniejszymi zegarami w naszych domach były zegary o standardowych, niewielkich tarczach. Na szczęście czasy się zmieniły i obecnie możemy wybierać spośród bardziej oryginalnych modeli zegarów ściennych. Bez wątpienia nowoczesną i wartą uwagi propozycją są zegary ścienne naklejane. Duże i czytelne wskazówki oraz cichy mechanizm tych zegarów sprawiają, że uchodzą za doskonale funkcjonalną dekorację ścienną. Montaż naklejanych zegarów ściennych jest szybki i prosty. Podążając za duchem czasów, warto dowiedzieć się o nich więcej!

Dlaczego warto zdecydować się na duży zegar ścienny?

Dzisiejsze nowoczesne aranżacje w mieszkaniach i biurach zachwycają designerskimi i nieoczywistymi rozwiązaniami. Zwykły zegar ścienny o klasycznej tarczy i standardowym rozmiarze to rozwiązanie dobre dla wnętrz tradycyjnych, lecz nie do nowoczesnych. W nowoczesnych wnętrzach znakomicie sprawdzą się duże i naklejane zegary ścienne. Naklejane zegary ścienne będą doskonałą ozdobą i dekoracją w każdym pomieszczeniu, a ich montaż jest szybki i prosty. Szczególnie spodobają się osobom, które chcą, aby ich aranżacje się wyróżniały. Sposób montażu naklejanych i nowoczesnych zegarów pozwala każdemu na samodzielne umieszczenie na ścianie naprawdę dużych modeli zegarów. Takie zegary ścienne 3d nie tylko świetnie prezentują się we wnętrzach, ale i spełniają niezwykle praktyczną funkcję.

Naklejany duży zegar ścienny — gdzie będzie pasować?

Nowoczesne aranżacje lubią się z metalicznymi kolorami. Dlatego bardzo często wskazówki dobierane do takich wnętrz są metalowe albo lustrzane. Możemy w ten sposób dopasować je do innych elementów ozdobnych znajdujących się w pomieszczeniu albo do sprzętu takiego jak telewizor czy głośniki. Ważne jest to, że zazwyczaj w takich aranżacjach panuje minimalizm. To też nasz duży zegar na ścianę powinien być jedyną lub jedną z niewielu dominujących dekoracji w pomieszczeniu. Wybór rozmiaru zegara naklejanego powinien oczywiście zależeć także od ilości dostępnego na ścianie miejsca. Warto jednak umieścić na ścianie zegar o dużych wymiarach, który będzie stanowił wyjątkową dekorację w nowoczesnym wnętrzu. Duże zegary na ścianach prezentują się naprawdę okazale. Warto wygospodarować trochę wolnego miejsca specjalnie pod taką wysoce praktyczną ozdobę.

Jak dopasować duży zegar ścienny do wnętrza?

W tym celu powinniśmy określić styl panujący w naszym wnętrzu. Inaczej będzie prezentowała się ozdoba dobierana do wnętrz klasycznych, a inaczej do wnętrz nowoczesnych. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie rzeczy jak tworzywo, z jakiego został wykonany zegar, kształt cyfr i wskazówek oraz ich kolor. Na przykład w nowoczesnych pomieszczeniach w klimacie industrialno-loftowym sprawdzą się zegary naklejane odpowiednio dobrane kolorem do elementów metalowych lub chromowanych. W takich pomieszczeniach królują proste kształty i surowy, fabryczny klimat. Najlepiej zdecydować się na duży zegar ścienny o dobranych kolorystycznie do stylu wnętrza wskazówkach i cyfrach. Warto umieścić zegar na ścianie, z którą będzie kontrastował.

Materiał partnera

Sprawdź także

płaszcz szafa kapsułowa

Jak skomponować sezonową szafę kapsułową? 

Szafa kapsułowa, to idealny patent na zachowanie porządku wśród ubrań. Znacznie ułatwia ona komponowanie  zestawów. Sprawia, …