czarny zegar ścienny
Naklejane zegary ścienne będą doskonałą ozdobą i dekoracją w każdym pomieszczeniu, a ich montaż jest szybki i prosty | fot.: materiał partnera

Zegar ścienny naklejany – Do jakich wnętrz pasują naklejane zegary ścienne?

Kiedyś najpopularniejszymi zegarami w naszych domach były zegary o standardowych, niewielkich tarczach. Na szczęście czasy się zmieniły i obecnie możemy wybierać spośród bardziej oryginalnych modeli zegarów ściennych. Bez wątpienia nowoczesną i wartą uwagi propozycją są zegary ścienne naklejane. Duże i czytelne wskazówki oraz cichy mechanizm tych zegarów sprawiają, że uchodzą za doskonale funkcjonalną dekorację ścienną. Montaż naklejanych zegarów ściennych jest szybki i prosty. Podążając za duchem czasów, warto dowiedzieć się o nich więcej!

Dlaczego warto zdecydować się na duży zegar ścienny?

Dzisiejsze nowoczesne aranżacje w mieszkaniach i biurach zachwycają designerskimi i nieoczywistymi rozwiązaniami. Zwykły zegar ścienny o klasycznej tarczy i standardowym rozmiarze to rozwiązanie dobre dla wnętrz tradycyjnych, lecz nie do nowoczesnych. W nowoczesnych wnętrzach znakomicie sprawdzą się duże i naklejane zegary ścienne. Naklejane zegary ścienne będą doskonałą ozdobą i dekoracją w każdym pomieszczeniu, a ich montaż jest szybki i prosty. Szczególnie spodobają się osobom, które chcą, aby ich aranżacje się wyróżniały. Sposób montażu naklejanych i nowoczesnych zegarów pozwala każdemu na samodzielne umieszczenie na ścianie naprawdę dużych modeli zegarów. Takie zegary ścienne 3d nie tylko świetnie prezentują się we wnętrzach, ale i spełniają niezwykle praktyczną funkcję.

Naklejany duży zegar ścienny — gdzie będzie pasować?

Nowoczesne aranżacje lubią się z metalicznymi kolorami. Dlatego bardzo często wskazówki dobierane do takich wnętrz są metalowe albo lustrzane. Możemy w ten sposób dopasować je do innych elementów ozdobnych znajdujących się w pomieszczeniu albo do sprzętu takiego jak telewizor czy głośniki. Ważne jest to, że zazwyczaj w takich aranżacjach panuje minimalizm. To też nasz duży zegar na ścianę powinien być jedyną lub jedną z niewielu dominujących dekoracji w pomieszczeniu. Wybór rozmiaru zegara naklejanego powinien oczywiście zależeć także od ilości dostępnego na ścianie miejsca. Warto jednak umieścić na ścianie zegar o dużych wymiarach, który będzie stanowił wyjątkową dekorację w nowoczesnym wnętrzu. Duże zegary na ścianach prezentują się naprawdę okazale. Warto wygospodarować trochę wolnego miejsca specjalnie pod taką wysoce praktyczną ozdobę.

Jak dopasować duży zegar ścienny do wnętrza?

W tym celu powinniśmy określić styl panujący w naszym wnętrzu. Inaczej będzie prezentowała się ozdoba dobierana do wnętrz klasycznych, a inaczej do wnętrz nowoczesnych. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie rzeczy jak tworzywo, z jakiego został wykonany zegar, kształt cyfr i wskazówek oraz ich kolor. Na przykład w nowoczesnych pomieszczeniach w klimacie industrialno-loftowym sprawdzą się zegary naklejane odpowiednio dobrane kolorem do elementów metalowych lub chromowanych. W takich pomieszczeniach królują proste kształty i surowy, fabryczny klimat. Najlepiej zdecydować się na duży zegar ścienny o dobranych kolorystycznie do stylu wnętrza wskazówkach i cyfrach. Warto umieścić zegar na ścianie, z którą będzie kontrastował.

Materiał partnera

Sprawdź także

dobór okularów

Doradzamy jak dobrać okulary do wizerunku

Okulary już dawno przestały być narzędziem, umożliwiającym nam prawidłowe widzenie. Poza butami, elegancką torebką, czy …